Shakespeare - Prokofiev ROMEO a JÚLIA

Shakespeare - Prokofiev ROMEO a JÚLIA

27.05.2018 11:00
Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, 817 55 Bratislava

Shakespeare - Prokofiev ROMEO a JÚLIA
rodinné predstavenie (8+)

Mimoriadne predstavenie projektu Shakespeare - Prokofiev ROMEO a JÚLIA pre verejnosť vo forme nedeľňajšieho dopoludňajšieho matiné pre rodiny s deťmi 8+ v nedeľu 27. mája 2018 o 11:00 hod. v Koncertnom štúdiu 1 Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici 1 v Bratislave.

Návštevníci predstavenia zažijú prepojenie divadla a symfonickej hudby prostredníctvom činoherných výstupov svetoznámej divadelnej hry Williama Shakespearea - ROMEO a JÚLIA a sugestívnej symfonickej hudby z rovnomenného diela Sergeja Prokofieva v spojení s moderovaným slovom Adely Vinczeovej.

Divadelný príbeh stvárnený známymi hercami v dobových kostýmoch ožíva v symfonickej hudbe - činoherné scény sú umocnené znením programovo identických hudobných častí zo suity S. Prokofieva ROMEO a JÚLIA v podaní Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Scény, ktoré zahrajú herci vzápätí zaznejú vo zvuku 80 členného symfonického orchestra.

V hudobnej časti projektu účinkujú Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, dirigent Anton Popovič, v divadelnej časti herci Divadla Astorka (Róbert Jakab, Marián Miezga) a divadla Aréna (Martin Hronský, Sáva Popovič, Marián Prevendarčík), študenti Konzervatória v Bratislave (Bianka Šutičová a Jakub Vajda), predstavenia moderuje Adela Vinczeová.

Autormi a producentmi projektu sú Anton Popovič a Adrian Rajter.

Predstavenie avizovala relácia Trochu inak s Adelou
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11867/137292

 
Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Shakespeare - Prokofiev ROMEO a JÚLIA
  • Sedenie
    Cena
    8,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané