Islandman

Islandman

09.12.2023 20:00
Pink Whale, Dvořákovo nábrežie, 811 02 Staré Mesto

Turecká elektronická senzácia Islandman na Pink Whale 

Elektroakustické trio Islandman je projekt popredného tureckého producenta Tolga Boyuka. Ten vytvoril identitu šamana a psychedelického vizionára, ktorý sa obklopil riffmi a beatmi. Koncert sa uskutoční v rámci série Nu Sound Of – 9. decembra 2023 na vlnách Dunaja.

Turecká hudba sa vo svete znovu presadzuje. V šesťdesiatych rokoch presvišťal svetom tzv. anatolian psychedelický rock. Ten sa po rokoch vrátil v odlišnej podobe, keď na neho nadviazali producenti z elektronickej scény, ktorí chceli skombinovať živé nástroje s elektronikou. Takto vznikol Islandman, za ktorým stojí slávny producent Tolga Boyuka. Pomenovanie vzniklo podľa fiktívneho charakteru – hudobnej identity vizionára inšpirovaným neexistujúcim ostrovom. Táto slovná hračka sa premieta do snových a orientálnych pasáží akoby vystrihnutých z tisíc a jednej lounge párty.

Za relatívne krátky čas si prešli veľkými festivalmi ako Montreux Jazz Festival, hostili ich v známych kluboch v Londýne, Paríži, New Yorku. Veľa cestujú a to sa odráža aj v ich tvorbe. Na cestách po svete sa zrodila inšpirácia pre tretí album Kaybola, ktorý vyšiel v auguste tohto leta, na ktorom sa Inšpirovali africkou hudbou. Nový album hudobníci opísali takýmto stretom kultúr: „Aşık Veysel (turecký poet a hudobník) v Anatólia, celosvetové vysielanie v Londýne, hypnotická tuaregská hudba v púšti uprostred Mali, byť hosťom v šou Eltona Johna a úžasný hudobný trip do Boiler Room série.“

Islandman vystupujú ako elektro-akustické trio. Ich hudba je unikátnou zmesou elektronických štruktúr a tanečných beatov so živými gitarami a šamanskými rytmami. Svoje európske turné po osemnástich mestách začnú na vypredanom koncerte na najväčšej prehliadke elektronickej hudby a digitálneho umenia Amsterdam Dance Event. V rámci Popsicle Obstacle tour prídu 9. decembra 2023 na bratislavský Pink Whale (loď na nábreží Dunaja).

Koncert sa uskutoční v rámci Nu Sound Of..., ktorý podporila Nadácia ZSE, Nadácia Mesta Bratislava, Nadácia SPP.

Informácie:
Islandman (TUR) – Nu Sound Of...; 09.12.2023; Pink Whale, Bratislava

islandman - YouTube


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie. 

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia. 
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

  • Vstup
    Cena
    16,00 €
    Počet

Odporúčané

Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert
Koncert

Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert

17.02.2024 19:00
NTC aréna, Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Detail podujatia
James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
Koncert

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024

Marec 2024
Bratislava a Košice
Detail podujatia
Richard MÜLLER Večery trojkráľové
Koncert

Richard MÜLLER Večery trojkráľové

11.1. - 15.1.2024
Slovensko
Detail podujatia