MILAN SLÁDEK - MÍM

MILAN SLÁDEK - MÍM

18. 4. - 2. 5. 2023
Umelka, Dostojevského rad 4533/2, 81109 Bratislava

Milan Sládek je umelcom svetového mena. Je vynikajúcim mímom, režisérom a skvelo mysliacim dramaturgom, tvorcom interesantných inscenačných syntéz, ktorých základom je pantomíma.

Svetoznámy mím Milan Sládek sa dožíva okrúhlych 85. narodenín. Pri tejto príležitosti pripravuje Občianske združenie LECA a umelecká agentúra LECA production Festival pantomimických predstavení a výstavu Sládkových výtvarných diel: MILAN SLÁDEK - MÍM.

Festival sa bude konať v priestoroch GALÉRIE UMELKA v Bratislave v termíne od 18. apríla  do 2. mája 2023.

Výstava potrvá do 14. mája 2023.

Sládkove herecké, režijné i výtvarné majstrovstvo a invenciu oceňuje svet už desiatky rokov. Teraz sa slovenskému publiku dostáva možnosť zažiť jeho Umenie okamihu počas festivalu, ktorý ponúka viacero atraktívnych podujatí.
Stále aktívny umelec nezvykne rekapitulovať, nepozerá sa naspäť, radšej vždy dopredu a jeho hnacím motorom je samotná pantomíma:
„Som pri tomto umení tvorcom, ale aj materiálom. A čo viac, pantomíma je bytostne spojená s mojou osobnosťou, mojou duchovnou konšteláciou a mojimi fyzickými danosťami. Je mojou životnou filozofiou!“

Z nemeckého Kolína nad Rýnom, kde po emigrácii maestro žije už vyše 50 rokov, kde začal svoju zahraničnú kariéru a teší sa dodnes záujmu obecenstva, sa festival presunie do Bratislavy, kde maestro pantomímy začínal a kde má stále množstvo vďačných divákov. Preto prijal ponuku od o.z. LECA k usporiadaniu tohto festivalu.

"Milan Sládek je jeden z mála Slovákov, o ktorom možno hovoriť, že sa stal svetoznámym. Maestro Sládek má za sebou bohatú medzinárodnú kariéru, účinkoval v 55 krajinách sveta a dosiahol významné umelecké úspechy. V jeho úctyhodnom veku oplýva neuveriteľnou energiou. V skvelej forme predvedie počas šiestich večerov slovenskému publiku svoje ostatné pantomimické predstavenia, ktoré premiéroval v Nemecku a tiež zaujímavé performancie v medzinárodnej spolupráci a obsadení. Festival je obohatený o výstavu, ktorá bude prierezom jeho tvorby v oblasti maľby a kresby a jej súčasťou bude i výstava vybraných masiek, kostýmov a bábok z inscenácii maestra Sládka“ hovorí jeden z organizátorov podujatia Roberto Leca.

Bude to prvýkrát, čo Milan Sládek v takom rozsahu predstaví slovenskému publiku nielen svoj svet pantomímy, ale aj svoje výtvarné umenie, ktoré je výrazne späté s jeho životom i prácou:

Festival sa začne otvorením výstavy dňa 18. apríla a následne sa bude odohrávať počas 7 večerov. Výstava tvorby maestra Sládka a festival pantomímy ponúknu návštevníkom možnosť nahliadnuť do bohatej tvorby všestranného umelca, no predovšetkým maestra pantomímy, ktorej sa venuje viac než šesť desaťročí, a tiež tvorby jeho odchovancov a kolegov na Slovensku a v zahraničí.

 


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.
Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

 

Odporúčané

James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
PARA - Bratislava - PRIDANÝ KONCERT
Koncert

PARA - Bratislava - PRIDANÝ KONCERT

03.04.2024 20:00
STARS auditorium, Junácka 10, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
HELENA VONDRÁČKOVÁ 60 LET NA SCÉNĚ
Koncert

HELENA VONDRÁČKOVÁ 60 LET NA SCÉNĚ

Jarné turné 2024
Slovensko
Detail podujatia
TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
Koncert

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024

Marec 2024
Bratislava a Košice
Detail podujatia