Forest Swords live (GB) : Nu Sound Of...

Forest Swords live (GB) : Nu Sound Of...

15.03.2024 20:00
A4 – Priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2, 811 05 Bratislava

Matthew Barnes patrí k najvýraznejším producentom súčasnej elektronickej tvorby. Jeho projekt Forest Swords si získal rešpekt vďaka nekompromisným zvukom a silnému audiovizuálnemu spracovaniu. Pochvalné recenzie zaznievajú aj na nový album Bolted, ktorý zaznie 15. marca 2024 v A4 – Priestor súčasnej kultúry. Koncertná premiéra Forest Swords sa uskutoční v rámci edície Nu Sound Of...

Forest Swords, za ktorým stojí britský elektronický producent Matthew Barnes, prišiel s dlho očakávanou nahrávkou Bolted u Ninja Tune. Posledných zopár rokov pracoval ako skladateľ a zvukový inžinier, ktorý písal hudbu pre balet, film, videohry, ale najmä sa pripravoval na tvorbu nových skladieb.

Bolted bol nahrávaný počas minulého roka v továrni Barnes, v rodnom meste Liverpool. Výsledok sa pretavil do veľmi silnej podoby, ktorá konkuruje predchádzajúcim nahrávkam. Cez jedenásť nových skladieb sa poslucháči hlbšie ponoria do jedinečného sveta zvukov, ktoré strašia aj povzbudzujú, sú euforické aj z nich idú zimomriavky.

Pevným základom tohto albumu je industriálna elektronika, triphopové rytmy, dekonštruované vokály aj vysamplovaný hlas Neneh Cherry (singel Butterfly Effect), tučný beat k skladbe The Low, ktorý bol pôvodne zamýšľaný pre Yoko Ono, či dub ovplyvnený rukopisom Lee Scratch Perryho.

Ako všetko v jeho hudbe – melanchólia a eufória, čiernobiela a farba, minulosť a budúcnosť – výsledný tvar je nejasný. Výsledok sa pretavil do veľmi silnej podoby, ktorá konkuruje predchádzajúcim nahrávkam a v ktorej je opäť neoddialitelný stret tanečného beatu a dekonštruovaných zvukov. Pozitívne hodnotenia dostal od prestížnych magazínov ako Pitchfork, DJ Mag, Stereogum, Clash atď.

Forest Swords vystúpia v dvojici na live koncerte 15. marca 2024 v A4 – Priestor súčasnej kultúry. Koncert sa uskutoční v rámci série Nu Sound Of..., ktorú podporila Nadácia ZSE, Nadácia Mesta Bratislava, Nadácia SPP.


Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia. Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

  • Státie
    Cena
    22,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
Fight Night Challenge 6
Šport

Fight Night Challenge 6

20.04.2024 18:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia