SPRIEVODNÝ PROGRAM: Večery tanečného filmu: Best of FTF – večer s Festivalom tanečních filmů Praha

SPRIEVODNÝ PROGRAM: Večery tanečného filmu: Best of FTF – večer s Festivalom tanečních filmů Praha

06.10.2023 19:00
Kino Film Europe – Pistoriho palác, Štefánikova 25, 811 05 Bratislava

SPRIEVODNÝ PROGRAM – Večery tanečného filmu

Best of FTF – večer s Festivalom tanečních filmů Praha (70 min)

 

Roselyne (Česká republika)

Réžia: Tereza Vejvodová

Premiéra 2020

Audiovizuálna báseň podľa skutočného príbehu Roselyne, ženy, ktorá zabudla žiť svoj život. Mohla byť odrazom našich pochybností, rozhodnutí a možností, ktoré sme nevyužili. Ako sa staneme sami sebou?
Originálny koncept a choreografia francúzskej interpretky Cécile Da Costa vo filmovej verzii režisérky Terezy Vejvodové a produkcie FTF.

  

 

 

 

Fist (Holandsko)

Réžia: Erik Bos

Premiéra 2022

Patrick je naštvaný a chce všetko okolo seba rozbiť. Keď sa zúčastní kurzu zvládania hnevu, stretáva sa s ďalšími rozzúrenými ľuďmi z rôznych prostredí. Terapeutka sa svojím experimentálnym prístupom snaží ich brutálnu energiu vytesniť tancom. Podarí sa Patrickovi nájsť spôsob, ako svoju zúrivú energiu nasmerovať k niečomu, čo je preňho cenné, alebo dokonca hodnotné pro ostatných? Film získal hlavnú cenu Festivalu tanečních filmů Praha v roku 2023.

 

 

YOUTUBE

Hofesh Shechter’s Clowns (Veľká Británia) 

Réžia: Hofesh Shechter

Premiéra 2018

Filmová verzia slávnej choreografie Clowns vznikla pre BBC – Performance Live strand. Snímok bol natočený v ikonickej tančiarni Rivoli v južnom Londýne. Desať tanečníkov Hofesh Shechter Company stvárňuje morbídnu komédiu o vražde a túžbe a kladie si otázku: kam až sa dá zájsť v mene zábavy?

 

 

YOUTUBE 


Dive (Veľká Británia)

Réžia: Oscar Sansom

Premiéra 2021

Rezidenčná choreografka Škótskeho baletu Sophie Laplane v spolupráci s Jamesom Bonasom a režisérom Oscarom Sansomom vytvorila krátky film inšpirovaný francúzskym umelcom Yvesom Kleinom a najslávnejším odtieňom modrej na svete. Očakávajte typicky laplaneovskú svojráznu choreografiu

spojenú s pôsobivými vizuálnymi efektami v modro-zelenom tóne.

 

 

YOUTUBE

Kurátorsky zostavený program pre festival Bratislava v pohybe pripravil Festival tanečních filmů Praha (FTF) a predstaví v rámci dvoch projekcií výber špičkových tanečných filmov.

V prvom večere pôjde o strihový dokument, v ktorom Alain Platel a Mirjam Devriendtová vzdávajú hold umeniu, ale tiež ľudskosti, ktorá akoby vždy balansovala medzi vytvorením niečoho veľkolepo krásneho, alebo strašlivo krutého.

V druhom večere predstaví FTF Výber najlepších filmov posledných rokov žánru dance for camera! Predstavíme unikátne choreografické javiskové záznamy, snové a akčné tanečné filmy ocenené na festivaloch.
Festival tanečních filmů sa od roku 2009 profiluje ako bienále s cieľom prezentovať diela z oblasti tanečnej kinematografie, dokumenty o tanci, inovatívne záznamy tanečných inscenácií a predovšetkým diela žánru dance for camera. Festival tanečních filmů prezentuje, produkuje a podporuje ich tvorbu. V roku 2021 spustil na svojich webových stránkach vzdelávaciu platformu FTF EDU.


Upozornenie: Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

SPRIEVODNÝ PROGRAM: Večery tanečného filmu: Best of FTF – večer s Festivalom tanečních filmů Praha
  • Voľné sedenie
    Cena
    5,00 €

Odporúčané

James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
DAC 1904 - FC Spartak Trnava
Šport

DAC 1904 - FC Spartak Trnava

01.10.2023 18:00
Športová ulica, 929 01 Dunajská Streda
Detail podujatia
Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // Vianočný špeciál
Koncert

Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // Vianočný špeciál

28.11. - 20.12.2023
Slovensko
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2023
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia