MOJE BABY

MOJE BABY

23.04.2024 19:00
Štúdio L+S, Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava

MOJE BABY

Autorka hry:  Elaine Murphy

Preklad: Zuzana Dzurindová

Réžia: Alena Weisel Lelková

Producent:  Občianske združenie LECA

                 Andrej Antonio Leca, Roberto Leca

 

Občianske združenie LECA prináša na scénu bratislavského Štúdia L+S írsku hru Moje baby (Little Gem). Herecký koncert troch herečiek troch generácií žien, ktorých vynikajúce vzájomne sa prelínajúce monológy bez sentimentu a s veľkou dávkou humoru vykresľujú nielen ich vnútorné pocity, ale aj každodenné starosti, radosti, rodinné vzťahy či začlenenie do komunity.

Tri generácie žien – vnučka, mama, stará mama a jeden rok v ich živote. Hľadanie strateného otca, hľadanie potenciálneho partnera, hľadanie zmyslu života aj narodenie dieťaťa a jedna smrť. 

Najlepšia írska hra rokov 2008 a 2009, debut Elaine Murphy, má príznačný humor a láskavosť. Ženy troch generácií vo vzájomných monológoch hovoria o všetkom bežnom, neštandardnom, prekvapivom, zásadnom, ale aj príjemne banálne-obyčajnom, čo priniesol jeden rok v ich živote. Hlavné predstaviteľky rozprávajú tak, ako im „zobák“ narástol a ich jazyk je naozaj írečitý.

Moje baby - to je príbeh o tom, aké ťažké je byť zodpovednou matkou, ako sa naučiť žiť so svojou samotou a aké prospešné môžu byť hodiny salsy...

„Pochádzam zo severného Dublinu a zistila som, že v divadelných hrách sa len minimálne objavujú jednoduché ženy z robotníckej vrstvy - ak nejde o prostitútky a kriminálničky. Ženy, o ktorých píšem, sú prototypom tých, ktoré som vo svojej práci stretávala. Tvrdo pracujú, nie sú ani chudobné, ani bohaté," povedala o svojom úspešnom debute autorka Elaine Murphy.      Hra Little Gem bola inscenovaná vo viacerých krajinách. Na Slovensku ju uvádza ND Košice a v Prahe dosiahla už niekoľko stoviek repríz.

Pôvodný názov Little Gem má v preklade viacero významov - hlávkový šalát, oslovenie vzácneho človeka vo význame „môj poklad" či malý James (novorodenec). Hra predstavuje tri generácie žien, starú mamu Kay, mamu Loraine a vnučku Amber, ktoré rozprávajú o mesiacoch prežitého emocionálneho nepokoja. Každá z nich prežíva nejakú emočnú krízu a komunikácia medzi nimi troma je prinajlepšom úzkostlivá.

Réžiu hry Moje baby producenti zverili do rúk režisérky Aleny Weisel Lelkovej, o scénografiu sa postaral Juraj Poliak.

V postavách troch generácií žien v inscenácii účinkujú:

Kay:          Zuzana Kocúriková  

Lorraine:   Anna Šišková

Amber:     Viktória Šuplatová

 

Prosíme Vás o dodržanie hodiny začiatku predstavenia uvedenej na vstupenke. Po začiatku predstavenia nie je možný vstup do hľadiska.
Rad číslo 1 v každom sektore je najbližšie k javisku.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.a

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 

MOJE BABY
 • E
  Cena
  22,00 €
  Vypredané
 • F
  Cena
  22,00 €
  Vypredané
 • G
  Cena
  22,00 €
  Vypredané
 • A
  Cena
  22,00 €
  Vypredané
 • C
  Cena
  22,00 €

 • D
  Cena
  22,00 €
  Vypredané
 • G-P
  Cena
  15,00 €
  Vypredané
 • C-P
  Cena
  15,00 €
  Vypredané

Odporúčané

James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
HELENA VONDRÁČKOVÁ 60 LET NA SCÉNĚ
Koncert

HELENA VONDRÁČKOVÁ 60 LET NA SCÉNĚ

Jarné turné 2024
Slovensko
Detail podujatia
TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
Koncert

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024

Marec 2024
Bratislava a Košice
Detail podujatia