Guľko bombuľko

Guľko bombuľko

14.05.2023 16:30
Scéna Jorik, Tajovského 4, 040 01 Košice

Blížiaca sa nedožitá storočnica významnej slovenskej spisovateľky pre deti a mládež, Márie Ďuríčkovej, ktorú si pripomenieme na budúci rok (2019), bola jedným z dôvodov, ktorý podnietilo dramaturgiu Bábkového divadla v Košiciach v spolupráci so scenáristom a režisérom v jednej osobe Petrom Palikom, siahnuť po autorkinej rozprávke O Guľkovi Bombuľkovi. Tento pôvabný rozprávkový príbeh vznikol v roku 1962 a deti ho dodnes milujú. Je určený práve tým najmenším čitateľom a v našom prípade divákom.

Hlavná postava v našej inscenácii je dosť netypická, pretože je ňou zvedavé klbko vlny, ktoré  jedného dňa vypadne z košíka starej mamy a zakotúľa sa na dvor. Tam sa kamarátske klbko zoznámi so všetkými jeho obyvateľmi. Aj keď téma vychádza z látky blízkej detskej predstavivosti, autor scenára rovinu rozprávača v Ďuríčkovej próze nahradil dvomi hercami.

Témou hry Guľko Bombuľko je priateľstvo a sociálne zaradenie ako výraz ľudskej podstaty, ktorý je v rozprávke umocnený spontánnym altruizmom hlavného hrdinu. Práve pre jeho dobré srdce si obyvatelia dvora Guľka Bombuľka rýchlo obľúbia. Náš hlavný hrdina hocikomu, kto to potrebuje, veľmi ochotne vždy pomôže. Každému totiž rád daruje kúsok zo svojej teplej vlny.

Najlepšou priateľkou Guľka Bombuľka sa stane sliepočka Pipka. No nie všetci

 z dvora sú naozaj úprimnými priateľmi. Napríklad prefíkaná mačka Líza, si brúsi zuby na všetku jeho vlnu a takmer ho pri tom celého rozpára. Guľko Bombuľko so zvieratkami zažije veľa veselých a dobrodružných príhod. A ako to už u Márie Ďuríčkovej býva, tak aj v našej inscenácii príbeh hlavného hrdinu sa skončí šťastne.

Inscenáciu pripravil režisér Peter Palik v spolupráci so scénografkou Elisabeth Wittgruber, hudobníkom Danielom Špinerom a dvojicou mladých hercov nášho divadla Viktóriou Sedlákovou a Andrejom Sisákom.

Inscenácia je určená divákom od 3 rokov.

Otvorenie sály o 16:00 hod.


Upozornenie: Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

Guľko bombuľko
  • Voľné sedenie
    Cena
    5,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // Vianočný špeciál
Koncert

Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // Vianočný špeciál

29.11. - 20.12.2023
Slovensko
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2023
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
Koncert

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024

Marec 2024
Bratislava a Košice
Detail podujatia