ZÁHRADKÁR 2024

ZÁHRADKÁR 2024

10.4. - 14.4.2024
Letisko Trenčín, Legionárska 160, 91104 Trenčín

Privítajme jar na obľúbenom veľtrhu Záhradkár v Trenčíne!

28. ročník najväčšieho slovenského záhradkárskeho veľtrhu sa bude konať v dňoch 10. - 14. apríla 2024 na letisku v Trenčíne.  Presťahovanie obľúbeného podujatia na letisko vytvára výrazné skvalitnenie podmienok ako pre vystavovateľov, tak aj pre tisícky milovníkov prírody, ktorí navštevujú tento tradičný veľtrh. Ich príjazd bude jednoduchý a  pohodlný zo všetkých smerov  /Bratislava, Žilina, Prievidza, Brno/. Priestor letiska garantuje, že všetci budú mať zabezpečené komfortné parkovanie v blízkosti areálu veľtrhu. Nemotorizovaní návštevníci budú môcť využiť službu SAD Trenčín, ktorá zabezpečuje kyvadlovú dopravu zo železničnej stanice na letisko a späť.

Veľtrh je zložený z troch sekcií: Záhradkár, Včelárska výstava  a prezentácia ľudových umeleckých remesiel. Odborným garantom veľtrhu je Slovenský zväz záhradkárov a Slovenský zväz včelárov. Záštitu nad podujatím prevzal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Organizátori pripravili pre návštevníkov atraktívny a bohatý sprievodný program veľtrhu. V areáli bude vytvorená aréna Eduarda Jakubeka, v ktorej sa uskutočnia 2x denne praktické ukážky ošetrovania ovocných drevín v gescii predsedu Slovenského zväzu záhradkárov. Na pódiu krytej haly sa budú konať prednášky pre včelárov i pestovateľov bonsajov a v dňoch 12.-13.4.2024 aj besedy s legendou slovenského záhradníctva prof. I. Hričovským za účasti jeho žiakov, protagonistov TV relácie Nová záhrada M. Čurdom a F. Laššákom. SZZ zabezpečuje permanentne počas veľtrhu poradenstvo pre svojich členov v expozícii zväzu. Harmonogram kompletného sprievodného programu je uvedený na fb Záhradkársky veľtrh Trenčín a www.mpevent.sk.

Návštevníci budú mať možnosť degustovať vzorky súťaže Pálenô Matúša Čáka, ktorú vyhlasuje Slovenský rád rytierov destilátov.

Atraktívnou novinkou veľtrhu je pôsobivá prezentácia tradičných ľudových umeleckých remesiel, ktorú zabezpečuje o.z. Ľudové remeslá. Veríme, že šikovnosť slovenských remeselníkov zaujme aj najmenších návštevníkov.

Organizátorov veľtrhu potešila pozitívna reakcia vystavovateľov a predajcov na zmenu miesta konania podujatia v podobe výrazného navýšenia rozsahu výstavnej plochy i počtu vystavovateľov. Návštevníci tradičného trenčianskeho vítania jari sa môžu tešiť na veľmi širokú ponuku produktov a služieb v podaní 250 vystavovateľov. V areáli veľtrhu bude zabezpečená gastro zóna /napr. salaš Zbojská, PD Bošáca, kaviareň v krytej hale/ i hudobná produkcia v podaní populárnej Borovienky. Milí čitatelia, využitie 5-dňovú príležitosť a príďte si užiť začiatok jarnej sezóny a zároveň podporiť premiéru obľúbeného veľtrhu v nových veľkorysých priestoroch!

Cenník:

vstup 1 dňový -  8€
vstup zľavnený 1 dňový - 6€ 

Pre koho platí zľavnený vstup:

 • žiaci základných škôl, denní študenti stredných a vysokých škôl s platnym dokladom o štúdiu do veku 26 rokov
 • občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom
 • občania s preukazom ŤZP
 • majitelia kupónov z magazínu PRAVDA
 • členovia SZZ a SZV po predložení členského preukazu

VSTUP ZDARMA

 • občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom) so sprievodcom
 • deti do 12 rokov v sprievode rodiča

Benefit:

Prednostný vstup cez GATE pre vstupenky zakúpené cez predpredaj.sk

 


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky  vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest

 • Vstup 1 - dňový
  Price
  8.00 €
  Count
 • Vstup 1 - dňový - zľavnený
  Price
  6.00 €
  Count

Recommended

TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Event detail
Havasi Symphonic
Concert

Havasi Symphonic

December 2024
Bratislava, Košice
Event detail
Štúdio L+S
Theatre

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Event detail
Fight Night Challenge 6
Sport

Fight Night Challenge 6

20.04.2024 18:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Event detail
FABRIQ MMA 5
Sport

FABRIQ MMA 5

15.06.2024 18:00
Športová hala Milénium, Jiráskova 2317, 940 02 Nové Zámky
Event detail