Folklórny festival Východná 2024

Folklórny festival Východná 2024

4.7. - 7.7.2024
Amfiteáter obce Východná

69. Folklórny festival Východná

Folklórny festival Východná je najstarší a najrozsiahlejší festival ľudovej hudby, umenia a remesiel na našom území. Každoročne na prahu letnej turistickej sezóny v prvý júlový víkend v atraktívnom prostredí v blízkosti Vysokých i Nízkych Tatier ožijú bohaté ľudové tradície a ikonický amfiteáter v rázovitej obci Východná sa na niekoľko dní stane centrom slovenskej kultúry. 

Z festivalu sa počas vyše šesťdesiatročnej existencie stala vrcholná prehliadka tradičnej ľudovej kultúry a jej folklorizovaných prejavov. Medzi viac ako 1 500 účinkujúcimi v desiatkach umeleckých autorských programov sa každoročne prezentujú i víťazi celoštátnych súťažných prehliadok folklórnych skupín, súborov, detských súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov muzikantov i tanečníkov. 

Leitmotívom 69. ročníku FFV sú Tradície v pohybe. Chceme nadviazať na predchádzajúci ročník. Zdôrazniť dynamiku folklórnej tradície, ktorá sa neustále vyvíja a prispôsobuje novým podmienkam a mladším generáciám. Tradície v pohybe chcú byť svedectvom doby. Chcú spájať nielen prezentáciu tradičných prvkov slovenského folklóru, ale poskytnúť aj priestor na vyjadrenie nových, modernejších foriem a prístupov k spracovaniu pôvodného materiálu. 

Ďalšie informácie o festivale, programe a vstupenkách nájdete na sociálnych sieťach festivalu a na webovej stránke www.festivalvychodna.sk

Informácie k vstupenkám: 

Návštevníci, ktorí si kúpia permanentku alebo denný lístok na Veľkú scénu samostatne, za vstup do areálu neplatia. Návštevníci, ktorí si zaplatia len vstup do areálu (len na mieste konania), si musia v prípade záujmu lístok na programy uvádzané na Veľkej scéne dokúpiť v plnej sume. Vstupné do areálu sa neodpočítava a nie je možné vzájomne kumulovať jednotlivé vstupenky. 

Deti vo veku do 6 rokov (vrátane) majú do areálu amfiteátra a na všetky programy vstup zdarma. Deti vo veku od 7 do 15 rokov (vrátane), držitelia karty ISIC, ITIC, Euro26, dôchodcovia a držitelia preukazu ZŤP majú nárok na zľavnené vstupné. Držiteľ karty ŤZPS a jedna sprevádzajúca osoba majú nárok na zľavnené vstupné. 

Zľavnené vstupné sa poskytne na základe predloženia sieťových cestovných lístkov MAXI KLASIK (prenosný/neprenosný) a preukazov JUNIOR a KLASIK. Zľavnené vstupné zároveň platí aj pre držiteľov železničných preukazov ZSSK, Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a. s. a Železníc Slovenskej republiky, ako aj pre všetky druhy cestovných lístkov s cieľovou stanicou Východná a Liptovský Mikuláš. Zľava sa týka iba držiteľa platného preukazu, respektíve platného cestovného lístka, a nie je možné ju kumulovať. 

Kapacita Veľkej scény je obmedzená.


Upozornenie: Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

 • Permanentka 5.7. - 7.7.2024
  Cena
  35,00 €
  Počet
 • Permanentka zľavnená - 5.7. - 7.7.2024
  Cena
  23,00 €
  Počet
 • Jednodňová vstupenka - ŠTVRTOK - Veľká scéna
  Cena
  23,00 €
  Počet
 • Jednodňová vstupenka - ŠTVRTOK - Veľká scéna - zľavnená
  Cena
  17,00 €
  Počet
 • Jednodňová vstupenka - PIATOK - Veľká scéna
  Cena
  20,00 €
  Počet
 • Jednodňová vstupenka - PIATOK - Veľká scéna - zľavnená
  Cena
  12,00 €
  Počet
 • Jednodňová vstupenka - SOBOTA - Veľká scéna
  Cena
  20,00 €
  Počet
 • Jednodňová vstupenka - SOBOTA - Veľká scéna - zľavnená
  Cena
  12,00 €
  Počet

Odporúčané

James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
HELENA VONDRÁČKOVÁ 60 LET NA SCÉNĚ
Koncert

HELENA VONDRÁČKOVÁ 60 LET NA SCÉNĚ

Jarné turné 2024
Slovensko
Detail podujatia
TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
Koncert

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024

Marec 2024
Bratislava a Košice
Detail podujatia