MOJE BABY

MOJE BABY

Sezóna 2024
Bratislava, Nové Zámky, Sliač, Trnava

MOJE BABY

Autorka hry:  Elaine Murphy

Preklad: Zuzana Dzurindová

Réžia: Alena Weisel Lelková

Producent:  Občianske združenie LECA

                 Andrej Antonio Leca, Roberto Leca

 

Občianske združenie LECA prináša na scénu bratislavského Štúdia L+S írsku hru Moje baby (Little Gem). Herecký koncert troch herečiek troch generácií žien, ktorých vynikajúce vzájomne sa prelínajúce monológy bez sentimentu a s veľkou dávkou humoru vykresľujú nielen ich vnútorné pocity, ale aj každodenné starosti, radosti, rodinné vzťahy či začlenenie do komunity.

Tri generácie žien – vnučka, mama, stará mama a jeden rok v ich živote. Hľadanie strateného otca, hľadanie potenciálneho partnera, hľadanie zmyslu života aj narodenie dieťaťa a jedna smrť. 

Najlepšia írska hra rokov 2008 a 2009, debut Elaine Murphy, má príznačný humor a láskavosť. Ženy troch generácií vo vzájomných monológoch hovoria o všetkom bežnom, neštandardnom, prekvapivom, zásadnom, ale aj príjemne banálne-obyčajnom, čo priniesol jeden rok v ich živote. Hlavné predstaviteľky rozprávajú tak, ako im „zobák“ narástol a ich jazyk je naozaj írečitý.

Moje baby - to je príbeh o tom, aké ťažké je byť zodpovednou matkou, ako sa naučiť žiť so svojou samotou a aké prospešné môžu byť hodiny salsy...

„Pochádzam zo severného Dublinu a zistila som, že v divadelných hrách sa len minimálne objavujú jednoduché ženy z robotníckej vrstvy - ak nejde o prostitútky a kriminálničky. Ženy, o ktorých píšem, sú prototypom tých, ktoré som vo svojej práci stretávala. Tvrdo pracujú, nie sú ani chudobné, ani bohaté," povedala o svojom úspešnom debute autorka Elaine Murphy.      Hra Little Gem bola inscenovaná vo viacerých krajinách. Na Slovensku ju uvádza ND Košice a v Prahe dosiahla už niekoľko stoviek repríz.

Pôvodný názov Little Gem má v preklade viacero významov - hlávkový šalát, oslovenie vzácneho človeka vo význame „môj poklad" či malý James (novorodenec). Hra predstavuje tri generácie žien, starú mamu Kay, mamu Loraine a vnučku Amber, ktoré rozprávajú o mesiacoch prežitého emocionálneho nepokoja. Každá z nich prežíva nejakú emočnú krízu a komunikácia medzi nimi troma je prinajlepšom úzkostlivá.

Réžiu hry Moje baby producenti zverili do rúk režisérky Aleny Weisel Lelkovej, o scénografiu sa postaral Juraj Poliak.

V postavách troch generácií žien v inscenácii účinkujú:

Kay:          Zuzana Kocúriková  

Lorraine:   Anna Šišková /  Zuzana Fialová

Amber:     Viktória Šuplatová / Zuzana Porubjaková

Odporúčané

Chorea gala 2024
Divadlo

Chorea gala 2024

23.06.2024 20:30
Grand Plazza v River Parku, Dvořákovo nábrežie 6, Bratislava
Detail podujatia
TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia