Zoznam s.r.o.
Lístky na toto podujatie sa už nedajú zakúpiť. Môžete si však prezrieť aktuálne podujatia
 

Gasparego: Mučeník

Ticho a spol., Školská 2866/14, 811 07 Bratislava

23.4.2018, 19:00

Čo by sa stalo, keby západoeurópsky kresťan hlásal svoju vieru tak naliehavo a radikálne, ako rada podobných uvedomelých stúpencov islámu? Páchal by atentáty a obetoval sa v mene viery? Tieto aktuálne otázky si kladieme pri čítaní novej hry súčasného nemeckého autora Mariusa V. Mayenburga.

Hlavným hrdinom hry Mučeník  je pubertálny Benjamín, ktorý odmieta chodiť na hodiny plávania, na hodinách biológie navliekať kondómy na mrkvu... Matka si praje počuť, že ide o drogy, iný dôvod podivného chovania jej jediného syna nepripadá do úvahy. Učiteľ telocviku v tom vidí tvrdohlavosť adolescenta, učiteľ náboženstva ho chce naverbovať pre svoju farnosť a riaditeľ školy dáva všetko za vinu učiteľskému zboru. Z Benjaminových protestov a biblických citácií však cítiť strach. Mučeník – Benjamín si nachádza vinníka - učiteľku biológie, ktorá je židovského pôvodu. Náhly zvrat v hre prispieva k skutočnej aktuálnosti a naliehavosti. Hra o náboženskom fanatizme, extrémizme a povrchnosti dnešnej spoločnosti je napísaná vtipným jazykom pretkaná biblickými citáciami.

Súbor Gasparego vznikol v roku 2000 v Liptovskom Mikuláši a v uplynulých rokoch sa vyprofilovalo na jedno z najvýraznejších amatérskych – neprofesionálnych divadelných zoskupení na Slovensku a to vďaka svojmu vysoko profesionálnemu hereckému súboru, progresívnemu a odvážnemu výberu titulov a tiež vďaka ich nekonvenčnému režijnému uchopeniu. Divadlo získalo mnoho ocenení na Slovensku aj v zahraničí, úspešne hosťovalo aj v SND v Bratislave.

Súčasťou večera bude tematická diskusia a výstava Jana Ledvinová a René Kubášek: Kto je to?.

Väčšina z nás osobne nepozná jediného moslima. Kým médiá vykresľujú moslimov ako homogénnu skupinu, ktorú si naša spoločnosť spája s obrazmi náboženského fanatizmu, konfliktov a násilia, výstavný projekt Kto je to? predstavuje skupinu irackých osobností, ktoré sa vymykajú stereotypným predstavám o teroristoch a utlačovaných ženách skrytých pod šatkami.

Podujatie sa koná v rámci 13. ročník festivalu [fjúžn], ktorý organizuje Nadácia Milana Šimečku.
Festival finančne podporili: Fond na podporu umenia, Acción Cultural Española, AC/E.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 
 
 

Predaj lístkov

Cena  
Voľné sedenie 7,00 € Nie je v predaji
* Maximálny počet položiek na objednávku je 8!
Pozor na dokončenie nákupu máte 20 minút.
Potom bude váš košík vyprázdnený a lístky vrátené do predaja.