Strobe: Dave Clarke, Steve Rachmad - STERAC, Steve Bicknell, Toky & Dalo & Boss

Strobe: Dave Clarke, Steve Rachmad - STERAC, Steve Bicknell, Toky & Dalo & Boss

11.11.2022 20:00
Majestic Music Club, Karpatská 2, 811 05 Bratislava

Dave Clarke, Steve Rachmad, Steve Bicknell, Toky & Dalo & Boss

Privrite oči, prepne vás na svetelnú rýchlosť. Adrenalínovou „jízdou“ Strobe sa vraciame ku koreňom techno. Na magický dátum 11.11.2022 prichádzajú do bratislavského Majestic Music Club legendárni techno producenti: Dave Clarke (UK), Steve Rachmad alias STERAC (NL), Steve Bicknell (UK), k tomu trojica slovenských priekopníkov – Toky & Dalo & Boss opäť spolu.

Zažite párty ako v Londýne, Amsterdame a v ďalších svetových metropolách v klubovej hmle. Majestátna storočná budova YMCA si zažila už všeličo a teraz s ňou zatrasie príchod svetových techno producentov a DJs. Okná v jednom z najväčších a najlepších hudobných klubov v Bratislave – Majestic Music Club – rozbliká nová techno párty Strobe. Poriadne ostrý štart v magický dátum 11.11.2022.

Dave Clarke je jedným z najvýznamnejších britských producentov a DJov techno hudby. Právom mu prischla prezývka The Baron of Techno či Red Baron. Tento anarchista tanečnej elektroniky chcel zachovať technu jej hlavnú vlastnosť – zlomiť beat a okovať ho nekompromisným zvukom. Vyšiel z undergroundu, a hoci sa stal svetovou hviezdou, stále je tým energickým štváčom, ktorý zvykne hovoriť: „Techno is passion not fashion“. Rebel bez príčiny sa zrodil v čase, kedy sa Prodigy stali novodobou subkultúrou. Nie náhodou debutoval v roku 1990 na tom istom labeli (XL) ako oni. Vďaka nemu techno stálo v ostrej opozícii voči mainstreamovému trancu. Na svojom vydavateľstve Magnetic North vydal kultovú trilógiu Red. Neskôr sa preslávil remixmi  od The Chemical Brothers, New Order, Depeche Mode atď. Z klubov sa dostal na veľké festivaly ako Awakenings, Loveland, Glastonbury, pričom vrcholom bolo hosťovanie s vlastným stage na Tomorrowlande. Stále sa však vracal do podzemia. Dnes žije v Amsterdame, kde má promotérsku značku Dave Clarke Presents, s ktorou jedenásťkrát za sebou vypredal slávny klub Melkweg počas najväčšieho festivalu elektronickej hudby Amsterdam Dance Event – tento rok si pozval mená ako Surgeon, Rødhåd, DJ Stingray 313, / Ø [Phase] atď. Popri hrávaní uvádza aj týždennú šou White Noise (doteraz 600 vydaní).

Steve Rachmad aka STERAC je otec holandského detroitského techna. Môžete ho poznať aj pod menami ako Black Scorpion, Tons of Tones, Rachmad Project, Scorp, Parallel 9. Muž mnohých tvárí a zvukov si zvolil toľko pseudonymom kvôli rozmanitosti svojej tvorby. Hoci mal obdobie, kedy miešal dub, house, disco, vždy sa zaujímal skôr o temnejšiu – odvrátenejšiu stránku techna. Svojou tvorbou definoval vydavateľstvá ako M-Plant, Tresor, Klockworks, Afterlife, Mote Evolver atď. Domovskou scénou sa mu stal Awekings v Amsterdame, usadil sa aj v Berghaine, Fabric London, Loft Barcelona, či hosťoval na Movement festivale v Detroite. A práve s detroitským technom je najčastejšie spájaný, s čím súvisí aj  jeho prelomový album Secret Life Of The Machines. Kritici označujú túto dosku za telepatiu analógového stroja, producenti Ricardo Villalobos, Joris Voorn a Marc Romboy ju zase oslávili remixami niekoľkých trackov. Steve si aj po dvadsiatich piatich rokoch zachoval tú dravosť, ktorou oslovuje novú generáciu DJov. To, že je stále dôležitou persónou, dokázal štvorhodinovým vystúpením v berlínskom Panoramabare a šesťhodinovým live act STOOR so Speedy J, Surgeonom, Colinom Bendersom, Lady Starlight v klube Paradiso na ADE 2021.

Steve Bicknell si za štyridsať rokov na scéne vybudoval významné postavenie. V Londýne sa preslávili jeho párty LOST, kde si pozýval najmä inovatívnych amerických DJov. Neskôr ako producent založil label Cosmic Recordings, na ktorom aj sám vydával. Zaoberal sa najmä progresívnymi trackmi, ako aj old school techno / acid. Aj svoju tvorbu oprel o hypnoticky opakované rytmy, ktoré vyplnil minimalistickými melódiami a vysamplovanými slučkami. Tvrdí, že nevyhľadáva najnovšie technológie, skôr je zástancom poctivého remesla. V súčasnosti vydáva na ďalšom svojom labeli 6dimensions, kde hosťujú rôzni DJs. Jeho skladby hrával každý, kto na elektronickej scéne niečo znamená. Svoju činnosť opisuje ako výskum medzi rovnováhou a nerovnováhou prirodzeného zloženia ľudskej mysle z lásky, strachu, nenávisti, nudy, sexuality.

Veľkou udalosťou bolo založenie superskupiny LSD spoločne s Lukom Slaterom a Davidom Sumnerom. Ich debut Process (berlínske vydavateľstvo Ostgut Ton) vzbudil rozruch a označením lysergickej strojovej hudby odkazoval na jej psychedelické účinky. Odvtedy trio pravidelne vystupuje na tých najvýznamnejších udalostiach, napríklad na festivale ADE či v kultovom berlínskom klube Berghain. Steve sa vráti do Bratislavy už po tretíkrát, keď tu hral v Subclube v rokoch 1998 a 2014.

Toky & Dalo & Boss (labely WAX, Dole gate, Oľga + Jozef). Táto trojica položila základné stavebné kamene techno žánru nielen na Slovensku. Sú neoddeliteľnou súčasťou legendárnej a stále fungujúcej party PALICAVONZVRECA. Produkujú nadčasovú klasiku, bez kompromisov, pekne od podlahy. Takto to rezali v dnes už neexistujúcom kultovom Účku – Subclubu, dnes vo Waxe, kde patria k hlavným rezidentom. Nepotrebujú k tomu žiadne špeciálne efekty, stačí jednoduchý stroboskop a poriadny sound systém. Hrávali aj na tých najprestížnejších svetových festivaloch a kluboch po boku takých mien ako DJ Rush, Jeff Mills, Luke Slater, Regis, Function a ďalší. Svojím vystúpením si pripomenú legendárny set na Apokalypse, kde hosťovali práve bok po boku Davovi Clarkovi, ktorému opäť budú robiť garde. Nepremeškajte ich šou, ktorou vymazali nejednu zahraničnú hviezdu.

Všetci milovníci techna, o tejto udalosti sa bude ešte dlho hovoriť. Lístky v predpredaji, kapacita nie je nafukovacia.  Štartujeme netradične už od 20:00 spomínanou trojicou Toky & Dalo & Boss. Byť nedochvíľny sa rozhodne nevyplatí!

 


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 • Státie
  Price
  25.00 €
  Not in sale
 • Sedenie tribúna + vlastný bar
  Price
  35.00 €
  Not in sale
 • VIP Galéria
  Price
  55.00 €
  Not in sale
 • VIP Horné poschodie
  Price
  55.00 €
  Not in sale

Recommended

Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert
Concert

Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert

17.02.2024 19:00
NTC aréna, Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Event detail
Fight Night Challenge 5
Sport

Fight Night Challenge 5

02.12.2023 18:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Event detail
Filip Jančík Vianočné Turné 2023
Concert

Filip Jančík Vianočné Turné 2023

Zima 2023
Slovensko
Event detail
James Blunt - Bratislava
Concert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Event detail
NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
Concert

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024

Marec 2024
Bratislava a Košice
Event detail
SLÍŽE & KAFE PO 100 ROKOCH TOUR 2024
Concert

SLÍŽE & KAFE PO 100 ROKOCH TOUR 2024

2024
Slovensko
Event detail
Richard MÜLLER Večery trojkráľové
Concert

Richard MÜLLER Večery trojkráľové

11.1. - 15.1.2024
Slovensko
Event detail