Zoznam s.r.o.
 

Pospiš / Sillay / Nikitin — Spev tebe

Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, Námestie SNP 16, 974 01 Banská Bystrica

21.11.2018 20:00
Kúpiť

Literárna bašta vás pozýva prežiť jesenný večer s výnimočnými zážitkami v troch obľúbených bystrických priestoroch.

Na jesennom vydaní podujatia Nech žije bašta predstavíme spisovateľku Vandu Rozenbergovú, ktorej pred nedávnom vyšla nová kniha Tri smrtky sa plavia, pokrstíme novú knihu Jána Púčeka Med pamäti a v premiére uvedieme koncertné prevedenie albumu Spev tebe z autorskej dielne Pospiš/Sillay/Nikitin, ktorých tentoraz inšpirovala poézia Walta Whitmana.

17:00 — Vila Dominika Skuteckého, Horná 55
VANDA ROZENBERGOVÁ — TRI SMRTKY SA PLAVIA
Pracuje ako bibliografka v Hornonitrianskej knižnici, je trojnásobnou finalistkou Poviedky a jej posledné dve knihy sa ocitli vo finále Anasoft Litera. Vanda Rozenbergová píše o rodine a vzťahoch, jej príbehom však nechýba poézia, nadhľad a neobyčajná intenzita, čo platí aj o jej aktuálnej novinke Tri smrtky sa plavia, ktorú príde osobne uviesť medzi obrazmi vo vile maliara Dominika Skuteckého.

18:30 — Artforum Banská Bystrica, Horná Strieborná 10
JÁN PÚČEK — MED PAMÄTI
Pre rodáka z Liptova je téma pamäti a nehmotného historického dedičstva kľúčová. Svoju novú knihu venoval osudom, ktoré (ne)stihol poznačiť masaker s názvom 20. storočie. Cez príbehy nenarodených a hmlisté rodinné spomienky oživuje traumatizujúce udalosti dejín starého kontinentu, pričom v intímnom monológu formuluje otázky, na ktoré môže byť už zajtra neskoro. Knihu Jána Púček Med pamäti vydáva 13. novembra Literárna bašta.

20:00 — Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, Námestie SNP 16
POSPIŠ / SILLAY / NIKITIN — SPEV TEBE
Nový projekt ambicióznej generácie domácich hudobníkov otvára vďaka poézii Walta Whitmana bránu do iného hudobného sveta. Ústredná trojica sa vybrala do newyorského The Samurai Hotel Recording Studio, aby tam spolu s miestnymi hudobníkmi a rodáčkou Hankou Gregušovou nahrali album na texty velikána americkej poézie v preklade Martina Solotruka. V Banskej Bystrici vystúpia v 6-člennej domácej zostave: Robert Pospiš - spev / Martin Sillay - gitara / Nikolaj Nikitin - saxofón / Juraj Griglák - basgitara / Ľuboš Šrámek - piano / Peter Raitl - bicie, perkusie.

Vstup na literárny program je voľný. Aktuálne informácie o podujatí nájde v udalosti na facebooku.

Partneri podujatia: Záhrada - Centrum nezávislej kultúryStredoslovenská galériaArtforum Banská Bystrica
Projekt Literárna bašta z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je zároveň jej hlavným partnerom.

Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk
 vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

 
 
 

Predaj lístkov

Cena  
Vstup 7,00 €
* Maximálny počet položiek na objednávku je 8!
Pozor na dokončenie nákupu máte 20 minút.
Potom bude váš košík vyprázdnený a lístky vrátené do predaja.