Still Corners (UK-USA) : Nu Sound Of

Still Corners (UK-USA) : Nu Sound Of

22.05.2024 19:00
Nová Cvernovka, Račianska 78, 831 02 Bratislava

Nu Sound Of uvádza – Still Corners zalejú farbistou neo-psychedéliou aj Bratislavu

Doteraz Slovensko vždy tesne minuli, tentokrát prijalo neo-psychedelické trio Still Corners pozvanie vystúpiť na koncertnej série Nu Sound Of. Ich slovenská premiéra sa uskutoční 22. mája 2024 v bratislavskej Novej Cvernovke.

Najčastejšie sa atmosféra ich nahrávok približuje k pomyselným soundtrackom z ciest do neznáma. Hneď druhou nahrávkou Strange Pleasures, Tessa Murray z Veľkej Británie (spev, klávesy) a Greg Hughes z USA (multiinštrumentalista, produkcia), prerazili so svojou kapelou Still Corners. Odvtedy je každý ich album veľmi očakávaný. Kto by to bol povedal o projekte, ktorý vznikol z náhodného stretnutia, keď obaja hudobníci nastúpili na zlý vlak a dali sa len tak do reči. Doteraz vydali päť albumov – ten posledný The Last Exit v roku 2021 – so skladbami s charakteristickým nikam sa neponáhľajúcim sa tempom a s rozpoznateľným zvukom už po pár taktoch.

Americko-britské neo-psychedelické trio Still Corners sa chystá na európske turné s novým albumom. Pripravovaná šiesta nahrávka Dream Talk vyjde 5. apríla 2024. Za poslednú dekádu kapela prinášala veľa hudby – reflexnej, hľadajúcej, romantickej. Prejavilo sa to pri Gregovej produkcii v ich newyorskom štúdiu, kde experimentoval s rôznymi technickými záležitosťami ako s mikrofónmi, zosilňovačmi, efektmi a mixom. Snový prejav a tajomné noir pasáže majú podľa Tessy podstatu v jej snívaní: „Základ pre mnohé z našich piesní prichádzajú zo snov. Každú noc si zapisujem sny, ktoré si pamätám. Keď sme nahrávali, vytiahla som knihu snov a spievala rôzne frázy, na ktorých Greg pracoval. Bola to zábava a to, čo som si myslela, že je iba nejaký druh blúznenia, tak nás prekvapilo, aké to má rôzne významy a obrazy.“

Naživo zaznejú nové aj staršie skladby od Still Corners v rámci koncertnej série Nu Sound Of...(dosiaľ vystúpili Sun Kil Moon, Emma Ruth Rundle, Zola Jesus, Jozef van Wissem, Kristof Hahn, The Soft Moon) 22. mája 2024 v bratislavskej Novej Cvernovke.


Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia. Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

  • Státie
    Cena
    25,00 €
    Počet

Odporúčané

James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
HELENA VONDRÁČKOVÁ 60 LET NA SCÉNĚ
Koncert

HELENA VONDRÁČKOVÁ 60 LET NA SCÉNĚ

Jarné turné 2024
Slovensko
Detail podujatia
TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
Koncert

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024

Marec 2024
Bratislava a Košice
Detail podujatia