Ýin Ýin

Ýin Ýin

09.03.2024 20:00
Nová Cvernovka, Račianska 78, 831 02 Bratislava

Holandská kapela Yīn Yīn prvýkrát na Slovensku

Zblízka aj z ďaleka – inšpirácia v ázijskom svete s holandským pohľadom. Psychedelická skupina Yīn Yīn z Maastrichtu vystúpi 9. marca 2024 po prvýkrát na Slovensku – v bratislavskej Novej Cvernovke. Ešte pred týmto vystúpením im vyjde v prestížnom vydavateľstve Glitterbeat Records tretí album Mount Matsu, ktorým sa chcú dostať na vrchol sveta.

Pri pohľade na názov skupiny Yīn Yīn, by sa mohlo zdať, že svoje korene majú v Ázii. Lenže partia „blondiakov“ v kimonách pochádza z holandského mesta Maastrichtu. Hudobní snílci a noční ľudia, ako seba sami občas nazývajú, sa stretávali počas hrávania na vlastných DIY parties. Z týchto session sa neskôr rozhodli urobiť mixtape ich obľúbenej hudby z južnej a východnej Ázie – Thajska, Kambodži. No keďže nechceli iba púšťať hudbu, ale aj ju hrať, nanosili si do skúšobne veľa nástrojov a za tri dni vzniklo množstvo skladieb.

Kapela išla touto cestou a pribrala aj ďalšie vplyvy – najmä psychedelický sound a diskotékové rytmy. Vznikol zaujímavý mix, ktorý priťahoval k sebe čoraz väčšie publikum. K tomu im dopomohlo aj vystúpenie pre kultovú seattleaskú stanicu KEXP. To bolo obdobie albumu The Rabbit That Hunts Tigers (Bongo Joe Records) z roku 2019 – inšpirovaný thajským psychedelickým rockom. O tri roky neskôr vyšiel rovnako cenený The Age Of Aquarius (Glitterbeat Records) – so spirituálnejším a kozmickým zvukom.

Teraz prichádza ďalšia éra s oznámenou doskou Mount Matsu (Glitterbeat Records), ktorá vyjde 19. Januára 2024. Inšpirácia k novej tvorbe prišla z krajiny vychádzajúceho slnka – Japonska. Vôbec po prvýkrát na nej pracovali všetci členovia kapely Kees Berkers (bicie), Remy Scheren (basgitara), Erik Bandt (gitara), Robbert Verwijlen (klávesy), keď prišli s konceptom ponoriť sa do japonskej kultúry a ozvláštniť ju psychedelickým disco, funky, elektronikou a tribal prvkami. Na koncerte tak zaznie divoký mix všetkých albumov.

Koncert sa uskutoční v rámci série Nu Sound Of...

Informácie:
Yīn Yīn (NL), 09.03.2023; Nová Cvernovka, Bratislava

FB event:
https://www.facebook.com/events/1039100643780111/?ref=newsfeed

Videá:
https://www.youtube.com/watch?v=yxgzfl1yctU&ab_channel=KEXP
https://www.youtube.com/watch?v=0Y4V9BGP43U&ab_channel=Y%C4%AANY%C4%AAN


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 

  • Vstup
    Cena
    22,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
Fight Night Challenge 6
Šport

Fight Night Challenge 6

20.04.2024 18:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia