LODENICA 2023

LODENICA 2023

31.08. - 02.09.2023
Zelená Voda, Nové Mesto nad Váhom

Ahoj priatelia Lodenice,
 
Len nedávno sa festival Lodenica skončil a vlastne už dnes kontinuálne pracujeme na ročníku budúcom. Nič nové, poviete si, ale na Lodenici 2023 budeme oslavovať 25 ročník festivalu, ktorý bez zbytočnej samochvály môžeme označiť za najvýznamnejší folkový festival na Slovensku, kde sa nám za tie roky predstavili nielen tie najslávnejšie mená ako Jarek Nohavica, Bratia Nedvědovci, Vlasta Redl, Čechomor, Kamelot, Hop trop, Nezmaři, Pavel Žalman Lohonka, Fleret, Allan Mikušek, Bukasový masív, Slniečko, Rangers, Cop, Druhá tráva... ťažko je ich vymenovať, ale za tie roky ich bolo takmer 2000, a do milióna divákov tiež veľa nechýba. No ale to sú len čísla minulosti. Dôležitá však bude budúcnosť, čo je v prvom rade na Vašej priazni, Vás divákov Lodenice.

Áno, stretneme sa 25.raz  preto by sa patrilo pripomenúť si v skratke históriu. Keď sme mali 10. Výročie, bola to krása - už sme mali nejaké skúsenosti. 15. výročím nám začal stredoškolský vek, na osemnástke sme dosiahli dospelosť. A ako to už v živote chodí začali nám starosti dospelácke. Dvadsiaty a dvadsiaty prvý ročník boli posledné, ktoré sa konali v Autocampingu Piešťany, začali problémy s miestom konania. Verte, nebolo to z našej hlavy, ale enormný záujem rôznych subjektov o tento priestor nám neumožnil pokračovať v tradičnom stánku Lodenice. Nestačili stovky hodín snahy o pokračovanie, jednoducho sme museli hľadať priestor nový. Potom prišiel Covid, a padli sme z blata do kaluže. Z niektorých pravoverných sa medzičasom stali až bezohľadní kritici škodiaci nielen nám, ale predovšetkým festivalu a myšlienke budovať na Lodenici životný štýl založený na spájaní ľudí prostredníctvom hudby a kamarátstva.

Tento festival, náš a váš, je festivalom rodinným, kde sa stretávajú tri generácie divákov. Je len málo interpretov ktorí nám na Lodenici nehrali, no je už dosť aj takých, ktorí už na Lodenici nebudú. V jednej trampskej piesni sa spieva, že „ mnohí odišli do diaľav sveta“ ale v tejto piesni života odišli do toho pomyselného „muzikantského neba“. Každým rokom si ich v programe pripomíname a nezabúdame, lebo aj s ich pomocou žila Lodenica.
 
No ale poďme k 25. ročníku: minulý ročník sme sa stretli v Červeníku. Odozvyboli dobré, ale zásadný problém bol s nedostatkom vody. Preto sme sa rozhodli Lodenicu azda už natrvalo presťahovať na Zelenú vodu pri Novom Meste nad Váhom. Krásny priestor pri jazere, veľký lesopark pre pobyt na celý týždeň, kompletná vybavenosť, kúsok od Nového Mesta, ale aj Piešťan. Nevidíme rozdiel medzi Autocampingom Piešťany a rekreačným zariadením na Zelenej vode. Termín festivalu je tradičný posledný augustový týždeň 31.08 – 2.09. 2023. vrátime sa k pôvodnej dramaturgii festivalu, a budú dve pódiá. Teda bude „veľké pódium“ ktoré zaháji festival vo štvrtok o 17:00 hod do 02:00 hod., a pesničkárska scéna začne s programom vo štvrtok o 19:00 do 02:00. Priznám sa, na túto scénu sa tak ako mnohí z Vás veľmi, veľmi teším. Túto scénu sme od poslednej Lodenice v Piešťanoch nemali. Vo štvrtok na „veľkej“ scéne chystáme pre Vás veľké prekvapenie. Zoznám hlavných hviezd uverejníme keď budeme mať všetko pripravené, pretože inak by to prekvapenie nebolo...Samozrejme k Lodenici patrí aj starostlivosť o naše detičky, bude tam toho dosť od tých najmenších až po ich babky a dedkov. A nebudú tam chýbať indiánske scénky z divokého západu ako aj scénky s koňmi s možnosťou si na nich zajazdiť a veľa, veľa ďalších atrakcií, ktoré patria k tomuto festivalu.
 
Pesničkárska scéna bude v piatok ako aj sobotu od 14:00 – 02:00, „veľké pódium bude v piatok a sobotu od 15:00 – 02:00. teda čaká nás maratón takmer 40 hod. stretnutí, hudby a zábavy. Začali sme zverejňovať na stránkach Lodenice interpretov ktorí sa nám predstavia so svojim programom. Ako prvá je Viera Martinová so svojou kapelou.Bol to pre ňu darček k jej meninám. Veríme, že sa nám podarí dať do programu aktívnych muzikantov, ktorí nám počas 24 rokov na Lodenici už zahrali. Tešíme sa aj na mladých interpretov, ktorí sa možno inšpirovali muzikou, ktorú počuli práve na Lodenici, a dnes už nám vyhrávajú na rôznych podujatiach.

Najviac sa však tešíme na vás, milí priatelia, na vás, naše skvelé publikum, ktoré nám štvrťstoročie dokázalo zachovať svoju priazeň a bez ktorého by Lodenica neexistovala.
Dovidenia a ahoj na festivale Lodenica 2023, priatelia a kamaráti.


Informácie budú priebežne dopĺňané.

Zľavy:
Iba na mieste konania.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.
Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich
predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.


  • Permanentka
    Cena
    25,00 €
    Počet

Odporúčané

Dylan Moran We Got This - Bratislava
Show

Dylan Moran We Got This - Bratislava

03.03.2023 20:00
A4 Studio, Trnavská cesta 39, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
Fight Night Challenge 3
Šport

Fight Night Challenge 3

27.12.2022 18:00
Zoner BOBYHALL, Sportovní 559/2A, 612 00 Brno-Královo Pole, Czechia
Detail podujatia
Richard MÜLLER ´22 TOUR - pokračovanie
Koncert

Richard MÜLLER ´22 TOUR - pokračovanie

Jeseň / zima 2022
Slovensko
Detail podujatia
Sima Magušinová s kapelou – Advent s Vami
Koncert

Sima Magušinová s kapelou – Advent s Vami

December 2022
Slovensko
Detail podujatia
Sit Down s Veronikou - Bratislava
Show

Sit Down s Veronikou - Bratislava

11.12.2022 19:00
Hotel Color, Pri Starom mýte 3095/1, 831 04 Bratislava
Detail podujatia