SPRIEVODNÝ PROGRAM: Večery tanečného filmu: Why We Fight?

SPRIEVODNÝ PROGRAM: Večery tanečného filmu: Why We Fight?

05.10.2023 19:00
Kino Film Europe – Pistoriho palác, Štefánikova 25, 811 05 Bratislava

SPRIEVODNÝ PROGRAM – Večery tanečného filmu

Why We Fight? (Belgicko) (98 min)

Réžia: Alain Platel a Mirjam Devriendt

umelecký dokument, premiéra 2021

Vznik tohoto pozoruhodného dokumentu inšpirovala scéna z inscenácie Nicht Schlafen (2016) súboru les ballets C de la B, z ktorej vyvstala otázka „prečo existuje toľko nezmyselného násilia?“ Tanečníci Bérengrère Bodin, Samir M'Kirech a TK Russell zhodne konštatujú, že tam kde nestačia slová, prevezme vládu telo. Na základe svojich osobných skúseností hľadajú dôvody násilia okolo seba, vo svete, ale tiež násilia v sebe samých. Ako sa vyrovnávame so strachom, frustráciou a sklamaním v dnešnom svete, čo je príčinou toho, že sa cítime nevyslyšaní nebo nepochopení? Je vôbec možné jednať nenásilne? Alebo je táto výsada vyhradená tým, ktorí tvoria tanec, hudbu, umenie alebo literatúru?  Filmom Prečo bojujeme? režisér a choreograf Alain Platel a fotografka a vizuálna umelkyňa Mirjam Devriendtová vzdávajú hold umeniu, ale tiež ľudskosti, ktorá akoby vždy balansovala medzi vytvorením niečoho veľkolepo krásneho alebo strašlivo krutého. 

Kurátorsky zostavený program pre festival Bratislava v pohybe pripravil Festival tanečních filmů Praha (FTF) a predstaví v rámci dvoch projekcií výber špičkových tanečných filmov.

V prvom večere pôjde o strihový dokument, v ktorom Alain Platel a Mirjam Devriendtová vzdávajú hold umeniu, ale tiež ľudskosti, ktorá akoby vždy balansovala medzi vytvorením niečoho veľkolepo krásneho, alebo strašlivo krutého.

V druhom večere predstaví FTF Výber najlepších filmov posledných rokov žánru dance for camera! Predstavíme unikátne choreografické javiskové záznamy, snové a akčné tanečné filmy ocenené na festivaloch. Festival tanečních filmů sa od roku 2009 profiluje ako bienále s cieľom prezentovať diela z oblasti tanečnej kinematografie, dokumenty o tanci, inovatívne záznamy tanečných inscenácií a predovšetkým diela žánru dance for camera. Festival tanečních filmů prezentuje, produkuje a podporuje ich tvorbu. V roku 2021 spustil na svojich webových stránkach vzdelávaciu platformu FTF EDU.

 

 

 


Upozornenie: Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

SPRIEVODNÝ PROGRAM: Večery tanečného filmu: Why We Fight?
  • Voľné sedenie
    Cena
    5,00 €

Odporúčané

James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
DAC 1904 - FC Spartak Trnava
Šport

DAC 1904 - FC Spartak Trnava

01.10.2023 18:00
Športová ulica, 929 01 Dunajská Streda
Detail podujatia
Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // Vianočný špeciál
Koncert

Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // Vianočný špeciál

28.11. - 20.12.2023
Slovensko
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2023
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia