Letný koncert “zo zlatého fondu” - Sirénčatá, Les Sirènes a Spevácky zbor mesta Bratislavy

Letný koncert “zo zlatého fondu” - Sirénčatá, Les Sirènes a Spevácky zbor mesta Bratislavy

23.06.2024 19:00
Pistoriho palác, Štefánikova 834/25, 811 05 Bratislava

Letný koncert “zo zlatého fondu”

– Sirénčatá, Les Sirènes a Spevácky zbor mesta Bratislavy -

Na letnom koncerte sa pod vedením dirigenta Lukáša Kunsta predstavia hneď tri spevácke zbory pôsobiace v Bratislave, ktoré združujú takmer sto spevákov rozličných generácií. Poslucháči sa môžu tešiť na pestrú dramaturgiu siahajúcu od klasickej hudby až po známe muzikálové melódie. Ženský spevácky zbor Les Sirènes v sprievode harfistky Adriany Antalovej uvedie cyklus ženských zborov Gustava Holsta Chorálové hymny na texty z Rigvédy, najstaršej indickej náboženskej hymnickej zbierky textov. V podaní detského zboru Sirénčatá zaznie výber zo slovenskej detskej zborovej tvorby Eugena Suchoňa, Bela Felixa a ď. Spevácky zbor mesta Bratislavy sa pri príležitosti Roka českej hudby 2024 predstaví so šesticou pôvabných Moravských dvojspevov Antonína Dvořáka s klavírnym sprievodom Andrey Bálešovej. Druhá časť koncertu bude venovaná výberom zo známych muzikálov ako Bedári, Mamma Mia, That 40’s Swing a ď. v sprievode The House Band of Les Sirènes. A čo bude na záver? Nechajte sa prekvapiť!

*****

Ženský komorný zbor Les Sirènes bol založený v roku 2018 pri nemocnici a kláštore Milosrdní bratia, od roku 2019 pôsobí samostatne a od roku 2022 spolupracuje s Mestskou časťou Bratislava-Staré Mesto. Repertoár je žánrovo široký, významnú časť tvorí slovenská a česká hudba (Suchoň, Hrušovský, Špilák, Dvořák, Martinů, Eben, Janáček atď.), svetová klasická zborová, ako aj muzikálová a populárna tvorba. Zbor pravidelne účinkuje s poprednými inštrumentálnymi súbormi ako The Ladies Ensemble, Hilaris Chamber Orchestra, Haydnov komorný orchester, Ensemble Band, The House Band of Les Sirènes a so sólistami ako Dominika Hanko, Sisa Sklovská, Otokar Klein, Peter Mikuláš, Pavol Kubáň, Martin Gyimesi, David Árva, Eva Dovcová a ďalšími. Les Sirènes si zakladajú na kvalitnej interpretácii, vysokej hlasovej kultúre, intonačnej a rytmickej precíznosti s veľkou dávkou muzikality, čo dokazujú ocenenia na medzinárodných zborových súťažiach: Bratislava Cantat II (2018, zlaté pásmo a víťazstvo vo svojej kategórii), Slovakia Cantat (2022, zlatá medaila), Svátky písní – International Choir Festival Olomouc (2022, zlatá medaila; 2023 – dve zlaté medaily) a World Peace Choral Festival vo Viedni (2023 – zlatá medaila), Bratislava Music Festival (2024 – dve zlaté medaily).

Detský spevácky zbor Sirénčatá vznikol v roku 2023 pri mestskej časti Bratislava-Staré Mesto s ambíciou podporiť formovanie nových generácií zborových spevákov a nadviazať tak na tradície zborového spevu na Slovensku. Členmi telesa sú deti vo veku 6 až 12 rokov, ktoré boli vybrané na základe konkurzov v bratislavských základných školách. Zbor Sirénčatá má už za sebou viacero vystúpení a v roku 2024 na súťaži Mládež spieva získal Zlaté pásmo, Cenu za hlasovú kultúru a Cenu za klavírny sprievod.

Úctyhodnou 53-ročnou históriou sa môže pýšiť Spevácky zbor mesta Bratislavy, ktorý sa pod dlhoročným vedením popredného slovenského zbormajstra prof. Ladislava Holáska postupne vyprofiloval na teleso uznávané nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Počas svojho pôsobenia spolupracoval s významnými domácimi a zahraničnými telesami a vybudoval si rozsiahly repertoár zahŕňajúci diela všetkých štýlových období a žánrov. Po strate Bratislavského kultúrneho a informačného strediska ako zriaďovateľa začal od marca 2024 zbor písať novú kapitolu svojej existencie.

Umeleckým vedúcim všetkých telies je Lukáš Kunst (1993), ktorý sa hudobnému pôsobeniu venuje viac ako dve dekády (detský zbor Kantiléna Filharmónie Brno, Rudolfínum Praha, Národní divadlo Brno). Operný spev študoval u MgA. Ireny Vašíčkovej-Pollini, na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave a na Konzervatóriu v Bratislave. Hru na organe študoval u MgA. Zdeňka Špatku a dirigovanie študoval súkromne u Yevgenia Galatenka a na Medzinárodnom konzervatóriu v Prahe. Lukáš Kunst je spoluzakladateľom Komornej opery Bratislava, na Novej scéne Bratislava dirigoval muzikál Mozart. 

Web: https://www.lessirenes.sk/
Youtube: https://www.youtube.com/@lessirenes1978
Facebook: https://www.facebook.com/sirenesles
Instagram: https://www.instagram.com/lessirenes_slovakia/


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 • Voľné sedenie
  Cena
  17,00 €
  Počet
 • Deti, ZŤP, dôchodcovia
  Cena
  12,00 €
  Počet

Odporúčané

Chorea gala 2024
Divadlo

Chorea gala 2024

23.06.2024 20:30
Grand Plazza v River Parku, Dvořákovo nábrežie 6, Bratislava
Detail podujatia
TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia