RUINY IV.

RUINY IV.

23.06.2018 18:00
Širkovce, okres Rimavská Sobota, 980 02

Vincent Moon (FR)
Lucie Vítková (CZ)
Haruhiko Okabe (JPN)
Michal Machciník (SK)
Peter Vrábel (SK)

"Človeka má viesť poznanie a vďaka svojej sile má tvoriť." píše vo svojich cestopisoch Margita Gömöryová. Cestovala, keď práve netrávila čas v klasicistickom kaštieli v Širkovciach, do ktorého sa presťahovali z Budapešti spoločne s jej manželom, Oliverom Gömörym. 

Oliver a Margita spoločne hľadali pravdu, ktorá sa podľa nich skrýva v hĺbke každého náboženstva a kultúry. Cestovali po Európe i Ázii, aktívne sa venovali umeleckej tvorbe, prekladali knihy do maďarčiny a organizovali konferencie v ich panskom dome s veľkým parkom, v ktorom sa pred sto rokmi stretávali s ich priateľmi, intelektuálmi a umelcami z celej Európy. Nadšenie pre multikulturalizmus pripomína zachovaná dlažba s hinduistickými svastikami a Dávidovou hviezdou uprostred. Náboženské symboly v pozostalých ruinách vidieť aj z veľkej výšky, celá budova už od deväťdesiatych rokov nemá strechu. Objekt je verejnosti neprístupný a nenájdete ho ani na turistických mapách. 

V štvrtom cykle festivalu hudby a umenia na netradičných miestach nadväzujeme na zabudnuté príbehy Gemeru a rodiny Gömöryovcov. Medzinárodní umelci vytvoria pre túto príležitosť nové site-specific diela, program bude doplnený o diskusie a sprievodné podujatia v spolupráci s OZ Gotická cesta.

Kapacita obmedzená.

Na festivale bude zabezpečené občerstvenie a ubytovanie v spoločnom stane (nutná rezervácia). Pre viac informácii  nás kontaktujte na info@projektruiny.sk.

Viac info na www.projektruiny.sk alebo na Facebooku.


Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť.

  • Voľné sedenie
    Cena
    8,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
LORD OF THE DANCE 2024
Show

LORD OF THE DANCE 2024

3.6.2024 a 4.6.2024
Bratislava, Košice
Detail podujatia