18. Medzinárodný filmový festival Bratislava 2016

18. Medzinárodný filmový festival Bratislava 2016

11.11. - 17. 11. 2016
Kiná: Lumière, Mladosť, Nostalgia, Gorila.sk Urban Space, Bratislava

PREDPREDAJ BOL UKONČENÝ.

Medzinárodný filmový festival Bratislava uvedie najlepšie európske filmy


18. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava sa uskutoční od 11. do 17. novembra v bratislavských mestských kinách Lumière, Mladosť, Nostalgia a v oficiálnej festivalovej kaviarni Gorila.sk Urban Space, ktorá poskytne priestor pre sprievodný program. Festival aj tento rok prinesie návštevníkom množstvo kvalitných filmov, ktoré sa do bežnej distribúcie nedostanú. V sekciách Cinema Now a Europa predstavuje prierez svetovou a európskou produkciou aktuálnej sezóny, divácke hity a víťazov prestížnych svetových festivalov. V sekcii Europa Špeciál festival uvedie trojicu finalistov filmovej Ceny LUX. Sekcia Made in Slovakia predstavuje domáce filmové novinky. Špeciálne sekcie sa budú venovať aktuálnym i nadčasovým témam a dopĺňať ich bude bohatý sprievodný program. Titulnou témou 18. ročníka je mesto, samostatná sekcia bude mapovať fenomén amerických volieb, sekcia Lexikón sa tento rok zameria na farbu a jej význam vo filme a v národnom Fokuse sa predstaví súčasná chorvátska kinematografia. Na bratislavskom festivale budete môcť stretnúť hviezdu amerického nezávislého filmu Alexa Rossa Perryho alebo Rade Šerbedžiju, ktorý si zahral v poslednom filme Stanleyho Kubricka.

FESTIVAL PASS (14,90 EUR) si môžete zakúpiť elektronicky prostredníctvom služby Predpredaj.sk do 9. novembra alebo od 11. novembra vo festivalovom Akreditačnom centre (Hotel Tatra, Námestie 1. mája 5, Bratislava).

ŠTUDENTSKÝ FESTIVAL PASS (9,90 EUR) je cenovo zvýhodnenou ponukou pre študentov stredných a vysokých škôl. Ku vydaniu platného študentského pasu v Akreditačnom stredisku (Hotel Tatra, Námestie 1. mája 5, Bratislava) je potrebné dokladovať vek do 19 rokov alebo doklad o dennom vysokoškolskom štúdiu (Index, Isic karta). Festival nezodpovedá za pochybenia na strane kupujúceho. Cenovo zvýhodnený ŠTUDENTSKÝ FESTIVAL PASS je v predaji len elektronicky prostredníctvom služby Predpredaj.sk do 9. novembra.

Prostredníctvom služby Predpredaj.sk si kupujete VOUCHER, na základe ktorého vám FESTIVAL PASS alebo zvýhodnený ŠTUDENTSKÝ FESTIVAL PASS vystavia a odovzdajú v Akreditačnom centre festivalu (Hotel Tatra, Námestie 1. mája 5, Bratislava) od štvrtku 10.11.2016 v čase od 14.00 do 19.00 hod. a v dňoch 11. - 16.11. 2016 v čase od 10.00 do 19.00 hod.

FESTIVAL PASS a ŠTUDENTSKÝ FESTIVAL PASS oprávňujú držiteľa na vstup na festivalové predstavenia v kinách Lumière, Mladosť, Nostalgia v priebehu celého festivalu. Vstup na projekcie v Gorila.sk Urban Space je voľný. Držitelia oboch typov FESTIVAL PASSOV majú možnosť využívať online rezervačný systém, ktorý bude spustený na festivalovom webe niekoľko dní pred začiatkom podujatia. Systém umožňuje rezerváciu vstupu na vybrané filmové predstavenie z pohodlia domova. Rezervácie je možné uskutočniť aj na mieste, vo všetkých festivalových kinách a v Akreditačnom centre (Hotel Tatra, Námestie 1. mája 5, Bratislava).

Viac informácii nájdete na www.bratislavaiff.sk.

Odporúčané