VEČER S MILKOU ZIMKOVOU

VEČER S MILKOU ZIMKOVOU

10.10.2022 19:00
Ponton Scéna, Tyršovo nábrežie, 851 01 Bratislava

Príďte osláviť 40 rokov od premiéry kultového filmu PÁSLA KONE NA BETÓNE s jeho hlavnou predstaviteľkou, hereckou legendou, scenáristkou, spisovateľkou Milkou Zimkovou. 

Čaká vás bohatý program, kde budete môcť zažiť hereckú legendu Milku Zimkovú na divadelných doskách v jej autorskej monodráme ako aj na filmovom plátne v kultovom filme Pásla kone na betóne vo FULL HD kvalite a po premietaní v diskusii s hlavnou predstaviteľkou večera, kde budú tiež odprezentované jej ostatné knižné tituly.

Milka Zimková vyštudovala herectvo na VŠMU v Bratislave, od roku 1977 sa venuje Divadlu jedného herca. Okrem autorských monodrám má v repertoári aj prevzaté tituly. Niektoré jej monodrámy boli spracované aj pre televíziu. Vo svojej tvorbe sa často vracia do svojho rodného kraja – Šariša, využíva tamojší dialekt, ktorý je stále živý a ktorý svojim temperamentom obohacuje náš jazyk. Využívaním rodného nárečia - Šarištiny, označeného jazykovedcami za najbohatší dialekt je Zimková ojedinelým zjavom a nepopierateľným výrazným prvkom slovenskej divadelnej a filmovej scény a tiež literárneho života.

So svojim Divadlom jedného herca odohrala Milka Zimková približne 6500 predstavení po Slovensku, v Českej republike a v zahraničí. Trinásť rokov bola stálym hosťom pražského divadla Viola a v Teatre adekwatnom vo Varšave (Poľsko). Po celé roky sa zúčastňuje festivalov Divadla jedného herca v poľských mestách Torun a Wroclaw. Hosťovala v Berlíne, na Havane, vo Volgograde, v Budapešti, Sofii, či v Japonsku. Hrala tiež v anglickom jazyku v alabamskom meste Mobile (USA) počas Dní svetovej kultúry.

V roku 1980 jej vyšla zbierka poviedok Pásla kone na betóne, za ktorú získala Cenu Ivana Krasku. Na námete poviedok z tejto knihy napísala scenár pre rovnomenný film Pásla kone na betóne, ktorý mal premiéru v r. 1982. Milka Zimková vo filmovej snímke stvárnila hlavnú postavu Johanu Ovšenu, vďaka ktorej sa stala mimoriadne populárnou v celom Československu. Za túto úlohu získala viacero ocenení za najlepší ženský herecký výkon. V roku 1996 bol realizovaný film ... kone na betóne, ako voľné pokračovanie jej kultového filmu Pásla kone na betóne. Za hlavnú ženskú rolu opäť získala Milka Zimková niekoľko ocenení, predovšetkým cenu za najlepší ženský herecký výkon vo francúzskom meste Saint Étienne na Medzinárodnom festivale európskeho filmu.

Milka Zimková je po celé desaťročia rovnako aktívnou prozaičkou. Vyšlo jej viacero kníh, zbierky poviedok a niektoré z jej kníh boli preložené do viacerých jazykov a vydané v zahraničí (Česká republika, Maďarsko, Chorvátsko, Ukrajina, Nórsko, Japonsko).


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.


Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

VEČER S MILKOU ZIMKOVOU
  • Voľné sedenie
    Price
    15.00 €
    Count

Recommended

LUCIE V OPEŘE TOUR
Concert

LUCIE V OPEŘE TOUR

20.10.2022 20:00
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Event detail
LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej
Concert

LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej

Október 2022
Slovensko
Event detail
NESKORO VEČER - talkshow Petra Marcina - jesenné turné 2022
Show

NESKORO VEČER - talkshow Petra Marcina - jesenné turné 2022

Jeseň 2022
Slovensko
Event detail
Štúdio L+S
Theatre

Štúdio L+S

Sezóna 2022
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Event detail
LORD OF THE DANCE TOUR 2022
Show

LORD OF THE DANCE TOUR 2022

27.11.2022 19:00
Incheba Expo Arena, Bratislava
Event detail
Richard MÜLLER ´22 TOUR - pokračovanie
Concert

Richard MÜLLER ´22 TOUR - pokračovanie

Jeseň / zima 2022
Slovensko
Event detail