ShitFest 34

ShitFest 34

17.05.2024 20:00
Smer Klub 77, Romualda Zaymusa 72, 010 01 Žilina

Shitfest je metalový fesťak, ktorý sa koná v Žiline nepravidelne od roku 1995. Je to takmer 30 rokov, čo bol prvý pokus v lete roku 1995 a dopadol úspešne. Za tých necelých 30 rokov sa uskutočnilo zatiaľ 34 pokračovaní, viac menej úspešných a slušne navštevovaných. Čo je zaujímavé, že Shitfest za celú svoju históriu NIKDY neobdržal žiadnu finančnú podporu od štátu, prípade nejakých štátnych organizácií a funguje čisto na underground princípoch bez akejkoľvek politicko- náboženskej, alebo inej ideológie. Je to zázrak? Asi áno... Čo sa však v máji 2024 zmení? Po prvýkrát bude Shitfest dvojdenný a odohrá sa piatok-sobota. Jedným s dôvodom je to, že sa stretnú na pódiách 2 európske tour, a to konkrétne Nervecell z Dubaja (Spojené arabské emiráty) a Putridity/Indecent Excision/Pighead, trojica kapiel z Talianska a Nemecka. Tieto 2 tour doplnia SPASM a Congenital Anomalies z Čiech a zvyšok zo Slovenska: Depresy, Craniotomy, Orkrist a domáce SANATORIUM. Sanatorium je organizátorom a povodne pochádza zo Žiliny. Avšak zostava sa zmenila, bydliska sa zmenili a súčasní členovia žijú v mestách ako Žilina, Bratislava a Dubaj/UAE. Sanatorium naposledy hralo na domácej pôde v roku 2019.

Okrem toho je tento rok 30 výročie od vzniku Sanatorium a 25 rokov od vydania debutového albumu "Arrival of the forgotten ones", Ktoré vychádza prvý krát na LP u spoločnosti Parat Productions.

Všetkých vás pozývame na tento ročník, nežné pohlavie (ženy a dievčatá) majú vstup zadarmo, preto neváhajte a podporte nás... Ak nemôžete prísť, skúste lístok niekomu darovať, pripadne si kúpiť merch na Sanatorium Band na www.sanatorium.sk.

Tešíme sa na vás.

sobota:
SPASM
Gore grind bulldozer

PUTRIDITY
ITALIAN BLASTING BRUTAL DEATH LEGEND

INDECENT EXCISION
BRUTAL DEATH PHENOM FROM ITALY

PIGHEAD
GROOVY BRUTAL DEATH GATEKEEPERS FROM GERMANY

SANATORIUM
BRUTAL GUTTURAL SICKNESS

ORKRIST
Melodic black/doom

CONGENITAL ANOMALIES
Brutal death metal

CHASING TEARS
Speed/thrash metal

Piatok:

NERVECELL
Technical death metal

DEPRESY
Melodic death/black

CRANIOTOMY
Brutal slam death

SANATORIUM
Special anniversary set

STIR OF ECHOES
Death/HC/deathcore
 

Predpredaj oba dni 22,50€
Na mieste oba dni 25€
Na mieste piatok 12€
Na mieste sobota 25€

Facebook udalosť.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie. 

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

  • Vstup (celý festival)
    Cena
    22,50 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

Chorea gala 2024
Divadlo

Chorea gala 2024

23.06.2024 20:30
Grand Plazza v River Parku, Dvořákovo nábrežie 6, Bratislava
Detail podujatia
TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia