EXIT festival

EXIT festival

13.8. - 16.8.2020
Petrovaradin fortress, Novi Sad, Srbsko

Podujatie EXIT festival sa v zmenenom termíne 13.8.2020 - 16.8.2020 neuskutoční. Nové informácie zverejníme čoskoro. 


EXIT festival bude! Vystúpia na ňom Amelie Lens, Black Coffee, Nina Kraviz, Paul Kalkbrenner, DJ Regard, Robin Shulz a mnohí ďalší

Tohtoročný srbský EXIT festival má nový termín a vynovený line-up. Od 13. do 16. augusta v Novom Sade vystúpia aj Amelie Lens, Black Coffee, Nina Kraviz, Paul Kalkbrenner, Boris Brejcha, Tale Of Us, Robin Schulz, Ofenbach, Laibach a ďalšie mená ešte pribudnú. Festival sa uskutoční po výzve srbskej premiérky, aby organizátori tohtoročný festival nezrušili, ale presunuli z júla na august.

Na hlavnom pódiu, ktoré bude na centrálnej plošine Petrovaradínskej pevnosti, sa fanúšikovia dočkajú svetových hviezd ako Laibach, Robin Schulz, Roni Size b2b LTJ Bukem feat. Dynamite MC, DJ Regard, Ofenbach, Burak Yeter, ale aj hudobných zástupcov lokálnej scény. Organizátori sľubujú, že zoznam hudobných umelcov sa v nasledujúcich týždňoch ešte rozrastie.

Energickým srdcom festivalu je každoročne Dance Arena, ktorá tento rok privíta umelcov ako Black Coffee, Nina Kraviz, Amelie Lens, Paul Kalkbrenner, Denis Sulta, Boris Brejcha, Tale Of Us, ARTBAT, Dax J, Kobosil, DJ Tennis, Meduza, Marko Nastić, After Affair b2b Kristijan Molnar, Andrew Meller, Lag b2b Insolate, Ilija Djokovic, Coeus, Space Motion, Reblok a mnoho ďalších.

Parádny areál Petrovaradínskej pevnosti ponúka viacero zákutí a miest, na ktoré sa oplatí zájsť. Viaceré hudobné hviezdy sa predstavia na elektronickom stagei No Sleep Novi Sad, kde vystúpi aj Juliana Huxtable alebo Francois X. Nabitý program chystá aj Latino Stage, milovníkov hip-hopu nadchne Beats Stage, XBass Pit stage ponúkne poriadnu nálož drum and bassu a historické centrum areálu oživí húpavý rytmus z Wenti Wadada Reggae stage.

EXIT festival patrí medzi málo veľkých európskych festivalov, ktoré sa toto leto uskutočnia. Organizátorom v rozhodovaní pomohla aj prosba srbskej predsedníčky vlády, aby sa festival nezrušil, ale uskutočnil sa v augustovom termíne. Jubilejný 20. ročník sa tak presúva z júla na polku augusta – od 13. do 16. augusta. Organizátori však festival museli kapacitne upraviť. Dodržiavajúc hygienické a vládne pokyny EXIT otvorí najmenej 20 pódií a zón v Petrovaradínskej pevnosti. Jedným z najdôležitejších preventívnych opatrení bude zníženie kapacity na 50 % návštevníkov. Úchvatný a výnimočný areál však zostane takmer celý sprístupnený – pre návštevníkov bude otvorených 90 % obvyklej rozlohy. Kľúčovou témou je tiež dodržanie vládnych predpisov, preto v spolupráci so srbským ministerstvom zdravotníctva organizátori pripravujú potrebné opatrenia. V prípade, že by sa epidémia v auguste vrátila, budú organizátori účastníkov z postihnutých krajín testovať rýchlotestami, ktoré by mali byť buď zadarmo alebo za veľmi zníženú cenu.

EXIT festival patrí medzi najlepšie európske festivaly. Jeho výnimočnosť podčiarkuje aj miesto konania, unikátna Petrovaradínska pevnosť, jedna z najväčších a najkrajších európskych pevností 18. storočia. Festival sa koná na brehoch Dunaja v Novom Sade, kúsok od srbského hlavného mesta Belehradu. EXIT je dvojnásobným držiteľom ceny pre Best Major Festival 2014 a 2017 European Festival Awards a mnohých ďalších cien. Doteraz ho navštívilo viac ako 3 milióny ľudí z viac ako 70 krajín. Štvordňový festival, ktorý si každoročne obľubuje viac a viac Slovákov, ponúka koncerty mnohých hudobných žánrov – od rocku, popu, hardrock punku, death metalu až po techno, reggae, disco, indie, hip-hop, grime, dubstep a mnoho ďalšieho.


Vstupenky:

EXIT FESTIVAL 2020 PERMANENTKA - 109 €

EXIT FESTIVAL 2020 – VIP GOLD VSTUPENKA - 275 € - VIP GOLD VSTUPENKA ZAHŔŇA:
vstup na VIP terasu
vstup do VIP zóny hlavného pódia
vstup do VIP Dance Arena
samostatný vstup na festival a výmenu festivalových náramkov

Pri príchode na festival je potrebné mať pri sebe občiansky preukaz a vytlačenú e-vstupenku. Táto vstupenka vám bude vymenená za festivalový náramok, ktorý vás bude oprávňovať k vstupu na festival. Viac informácií o výmene vstupenky za náramok je k dispozícii na eng.exitfest.org.
Festivalový náramok je platný pre jednu osobu, umožňuje vstup do areálu každý festivalový deň. Vstup do areálu je možný v čase od 19:00 do 3:00 ráno.
Vrátenie peňazí za zakúpený lístok nie je možné.

EXIT FESTIVAL 2020 – Camping pass - v predaji čoskoro

E-vstupenka na stanovanie vám bude vymenená za náramok, ktorý vás bude oprávňovať k vstupu do campingovej zóny. Vstup do campingu nie je vstupom na festival. V cene nie je zahrnutá mestská turistická daň (1,10 € / deň), ktorú bude potrebné zaplatiť na recepcii campingu.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 • EXIT FESTIVAL 2020 – PERMANENTKA
  Cena
  109,00 €
  Nie je v predaji
 • EXIT FESTIVAL 2020 – VIP GOLD VSTUPENKA
  Cena
  275,00 €
  Nie je v predaji

Odporúčané

Informácie k aktuálnej situácii
Koncert

Informácie k aktuálnej situácii

aktuálne informácie - Predpredaj.sk
Slovensko
Detail podujatia
Posledný bohém – Karol Duchoň´70
Koncert

Posledný bohém – Karol Duchoň´70

Október 2020
AXA aréna NTC, Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2020
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia