VEČER S MILKOU ZIMKOVOU

VEČER S MILKOU ZIMKOVOU

28.11.2022 19:00
Ponton Scéna, Tyršovo nábrežie, 851 01 Bratislava

Podujatie VEČER S MILKOU ZIMKOVOU, ktoré sa malo konať 10.10.2022 sa presúva na termín 28.11.2022. Vstupenky zostávajú v platnosti. Zákazníci, ktorí si zakúpili vstupenky prostredníctvom stránky predpredaj.sk dostanú túto informáciu emailom.

Príďte osláviť 40 rokov od premiéry kultového filmu PÁSLA KONE NA BETÓNE s jeho hlavnou predstaviteľkou, hereckou legendou, scenáristkou, spisovateľkou Milkou Zimkovou. 

Čaká vás bohatý program, kde budete môcť zažiť hereckú legendu Milku Zimkovú na divadelných doskách v jej autorskej monodráme ako aj na filmovom plátne v kultovom filme Pásla kone na betóne vo FULL HD kvalite a po premietaní v diskusii s hlavnou predstaviteľkou večera, kde budú tiež odprezentované jej ostatné knižné tituly.

Milka Zimková vyštudovala herectvo na VŠMU v Bratislave, od roku 1977 sa venuje Divadlu jedného herca. Okrem autorských monodrám má v repertoári aj prevzaté tituly. Niektoré jej monodrámy boli spracované aj pre televíziu. Vo svojej tvorbe sa často vracia do svojho rodného kraja – Šariša, využíva tamojší dialekt, ktorý je stále živý a ktorý svojim temperamentom obohacuje náš jazyk. Využívaním rodného nárečia - Šarištiny, označeného jazykovedcami za najbohatší dialekt je Zimková ojedinelým zjavom a nepopierateľným výrazným prvkom slovenskej divadelnej a filmovej scény a tiež literárneho života.

So svojim Divadlom jedného herca odohrala Milka Zimková približne 6500 predstavení po Slovensku, v Českej republike a v zahraničí. Trinásť rokov bola stálym hosťom pražského divadla Viola a v Teatre adekwatnom vo Varšave (Poľsko). Po celé roky sa zúčastňuje festivalov Divadla jedného herca v poľských mestách Torun a Wroclaw. Hosťovala v Berlíne, na Havane, vo Volgograde, v Budapešti, Sofii, či v Japonsku. Hrala tiež v anglickom jazyku v alabamskom meste Mobile (USA) počas Dní svetovej kultúry.

V roku 1980 jej vyšla zbierka poviedok Pásla kone na betóne, za ktorú získala Cenu Ivana Krasku. Na námete poviedok z tejto knihy napísala scenár pre rovnomenný film Pásla kone na betóne, ktorý mal premiéru v r. 1982. Milka Zimková vo filmovej snímke stvárnila hlavnú postavu Johanu Ovšenu, vďaka ktorej sa stala mimoriadne populárnou v celom Československu. Za túto úlohu získala viacero ocenení za najlepší ženský herecký výkon. V roku 1996 bol realizovaný film ... kone na betóne, ako voľné pokračovanie jej kultového filmu Pásla kone na betóne. Za hlavnú ženskú rolu opäť získala Milka Zimková niekoľko ocenení, predovšetkým cenu za najlepší ženský herecký výkon vo francúzskom meste Saint Étienne na Medzinárodnom festivale európskeho filmu.

Milka Zimková je po celé desaťročia rovnako aktívnou prozaičkou. Vyšlo jej viacero kníh, zbierky poviedok a niektoré z jej kníh boli preložené do viacerých jazykov a vydané v zahraničí (Česká republika, Maďarsko, Chorvátsko, Ukrajina, Nórsko, Japonsko).


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.


Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

VEČER S MILKOU ZIMKOVOU
  • Voľné sedenie
    Cena
    15,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

Dylan Moran We Got This - Bratislava
Show

Dylan Moran We Got This - Bratislava

03.03.2023 20:00
A4 Studio, Trnavská cesta 39, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
Fight Night Challenge 3
Šport

Fight Night Challenge 3

27.12.2022 18:00
Zoner BOBYHALL, Sportovní 559/2A, 612 00 Brno-Královo Pole, Czechia
Detail podujatia
Richard MÜLLER ´22 TOUR - pokračovanie
Koncert

Richard MÜLLER ´22 TOUR - pokračovanie

Jeseň / zima 2022
Slovensko
Detail podujatia
Sima Magušinová s kapelou – Advent s Vami
Koncert

Sima Magušinová s kapelou – Advent s Vami

December 2022
Slovensko
Detail podujatia
Sit Down s Veronikou - Bratislava
Show

Sit Down s Veronikou - Bratislava

11.12.2022 19:00
Hotel Color, Pri Starom mýte 3095/1, 831 04 Bratislava
Detail podujatia