Projekt Levandulová vlani zaznamenal ohromný úspech a tak sa umelci na naliehanie fanúšikov rozhodli v ňom pokračovať aj tento rok. Najkrajšie piesne Hany Hegerovej a ďalšie dojemné šansóny z autorskej dielne Hapka – Horáček si tentoraz užijú fanúšikovia na strednom a východnom Slovensku.

Zuzana Kronerová, Richard Müller, Zuzana Mauréry a Lucia Šoralová s klavírnym sprievodom Petra Maláska zaspievajú v 7 slovenských mestách od Trenčína až po Prešov. Nenechajte si to ujsť, prvý jarný koncert je už 31. marca.

Láska, smútok, radosť, životné pravdy... V šansónoch sú prítomné azda všetky ľudské emócie a aj preto pri ich počúvaní častokrát doslova mrazí. Piesne najväčšej česko – slovenskej šansoniérky Hany Hegerovej ožili vďaka projektu Levandulová a dych berúci zážitok si po veľkom vlaňajšom úspechu môžu tento raz dopriať fanúšikovia ďalších 7 slovenských miest. Jarné turné sa začne na východe, rovno pod Tatrami, v Poprade.

Foto: Richard Novák

„Úprimne, nedelím publikum na “východniarov” a “západniarov”. Teším sa na všetkých obyčajných obdivovateľov a poslucháčov pani Hegerovej. Ja som jedna z nich. Ale keďže môj otec pochádza zo Solivaru a v Košiciach začal svoju opernú kariéru, kde som s ním často bola, táto časť turné bude pre mňa aj trochu nostalgická,“ vraví Zuzana Mauréry, ktorej zamatový hlas je ako stvorený na interpretáciu šansónov.

„Na východ sa i ja veľmi teším. Aj do Tatier. Poprad a Tatry totiž vnímam ako svoju "rodnú hrudu". Navyše, v divadle Jonáša Záborského v Prešove a v divadle Cassia v Košiciach som veľa rokov hrávala. Cítim sa tam dobre a mám k východniarom veľmi blízko,“ dopĺňa ju Lucia Šoralová, ktorá aktuálne žije v Česku.

Foto: Richard Novák


Šansóny z repertoáru Hany Hegerovej a ďalšie nádherné piesne z dielne autorskej dvojice Petr Hapka – Michal Horáček budú okrem týchto dvoch výnimočných dám spievať aj Zuzana Kronerová a Richard Müller. Všetkých ich bude na klavíri sprevádza dlhoročný spolupracovník Hany Hegerovej, skvelý Petr Malásek.

„Hana Hegerová bola obrovská osobnosť a som rád, že jej aj takto môžeme vzdať hold a dokázať, že aj dva roky po smrti je stále v našich hudobných srdciach prítomná. O mne je známe, že mám šansóny veľmi rád a tak ma kladná odozva publika na jeseň veľmi potešila. Verím, že to bude aj teraz podobné,“  dodáva Richard Müller.

Foto: Richard Novák

Jarná časť projektu LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej sa začne už 31. marca a uzavrie sa 11. mája. Lístky je možné zakúpiť v sieti Predpredaj.sk.

   31.03.2023 19:00 – Aréna Poprad, Poprad

   01.04.2023 20:00 – Spoločenský Pavilón, Košice

   02.04.2023 19:00 – Kino Scala, Prešov

   14.04.2023 19:00 -Rates Aréna, Zvolen

   15.04.2023 19:00 -PKO Nitra, Nitra

   16.04.2023 20:00 – Dom Armády, Trenčín

   11.05.2023 19:00 – Športová hala, Prievidza