ONE HEAD : music 3.0 - Subtension / Bulp / Toni Granko

ONE HEAD : music 3.0 - Subtension / Bulp / Toni Granko

07.05.2022 20:00
Fuga, Námestie SNP 24, 811 01 Bratislava

ONE HEAD 3.0 – Subtension, Bulp, Toni Granko

Tri pseudonymy, ktoré odkrývajú tvorbu troch nesmierne zaujímavých hudobníkov – producentov. Pripravený je špeciálny program – audiovizuálna šou Bulp, návrat Toni Granka, Subtension so svojou víťaznou nahrávkou Stranger. To všetko v netradičnom a zaujímavom koncepte sólových koncertov – producentov – skladateľov – interpretov – a to v jednej osobe. Tretie pokračovanie novej koncertnej edície ONE HEAD: music 3.0 sa uskutoční 7. mája 2022 v bratislavskom hudobnom klube Fuga.

ONE HEAD: music
predstavuje hudobníkov, ktorí loopovaním, beatmi, nástrojmi či spevom dokážu spojiť v jeden celok svoje producentské a interpretačné vlastnosti. Touto vlastnosťou dokážu de facto nahradiť celú kapelu a vytvoriť nesmierne zaujímavú inštrumentálnu, vokálno-inštrumentálnu zložku v improvizovanej a neopakovateľnej podobe. ONE HEAD : music vol. 3.0 sa uskutoční 7. mája v bratislavskom klube FUGA a vystúpi na ňom trojica interpretov – skladateľov – producentov.

Mário Dočekal – elektronický producent Subtension – patrí k tomu najlepšiemu, čo prináša naša, ale aj svetová drum and bassová scéna. Ocenili to nielen svetoznáme labely (Ram Records, Critical Music, Neosignal, Renegade Hardware, Cause 4 Concern), ale aj významné festivaly aj osobnosti (Pendulum, Noisia, Amon Tobin, Mefjus, Roni Size), ktoré mu vzdali úctu svojimi remixmi. Doma nie je nikto prorokom sa v jeho prípade nepotvrdilo. V roku 2019 získal ocenenie Radio_Head Awards za najlepšiu elektronickú nahrávku. Tá istá anketa, tá istá kategória, ale úplne odlišný Subtension, ktorého album EP Stranger (Gergaz), mal v roku 2021 mimoriadnu odozvu. Výrazne sa odlišuje od toho, čo predvádzal v drum and bassových mantineloch. Tanečné beaty zostali, ale svoj celkový zvuk obalil väčšou expresivitou a nabalil naň rozličné štýly ako downtempo či experimentálnu elektroniku. EP Stranger predstaví naživo v premiére.

Ďalším potvrdeným interpretom je Samo Štefanec so svojím elektronickým projektom Bulp – inteligentná tanečná elektronika s pestrým zvukovým aparátom. Patrí k producentom, ktorí rozmýšľajú nad každou maličkosťou – od použitia rozličných frekvencií, vrstvenia zvuku, stavby rytmických štruktúr aj nad tým, ako to bude fungovať na javisku. Na jednej strane sú tam epickejšie plochy, v ktorých sa premietajú rôzne asociácie príbehové, na druhej sú tam rytmické beaty. Svoju tvorbu označuje ako elektronická hudba s melodickým srdcom, do ktorej pumpuje vokály aj hutné rytmy. Ocenený v ankete Rádia_FM Radio_Head Awards 2015 v kategórii Objav roka a ocenenie prišlo aj za album Yrsa za Elektronickú nahrávku roka na Radio_Head Awards 2017. Bulp si pripravil na tento večer špeciálnu audiovizálnu šou.

Martin Turčan alias Toni Granko je dobrým príkladom toho, že aj bez kapely vie hudobník vytvoriť plnohodnotný zvuk zastupujúci troch, štyroch ľudí. Supluje ich vokál, gitary, klavír, saxofón – samplingom a loopovaním. Hlas je pre neho nositeľom nielen myšlienky, ale aj formy, často tam nemusí byť ani žiadna významovosť. On to nazýva zvukomalebnosťou jednotlivých slabík, cez ktorú chce poslucháčovi sprostredkovať rôznorodé emócie a vlastnú interpretáciu. Je hudobným nomádom, ktorý vedľa seba dáva africké rytmy a arabské stupnice, pričom v tomto smere u neho prevláda absolútna hudba nad programovou. Pred dvanástimi rokmi vložil tento svoj hudobný svetonázor do albumu Ľudia diaľok blízkych myslí. Skladby z tohto albumu zaznejú spolu s improvizačnými plochami po dlhých rokoch naživo.

Informácie o projekte ONE HEAD : music

Pilotný ročník ONE HEAD : music – Corona edit vol. 1.0 sa uskutočnil 15. apríla 2020 v Klube pod Lampou a bol prvým online hudobným festivalom na Slovensku – vystúpili Isama Zing, Isobutane, Peter Lipa ml., Love My Science. Témou bolo vysporiadanie sa s otázkami izolácie, ktoré spôsobila celosvetová pandémia. V druhej sérii sa riešila krehkosť globálneho ekosystému narušená napadnutím a okupáciou Ukrajiny – vystúpila Katka Máliková, Blame Your Genes, Ficture.

Tento projekt z verejných zdrojov podporil: Fond na podporu umenia

Finančne podporili:
SOZA
Hudobný fond

Podujatie sa uskutoční už bez pandemických obmedzení.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 

  • Státie
    Price
    12.00 €
    Not in sale

Recommended

JOSÉ CARRERAS
Concert

JOSÉ CARRERAS

07.06.2023 20:00
Steel Aréna – Košický štadión L. Trojáka, Nerudova 12, 040 01 Košice
Event detail
CIBULA FEST 2023
Festival

CIBULA FEST 2023

21.07 - 23.07.2023
Letisko Holíč, Staničná 789/13, 908 51 Holíč
Event detail
LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej
Concert

LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej

Jar 2023
Slovensko
Event detail
KALI & PETER PANN + MAJK SPIRIT
Concert

KALI & PETER PANN + MAJK SPIRIT

Jar 2023
Slovensko
Event detail
Fight Night Challenge 4
Sport

Fight Night Challenge 4

13.05.2023 18:00
Mestská športová hala, Rybníková 576/15, 917 01 Trnava
Event detail
Na srdci mi hraj!
Concert

Na srdci mi hraj!

Sezóna 2023
Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28, 821 04 Bratislava
Event detail
NA SKLE MAĽOVANÉ - legendárny muzikál
Theatre

NA SKLE MAĽOVANÉ - legendárny muzikál

18. 5. - 18. 6. 2023
Bratislava
Event detail
PACHO – Zbojník z Hybe
Theatre

PACHO – Zbojník z Hybe

Sezóna 2023
Slovensko
Event detail