EXIT festival

EXIT festival

8.7. - 11.7.2021
Petrovaradin fortress, Novi Sad, Srbsko

Podujatie EXIT festival, ktoré sa malo konať 13.8.2020 - 16.8.2020 sa presúva na termín 8.7. - 11.7.2021. Vstupenky zostávajú v platnosti. Zákazníci, ktorí si zakúpili vstupenky prostredníctvom stránky predpredaj.sk dostanú túto informáciu emailom.

EXIT festival má kompletný line-up, v predaji sú už aj jednodňové lístky. Ponúkame vám 8 tipov prečo navštíviť najväčší festival na Balkáne.


Srbský EXIT festival je jedným z prvých veľkých festivalov toto leto. Do line-upu čerstvo pribudli hviezdy svetovej elektronickej hudby Amelie Lens, Maceo Plex, Tijana T a Magdalena, predstavia sa v ikonickej mts Dance Aréne. Na progresívnej scéne No Sleep Novi sad uzatvárajú zoznam vystupujúcich Patrice Bäumel, Agents Of Time, Farrago, Adiel Roman Flügel. Spolu s menami ako David Guetta, DJ Snake, Tyga, Robin Schulz, Asaf Avidan, Paul Van Dyk, Laibach a stovkami ďalších potvrdených sú pripravení urobiť z 20. ročníka EXITu jeden z najlepších európskych festivalov tohto leta. Kompletný program aj rozdelenie podľa dní je na www.exitfest.org, vstupenky na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/exit-festival/

EXIT festival sa bude konať od 8. do 11. júla v srbskom meste Nový Sad. Prečo práve tam vyraziť a užiť si jednu z prvých dovoleniek po dlhšej dobe? Tu je osem dôvodov a jeden tip.

1. Jeden z mála veľkých festivalov tohtoročnej sezóny
Väčšina veľkých európskych festivalov sa toto leto neuskutoční. EXIT festival sa vďaka úspešnému priebehu očkovania v Srbsku a významnému zníženiu počtu nových prípadov ochorenia Covid-19 podarí zorganizovať. Je to jedinečná príležitosť užiť si veľký festival, ktorý ponúkne nielen špičku svetovej elektronickej tanečnej hudby – Davida Guettu, Robina Schulze a DJ Snakea, ale aj amerického rappera Tyga, metalový Sabaton či izraelského pesničkára Asafa Avidana.

2. Pevnosť Petrovaradín
Festival sa koná v unikátnom prostredí Petrovaradínskej pevnosti, v druhom najväčšom srbskom meste Nový Sad. Stavba, ktorú často volajú Gibraltarom na Dunaji, bola po svojom dokončení v roku 1780 považovaná za najsilnejšiu pevnosť Habsburgskej monarchie. Takýto ani podobný areál pre štyridsať pódií nikde inde nenájdete.

3. Desiatky malých pódií
EXIT si dáva záležať na kvalite programu menších pódií. Tie sú žánrovo rozdelené tak, aby sa trafili do hudobného vkusu všetkých návštevníkov. Omrzela vás elektronika či pop? Skúste rockovú a metalovú Explosion stage, hip-hopovú Beats stage, Reggae stage alebo Fusion stage, na ktorom nájdete najzaujímavejšiu žánrovú paletu celého festivalu.

4. V Srbsku neminiete všetky úspory
Nemajte strach, že kvôli EXITu budete musieť rozbiť svoje prasiatko. Srbská cenová hladina je vcelku nízka a veľkú väčšinu tovaru tam kúpite lacnejšie ako na Slovensku. Nemusíte sa teda báť, že by vám výlet na festival urobil dieru do rozpočtu.

5. Dance Arena
Najznámejším pódiom je jednoznačne mts Dance Arena, v ktorej vystupujú najväčšie svetové mená elektronickej hudby. Toto vizuálne prepracované pódium je známe vďaka ikonických párties až do východu slnka nad Petrovaradínskou pevnosťou. Jeden z nezabudnuteľných momentov každého ročníka. (https://www.exitfest.org/en/stages/mts-dance-arena/)

6. Balkánska a srbská kultúra

Po storočia sa Srbsko nachádzalo na hranici medzi východom a západom. Územie Srbska bolo rozdelené medzi východnú a západnú polovicu rímskej ríše, potom medzi Byzanciu a Uhorské kráľovstvo a v rannom novoveku medzi Osmanskú ríšu a Habsburskú monarchiu. Tieto prekrývajúce sa vplyvy majú za následok kultúrnu rozmanitosť po celom Srbsku.

7. 20. ročník festivalu

EXIT bol založený v roku 2000 v Univerzitnom parku v Novom Sade ako študentské hnutie s cieľom bojovať za mier a slobodu v Srbsku a vzájomné porozumenie a prepojenie balkánskych zemí. Po všeobecných voľbách v Juhoslávii v tom istom roku sa vznikajúci festival presunul do Petrovaradínskej pevnosti, kde tento rok oslávi jubilejný 20. ročník. A verte, že na Exit festivale sa oslavuje každú noc až do ranných hodín.

8. Očkovanie a testovanie pre cudzincov
EXIT festival poskytne v spolupráci so srbským ministerstvom zdravotníctva niekoľko tisícov dávok vakcíny pre zahraničných umelcov a návštevníkov ako prejav pomoci krajinám, ktoré majú v súčasnej dobe nedostatok. Zároveň pripravuje testovacie centrum pre návštevníkov, ktorí sa nestihli otestovať pred príjazdom na festival. Návštevníci sa tak nemusia obávať, že by počas festivalu prišli do kontaktu s ochorením Covid-19.


Bonis tip: Platenie Bitcoinom
Pokiaľ patríte medzi vlastníkov Bitcoinu, máme dobrú správu na záver. V celom festivalovom areáli môžete využiť túto kryptomenu k zaplateniu vášho nákupu. Pivo, kávu, raňajky či rýchly snack medzi koncertmi budete môcť zaplatiť jednoducho načítaním QR kódu a nebudete musieť riešiť výmenu peňazí v zmenárni.

EXIT festival patrí už dlhšie medzi najlepšie európske festivaly. Bol založený v roku 2000 v University Parku ako študentské hnutie za mier a slobodu v Srbsku a na Balkáne. Za ostatných 20 rokov sa rozrástol na jeden z najvýznamnejších hudobných festivalov na svete. Jeho výnimočnosť podčiarkuje aj miesto konania - unikátna Petrovaradínska pevnosť, jedna z najväčších a najkrajších európskych pevností 18. storočia. Festival sa koná na brehoch Dunaja v Novom Sade, kúsok od srbského hlavného mesta Belehradu. EXIT je dvojnásobným držiteľom ceny pre Best Major Festival 2014 a 2017 European Festival Awards a mnohých ďalších cien. Doteraz ho navštívilo viac ako 3 milióny ľudí z viac ako 70 krajín. Štvordňový festival, ktorý si každoročne obľubuje viac a viac Slovákov, ponúka koncerty mnohých hudobných žánrov – od rocku, popu, hardrock punku, death metalu až po techno, reggae, disco, indie, hip-hop, grime, dubstep a mnoho ďalšieho – celkovo viac ako 1000 umelcov na viac ako 40tich pódiách a hudobných zónach.

 

Viac informácií o festivale na www.exitfest.org/en.

Vstupenky:


EXIT FESTIVAL 2021 PERMANENTKA - 130,90 € - od 25.06.2021 - 136,40 €

EXIT FESTIVAL 2021 – VIP GOLD VSTUPENKA - 330 € - VIP GOLD VSTUPENKA ZAHŔŇA:
vstup na VIP terasu
vstup do VIP zóny hlavného pódia
vstup do VIP Dance Arena
samostatný vstup na festival a výmenu festivalových náramkov

Pri príchode na festival je potrebné mať pri sebe občiansky preukaz a vytlačenú e-vstupenku. Táto vstupenka vám bude vymenená za festivalový náramok, ktorý vás bude oprávňovať k vstupu na festival. Viac informácií o výmene vstupenky za náramok je k dispozícii na eng.exitfest.org.
Festivalový náramok je platný pre jednu osobu, umožňuje vstup do areálu každý festivalový deň. Vstup do areálu je možný v čase od 19:00 do 3:00 ráno.
Vrátenie peňazí za zakúpený lístok nie je možné.


EXIT FESTIVAL 2021 – Jednodňová vstupenka - 35,20 €


Online predpredaj vstupeniek bude ukončený 30.6.2021, 0:00.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 • EXIT FESTIVAL 2021 – PERMANENTKA
  Cena
  136,40 €
  Nie je v predaji
 • EXIT FESTIVAL 2021 – VIP GOLD VSTUPENKA
  Cena
  330,00 €
  Vypredané
 • Regular Day 1 Ticket - 08.07.2021
  Cena
  35,20 €
  Nie je v predaji
 • Regular Day 2 Ticket - 09.07.2021
  Cena
  35,20 €
  Nie je v predaji
 • Regular Day 3 Ticket - 10.07.2021
  Cena
  35,20 €
  Nie je v predaji
 • Regular Day 4 Ticket - 11.07.2021
  Cena
  35,20 €
  Nie je v predaji

Odporúčané

TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
LORD OF THE DANCE 2024
Show

LORD OF THE DANCE 2024

3.6.2024 a 4.6.2024
Bratislava, Košice
Detail podujatia