SEXTILE (USA) : Nu Sound Of

SEXTILE (USA) : Nu Sound Of

29.05.2024 20:00
Fuga, Námestie SNP 24, 811 01, Bratislava

Americkí raveri Sextile sa chystajú na veľké turné, do Fugy prídu aj s kvalitným hosťom 

Veľký návrat losangelskej rave punk skupiny Sextile na scénu. Explózia spojenia tanečného ravu a post punkovej dynamiky. K tomu sa pripojí dark techno projekt Nuxx Vomica. Šero tanečného ravu 29. mája 2024 v bratislavskom klube Fuga. 

Odkedy sa v roku 2015 Sextile objavili na losangelskej undergroundovej scéne, tak zaujali provokatívnou, energickou tvorbou, spojením syntetizátorov s gitarami, kombináciou punku a ravu. Brady Keehn a Melissa Scaduto sa do LA presťahovali z New Yorku, aby nahrali debutový album A Thousand Hands. Ten doslova sršal riadnou dávkou energie z post punkovej dynamiky a znepokojivými vokálmi s riadnym klubovým echom. 

Chuť miešať gitary s elektronikou vyústila do EP dosky 3. Po vydaní sa zdalo, že idú správnou cestou, no tá poznačila tragédia. V roku 2019 tragicky zomrel člen kapely Eddie Wuebben, ktorý s nimi strávil štyri roky. Zdrvilo ich to, no nezomlelo a po prestávke sa vrátili nabití serotonínom na novom albume Push, ktorý je rýchlejší, dynamickejší a naberá nové obzory. Brady a Melissa sa zhodujú, že za tým bol cieľ byť tanečnejší: „Rozprávali sme sa spolu o tom, že jedno z našich kritérií na tieto skladby bolo, či sa dá na nich tancovať. Chceli sme mať nahrávku plnú tanečných piesní.“ 

Vo výsledku je to naozaj kompromis medzi punkovou šou a poctivým deväťdesiatkovým rave. A občas to naozaj znie, akoby sa spojil Iggy Pop s Goldiem. Sextile vzdávajú poctu iným punkovým rebelom Crass a zároveň vyzdvihujú tanečnú údernosť Prodigy v spojení breakbeatov a jačavých vokálov. 

Aby toho nebolo málo, tak v spoločnosti Sextile príde aj projekt vizuálnej umelkyne a hudobníčky Madeline Seely, ktorá tvorí pod pseudonymom Nuxx Vomica. Dark Techno vychádza z inšpirácie EBM a deštrukcie eurodance s tanečnou špinou New Yorku.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie. 

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

  • Státie
    Cena
    17,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

Chorea gala 2024
Divadlo

Chorea gala 2024

23.06.2024 20:30
Grand Plazza v River Parku, Dvořákovo nábrežie 6, Bratislava
Detail podujatia
TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia