Shirley Valentine | 10. 5. | Bratislava

Shirley Valentine | 10. 5. | Bratislava

10.05.2023 19:00
Dom kultúry Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 851 02 Bratislava

Bravúrna komédia o hľadaní vlastnej identity stratenej vo všednosti každodenného života v hlavnej úlohe s nezameniteľnou Simonou Stašovou! V zábavnej divadelnej inscenácii sa zoznámime so ženou, ktorej osud je nám tak dobre známy, ale tiež ženou, ktorá sa ho rozhodne pevne vziať do svojich rúk a poriadne s ním zatočiť. Nové životné dobrodružstvo je na obzore!

Shirley Valentine je 40-ročná matka a manželka počestného občana. Aj keď sa musí starať hlavne o to, aby život jej rodiny žijúcej v Liverpoole bežal vo vychodených koľajach, sny a túžby dievčaťa, ktorým kedysi bola, v nej pretrvávajú. Asi aj preto podľahne návrhu svojej kamarátky a urobí niečo, čo od nej nikto neočakáva – odíde na dovolenku na miesto, kde sa pestuje vínna réva, do Grécka a tam začína nový život, nové dobrodružstvo, všetko to, čo už považovala za stratené. Komédia však nie je určená len ženám stredného veku, ale všetkým, ktorí majú radi dobrú zábavu.

“Viete, Shirley Valentine je magická postava. Hra ako taká je až neskutočne naplnená životom nás žien, ktoré sme sa dostali na rázcestie a nejako neviem, kam ďalej. Je to veľmi intímny pohľad do myslenia a pocitov žien, ktoré vychovali deti, ktoré ich už veľmi nepotrebujú, pretože už majú svoj vlastný život. Žien, ktorých manželstvo sa dostalo do stereotypu, ale v nich je stále túžba po živote. Túžba po silnom prežívaní. Túžba po dobrodružstve. Jednoducho túžba naplno žiť a nevzdať to,” hovorí Simona Stašová. “Shirley Valentine sa premieňa so mnou samotnou. Všetko, čo sama prežívam do nej vojde. Keďže komunikujem s ľuďmi v hľadisku, tak vidím, ako sa mení aj publikum, teda jeho zloženie. Predtým chodili na predstavenie len ženy, sem-tam sa objavil nejaký muž. Dnes vidím predovšetkým páry, ktoré sa držia za ruky, a to ma nesmierne teší. Tá hra má obrovský zmysel. Ľudia sa smejú a vzápätí plačú. Napĺňa ma to pocitom, že i herectvo môže niekomu zlepšiť život. Čo viac si človek môže priať.”

Hru napísal známy britský komediograf Willy Russell “pod vplyvom života v ženskom svete”. Réžie sa ujal Zdeněk Kaloč, kostýmy vytvorila Michaela Červenková. Inscenácia vznikla v spolupráci Městské divadla pražská a FDA, pôvodne bola uvedená na scéne Divadla Rokoko.


Viac info na Facebooku.


Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach predpredaj.sk).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.
Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť.

Shirley Valentine | 10. 5. | Bratislava
 • Prízemie
  Cena
  28,00 €
  Vypredané
 • Balkón
  Cena
  28,00 €
  Vypredané

Odporúčané

JOSÉ CARRERAS
Koncert

JOSÉ CARRERAS

07.06.2023 20:00
Steel Aréna – Košický štadión L. Trojáka, Nerudova 12, 040 01 Košice
Detail podujatia
CIBULA FEST 2023
Festival

CIBULA FEST 2023

21.07 - 23.07.2023
Letisko Holíč, Staničná 789/13, 908 51 Holíč
Detail podujatia
LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej
Koncert

LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej

Jar 2023
Slovensko
Detail podujatia
Fight Night Challenge 4
Šport

Fight Night Challenge 4

13.05.2023 18:00
Mestská športová hala, Rybníková 576/15, 917 01 Trnava
Detail podujatia
Na srdci mi hraj!
Koncert

Na srdci mi hraj!

Sezóna 2023
Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28, 821 04 Bratislava
Detail podujatia
NA SKLE MAĽOVANÉ - legendárny muzikál
Divadlo

NA SKLE MAĽOVANÉ - legendárny muzikál

18. 5. - 18. 6. 2023
Bratislava
Detail podujatia