50 Years with Hip Hop

50 Years with Hip Hop

21.02.2024 18:00
Šafko Klub, Šafárikovo námestie 7, 811 02 Bratislava

50 rokov s hiphopom – koncerty, diskusie, prednášky, standup aj osobnosti slovenského hiphopu 

Uplynulý rok si celý svet pripomínal zrodenie hiphopu. Bodku za oslavami u nás dá unikátne podujatie a stretnutie priaznivcov momentálne najpočúvanejšieho hudobného žánru 50 years with Hip Hop  ktoré sa uskutoční 21.02.2024 v bratislavskom Šafku. Tešiť sa môžete na koncerty, veľkú diskusiu nielen o slovenskom hiphope, prezentáciu výroby LP platní, hiphopové standupy od známych komikov a mnoho ďalšieho.

Hiphop je novodobým fenoménom. Povstal z ulíc a z klubov sa postupne presunul do hál a štadiónov. Stále je však jeho rodiskom a základom hudobný klub, preto sa tam presunieme s podujatím 50 years with Hip Hop. Toto podujatie je oslavou a zároveň možnosťou dozvedieť sa o hiphope viac a to z rôznych pohľadov. Zaujímavú diskusiu o štyroch elementoch slovenského hiphopu bude uvádzať investigatívny žurnalista Marek Vagovič, ktorý je veľkým priaznivcom tohto žánru – s hosťami Laci Strike (SDA), Jaro Bekr (SPIN), Dexter (Škola breaku)  Zetuzeta (raperka), Vec (raper, DJ), Gabanna (DJ), Oki (reserve07, výtvarník) a mnohí ďalší. 

„Ako sa vyrábajú LP platne“ ukážu chlapci z firmy 30K. Históriou hiphopu vás prevedie dvojica Bene a Roland Kánik z Modrých hôr. „Ako písať hiphopový text“ ukáže Tono S a možnosti finger drums machingu predstaví producent B.eye po prvý raz v Bratislave. 

Nebude však chýbať ani dobrá zábava. Dvaja známi standupisti Dano ČistýJerry pripravia stand-up na tému „Hip Hop je predsa aj sranda“ a  spomínať budú nielen na svoje hiphoperské časy, ale aj na skúsenosti so slovenskými hiphopermi za sprievodu DJskej hudby.

K tomu výstava hudobných plagátov, premietanie starých videoklipov, možnosť vyskúšať si staré kazeťáky aj walkmany, Brekeke Market s vinylovými platňami a rôznorodým merchom zastúpi napr. grafik Marek Cina

Večer vo veľkej sále vyvrcholí koncertmi GR Team, FOM, Zverky a DJs party... 

Program začne od 18:00 a potrvá až do 02:00. 

Podujatie finančne podporil FPU, Hudobný fond, SOZA.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

  • Vstup
    Cena
    15,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
FABRIQ MMA 5
Šport

FABRIQ MMA 5

15.06.2024 18:00
Športová hala Milénium, Jiráskova 2317, 940 02 Nové Zámky
Detail podujatia