Symfónia umenia

Symfónia umenia

03.09. - 12.09.2021
Ružinov, Bratislava

Symfónia umenia: unikátny OPEN-AIR multižánrový festival

Symfónia umenia prinesie do Ružinova veľké hudobné telesá a produkcie z koncertných sál bližšie k ľuďom.

Ružinov oslávi svoje 30. výročie vzniku veľkolepo, a to multižánrovým festivalom pod holým nebom. Symfónia umenia sa uskutoční 3. - 12. septembra 2021 v Ružinove a ponúkne okrem symbolicky tridsiatich koncertov aj kvalitné umenie z výtvarných ateliérov a divadelných dosiek pre širokú verejnosť.

„Cieľom nášho festivalu je umožniť širokej verejnosti umelecky hodnotný zážitok z veľkých koncertných sál zadarmo, alebo za symbolickú cenu. Chceme týmto spôsobom podporiť umenie a umelcov, pretože sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života a vyjadriť im podporu a vďaku za to, že nás tešili a tešia svojím umením. No zároveň aj pripomenúť, že pre umelcov je umenie nielen poslaním, ale aj obživou,“ hovorí riaditeľka festivalu Andrea Kozáková.

Vstupenky na najväčšie produkcie, ako Carmina Burana, Bratislava Hot Serenaders, slovenská premiéra predstavení Kinokoncert Obchod na Korze, Symfonici hrajú Abba & Queen, Billy Cobham & Rozhlasový Big Band Gustava Broma sa budú predávať za symbolickú cenu na Predpredaj.sk. V rámci 30. výročia Ružinova dostanú obyvatelia s trvalým bydliskom v Ružinove darček, a to špeciálnu zľavu na vstupenky. Výťažok zo zisku bude venovaný ružinovským rodinám v núdzi.

Počas festivalu vystúpi viac ako 500 umelcov. Mnohí z nich sú etablovaní v najznámejších operných domoch, ako Eva Urbanová, Aleš Jenis, Jana Kurucová, Daniel Matoušek, či členmi orchestrov a symfonických telies, ako Slovenská filharmónia, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Orchester SND, alebo Rozhlasový orchester Big Band Gustava Broma. Nehovoriac o svetovej jazzovej hviezde Billym Cobhamovi, ktorý po mnohých rokoch vystúpi opäť v Bratislave.

Festival bude prezentovať divadelné i výtvarné umenie, najmä však žáner klasickej hudby.
Zámerom je ukázať všetkým vekovým kategóriám a sociálnym vrstvám krásu a noblesu vážnej hudby jednoduchým spôsobom. Workshopmi, divadlom, výstavami a koncertmi chceme vzdelávať a viesť deti a mládež k hodnotám vážnej hudby a celkovo umenia. A po dlhej odmlke kultúrneho života, takto veľkolepo osláviť umenie.

Podrobný program a viac informácií na symfoniaumenia.sk.

 

Podujatie podporili

generálny partner: YIT

organizátor: MČ Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov

spoluorganizátor: Bratislava Tourist Board, Divadlo pod kostolom

hlavní mediálni partneri: RTVS, Rádio Devín

mediálni partner: Zoznam.sk

partneri: Nadácia SPP, Kulla, Mattoni, RŠK, Turuk & Art Collective

 

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadačného fondu Baumit pri Nadácii Centra pre filantropiu a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Odporúčané

LUCIE V OPEŘE TOUR
Koncert

LUCIE V OPEŘE TOUR

20.10.2022 20:00
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej
Koncert

LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej

Október - November 2022
Slovensko
Detail podujatia
NESKORO VEČER - talkshow Petra Marcina - jesenné turné 2022
Show

NESKORO VEČER - talkshow Petra Marcina - jesenné turné 2022

Jeseň 2022
Slovensko
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2022
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
LORD OF THE DANCE TOUR 2022
Show

LORD OF THE DANCE TOUR 2022

27.11.2022 19:00
Incheba Expo Arena, Bratislava
Detail podujatia
Richard MÜLLER ´22 TOUR - pokračovanie
Koncert

Richard MÜLLER ´22 TOUR - pokračovanie

Jeseň / zima 2022
Slovensko
Detail podujatia