Jozef van Wissem & Kristof Hahn (Swans) : Nu Sound Of

Jozef van Wissem & Kristof Hahn (Swans) : Nu Sound Of

24.11.2023 19:00
A4 – Priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2, 811 05 Bratislava

Jozef van Wissem a Kristof Hahn zo Swans na Nu Sound Of...

Jedinečný umelecký zážitok v podobe stretnutia dvoch svetoznámych umelcov. Holandský lutnista Jozef van Wissem a nemecký gitarista Kristof Hahn zo Swans sa predstavia 24. novembra v bratislavskej A4 Zero Space a 25. novembra v pražskom Kostole sv. Anežky České v rámci série Nu Sound Of...

Na jeseň k nám znovu zavíta obľúbený holandský lutnista Jozef van Wissem s novým projektom – zhudobnenie nemého filmu Destiny od nemeckého režiséra Fritza Langa. Ešte pred tým zahrá nemecký gitarista Kristof Hahn zo Swans, ktorý si iba pri tejto príležitosti odbehne z turné svojej domovskej kapely.

Jozef van Wissem je známy lutnista a avantgardný skladateľ, ktorý spropagoval barokovú lutnu po celom svete. Minulý rok mu vyšli až dve nahrávky: Behold, I Make All Things New (Incunabulum); Nosferatu, The Call Of The Deathbird (Incunabulum). Inšpiračné zdroje hľadá aj mimo barokovej hudby či drone music – vo svete filmu. Po príbehu o upírovi sfilmovanom F. W. Murnauom siahol po ďalšom fantastkinom snímku Destiny od expresionistu Fritza Langa – majstra výpravných scén, detailných záberov a pokročilej psychológie postáv. Wissem si už podobný typ práce vyskúšal, keď spolu skomponoval hudbu pre film Jima Jarmuscha – Only Lovers Lef Alive, za ktorú získal v Cannes cenu v kategórii Soundtrack Award. Spolupracoval tiež s takými menami ako Zola Jesus, Jarboe a je pravidelným hosťom význačných hudobných festivalov (Roadburn, Dunk, Fekete Zaj, Le Guess Who? atď.)

Vo svojej sólovej slovenskej premiére vystúpi nemecký experimentálny hudobník a avantgardno-rockový gitarista Kristof Hahn zo Swans. Hráč na rock-lap steel gitaru žije a tvorí v Berlíne, odkiaľ cestuje po celom svete so Swans, v ktorej je od roku 1989 s niekoľkými prestávkami. Koncertuje aj sólo či spolupracuje s kapelami Les Hommes Sauvages, Sultans of Gedankebrain, či s Pere Ubu. Práve z úspešne prebiehajúceho turné k novému albumu The Beggar príde aj do Bratislavy a Prahy. Jeho hudba sa vyznačuje abstraktnými zvukovými plochami v širokospektrálnej kinematickej hudbe striedajúc elegantné rock and roll noir songy s dronovou atmosférou. Blízky spolupracovník Mike Giru zasiahol aj do filmovej hudby, keď nahral niekoľko soundtrackov.

Stretnutie Jozefa van Wissema a Kristofa Hahna na jednom podujatí sa uskutoční iba v Bratislave (24. 11.2023, A4-nultý priestor) a Prahe (25.11.2023, Kostol sv. Anežky České). Podarilo sa to vďaka prepojeniu slovenskej hudobnej agentúry Music Press Production a českého spolku oz STURN DEINST.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Finančne podporila Nadácia mesta Bratislava, Hudobný Fond, SOZA.

Informácie:
24.11.2023 Jozef Van Wissem : Destiny by Fritze Lang; Kristof Hahn (Solo act) A4 / Nultý priestor, BA


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie. 

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia. 
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

  • Vstup
    Cena
    19,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert
Koncert

Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert

17.02.2024 19:00
NTC aréna, Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Detail podujatia
James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
Koncert

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024

Marec 2024
Bratislava a Košice
Detail podujatia
Richard MÜLLER Večery trojkráľové
Koncert

Richard MÜLLER Večery trojkráľové

11.1. - 15.1.2024
Slovensko
Detail podujatia