BASHAVEL – Hoorhay

BASHAVEL – Hoorhay

06.04.2018 19:30
Divadlo Malá scéna STU, Dostojevského rad 7, 811 09 Bratislava


BASHAVEL – Hoorhay
Séria Mozaika hudby sveta


6. apríl 2018, 19:30
Malá scéna STU, Bratislava

Čerstvý debutový album Hoorhay, ktorý pred pár dňami získal Cenu Rádiohlavy 2017, predstaví slovenská kapela Bashavel po prvýkrát v Bratislave. Unikátna zostava muzikantov hrajúcich zmes jazzu a world music vystúpi v priestoroch bratislavskej Malej scény STU už 6. apríla. Stane sa tak v rámci celoročného cyklu koncertov pod názvom Mozaika hudby sveta organizovanom platformou World music from Slovakia - WOMUSK.

Bashavel vznikol ako projekt špičkových slovenských hudobníkov, ktorí sa na domácej scéne stretávajú v rôznych jazzových formáciách. Na jar v roku 2006 ich spolupráca vyústila do spoločného projektu, ktorý začal žať koncertné úspechy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Koncom roka 2017 vydala skupina Bashavel, na podnet Hudobného fondu debutový album Hoorhay, ktorý je čerstvym nositeľom Ceny „Najlepší jazzový album“ Radio Head Award 2017. Okrem výrazných jazzových vplyvov je hudba Bashavelu inšpirovaná ľudovou hudbou, ktorú pretvára do rôznych nálad, farieb a rytmov v nápaditych aranžmánoch S.Palúcha, M.Comendanta a R.Ragana.

Bashavel:
Stano Paluch - husle
M.Comendant - cimbal
K.Kováč - klavír
R.Ragan - kontrabas
P.Solárik - bicie

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a koná sa v spolupráci  s Hudobným Fondom a Malou scénou STU.

Web
FB World Music from Slovakia
Link na album

Vstupné:
10 €
Študenti - 7€ - iba v pokladni divadla
 

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky  vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

BASHAVEL – Hoorhay
  • Prízemie
    Cena
    10,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané