THY CATAFALQUE

THY CATAFALQUE

28.04.2023 19:30
MMC, Karpatská 2, 81105 Bratislava

AGONY NIGHT je späť! APRIL WEEPS po dlhých rokoch oživuje sériu klubových koncertov venujúcich sa najmä melodickým odnožiam metalu, ponúkajúc vystúpenia tých najkvalitnejších žánrových kolegov. Slovenskí atmosferici si však tentokrát pre Vás pripravili niečo vskutku výnimočné! Úlohy headlinera 4. pokračovania tejto klubovky sa totiž zhostí unikátny maďarský projekt metalovej avantgardy THY CATAFALQUE s exkluzívnou show v rámci Slovenska, Čiech, Rakúska a Poľska. Okrem týchto dvoch kapiel sa príde do nášho hlavného mesta po dlhom čase predstaviť aj moravský doomový kult SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY. A pôjde sa do Majestic Music Clubu!

Hlavným ťahúňom tohto podujatia je projekt maďarského talentovaného multiinštrumentalistu Tamása Kátaia s názvom THY CATAFALQUE. Hudobne ho médiá charakterizujú ako avantgardný metal, no ostať pri takomto označení by bolo zľahčovaním toho, čo všetko sa v jeho hudbe deje. Tamás sa ako jediný skladateľ piesní tohto projektu vypracoval cez 10 dlhohrajúcich albumov do podoby, ktorá je závideniahodná a vďaka tomu dokáže skĺbiť štýly, ktoré na prvý pohľad nie je možné dať dokopy. Poslucháčovi sa tak dostáva do uší jedinečný mix rôznych odnoží metalu spolu s etno prvkami, elektronikou a maďarského folklóru, to všetko umocnené cez nevídanú hudobnú farebnosť. Nie nadarmo je tento projekt od roku 2011 jednou z vlajkových lodí prestížneho francúzskeho metalového vydavateľstva SEASON OF MIST. Ďalším zaujímavým faktom je, že Tamás držal viac ako 20 rokov tento projekt na čisto štúdiovej úrovni. Až v lete 2021 po prvýkrát vystúpil so živou kapelou na maďarskom festivale Fekete Zai, posilnený o členov zo zvučných mien tamojšej scény ako SEAR BLISS či TALES OF EVENING. Vystúpenie THY CATAFALQUE na tomto evente bude premiérou nielen v Bratislave, ale aj v rámci celého Slovenska, Čiech, Rakúska a Poľska, preto by bolo veľkou škodou nechať si ujsť túto jedinečnú príležitosť!

https://www.facebook.com/thycatafalque

https://www.instagram.com/thy_catafalque/

https://open.spotify.com/artist/4sgTqbA7htxYkRRJBPZIom

https://thycatafalque.bandcamp.com/

https://youtu.be/P6D4pAukKys


APRIL WEEPS ako neoddeliteľná súčasť tohto podujatia prinesie so sebou ich najnovší počin „Cataclastic“ z minulého roku, ktorým si kapela upevnila štatút lokálnej atmospheric metalovej stálice a ktorej vystúpenia sa vyznačujú značným emočným a dravým nábojom. Poslednej nahrávke atmosferikov sa darilo natoľko, že sa prebojovala do TOP 5 v rámci kategórie „Hard & Heavy“ ocenenia Radio Head Awards 2022 spomedzi viac ako 60 metalových nahrávok.

https://www.aprilweeps.com/

https://www.facebook.com/AprilWeeps

https://www.instagram.com/aprilweepsofficial/

https://open.spotify.com/artist/0PZe9Yxh3d9Mll0XHh7U3b

https://aprilweeps.bandcamp.com/

https://youtu.be/kes5AzM9Qnw


Poslednou kapelou, uzatvárajúcou súpisku tohto podujatia, je ikonická formácia z Moravy SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, ktorá si takmer 30-ročným pôsobením na scéne, 6 dlhohrajúcimi albumami a nespočetným množstvom odohraných koncertov vydobyla status legendy. Po neuskutočnenej prítomnosti na krste posledného albumu APRIL WEEPS zo zdravotných dôvodov sa kapela vracia do Bratislavy, aby potešila tunajších fanúšikov svojím podmanivým a originálnym mixom doom metalu a moravského folklóru.

https://www.ssoge.com/

https://www.facebook.com/ssoge

https://www.instagram.com/silent.stream.of.godless.elegy/

https://open.spotify.com/artist/5nVbLEc3RDM7mCivurOrjd

https://ssoge.bandcamp.com/

https://youtu.be/bYER7M3F1G0


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

  • Vstup
    Cena
    22,00 €
    Počet

Odporúčané

JOSÉ CARRERAS
Koncert

JOSÉ CARRERAS

07.06.2023 20:00
Steel Aréna – Košický štadión L. Trojáka, Nerudova 12, 040 01 Košice
Detail podujatia
CIBULA FEST 2023
Festival

CIBULA FEST 2023

21.07 - 23.07.2023
Letisko Holíč, Staničná 789/13, 908 51 Holíč
Detail podujatia
LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej
Koncert

LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej

Jar 2023
Slovensko
Detail podujatia
Fight Night Challenge 4
Šport

Fight Night Challenge 4

13.05.2023 18:00
Mestská športová hala, Rybníková 576/15, 917 01 Trnava
Detail podujatia
Na srdci mi hraj!
Koncert

Na srdci mi hraj!

Sezóna 2023
Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28, 821 04 Bratislava
Detail podujatia
NA SKLE MAĽOVANÉ - legendárny muzikál
Divadlo

NA SKLE MAĽOVANÉ - legendárny muzikál

18. 5. - 18. 6. 2023
Bratislava
Detail podujatia