Moje baby

Moje baby

13.05.2024 18:00
Historická radnica, Hlavná 59, 040 01 Košice

Nová divadelná komédia MOJE BABY prichádza aj do Košíc

Tri generácie žien – dcéra, mama, stará mama a jeden rok v ich živote. Hľadanie strateného otca, hľadanie potenciálneho partnera, hľadanie zmyslu života aj narodenie dieťaťa a jedna smrť. To všetko v novej divadelnej hre MOJE BABY, ktorá mala v januári premiéru na domovskej scéne v bratislavskom Štúdiu L+S.  V úlohe starej mamy skvelá Zuzana Kocúriková, v postave jej dcéry alternujú Zuzana Fialová a Anna Šišková a vnučku alternujú Zuzana Porubjaková a Viktória Šuplatová.

Táto írska komédia má príznačný humor a láskavosť. Tri ženy vo vzájomných monológoch hovoria o všetkom bežnom, neštandardnom, prekvapivom, zásadnom, ale aj príjemne banálne-obyčajnom, čo priniesol jeden rok v ich živote. Hlavné predstaviteľky rozprávajú tak ako im "zobák" narástol a ich jazyk je naozaj írečitý. Vynikajúce vzájomne sa prelínajúce monológy bez sentimentu a s veľkou dávkou humoru vykresľujú nielen ich vnútorné pocity, ale aj každodenné starosti, radosti, rodinné vzťahy či začlenenie do komunity. 

Moje baby - to je príbeh o tom, aké ťažké je byť zodpovednou matkou, ako sa naučiť žiť so svojou samotou a aké prospešné môžu byť hodiny salsy...

Keď hru dramatičky Elaine Murphy v roku 2008 premiérovali na dublinskom divadelnom festivale Fringe, anglosaské médiá vyzdvihovali do nebies „úžasný debut“, čoskoro si dielo vyslúžilo titul najlepšia írska hra rokov 2008 a 2009. Britský Guardian v roku 2010 vo svojej recenzii napísal, že prelínanie monológov je írskym forte, teda silnou stránkou. Autorka Elaine Murphy je v ich používaní majsterkou a práve to je veľkou prednosťou jej hry o troch generáciách dublinskej rodiny. Akurát na konci je vraj Murphyová trošku manipulatívna, ako keby divákom chcela dať záver, po ktorom sa budú cítiť dobre.

„Pochádzam zo severného Dublinu a zistila som, že v divadelných hrách sa len minimálne objavujú jednoduché ženy z robotníckej vrstvy - ak nejde o prostitútky a kriminálničky. Ženy, o ktorých píšem, sú prototypom tých, ktoré som vo svojej práci stretávala. Tvrdo pracujú, nie sú ani chudobné, ani bohaté", povedala o svojej hre autorka Elaine Murphy. Hra Little Gem bola inscenovaná vo viacerých krajinách. V českej metropole už dosiahla niekoľko stoviek repríz.

Táto komédia určite nie je len pre ženské publikum, ale aj pre všetkých chlapov, ktorí chcú nahliadnuť do ženského sveta, veď napokon všetko sa aj v tejto hre okolo nich točí... Choďte si to pozrieť sami, výkon troch výborných herečiek stojí za to. Chvíľu sú ich trampoty vtipné, inokedy dojemné, veď nejde o nič viac a o nič menej ako hľadanie strateného otca, partnera aj zmyslu života.

Autor:
Elaine Murphy
Účinkujú:

Zuzana Kocúriková , Anna Šišková , Viktória Šuplatová
Scénografia: Juraj Poliak
Producent a promotér: Občianske združenie LECA
Hudba: Matúš Lago
Predaj vstupeniek: online Predpredaj.sk a predajné miesta Predpredaj.sk a Visit Košice Infopoint, Historická radnica, Hlavná
58, Košice
 
Premiéra: 12. január 2024
Dĺžka predstavenia: 02:00
Počet prestávok: 1


Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).


Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

Moje baby
 • Prízemie
  Price
  30.00 €
  Not in sale
 • Prízemie lóža 1 - vľavo
  Price
  35.00 €
  Not in sale
 • Prízemie lóža 2 - vľavo
  Price
  35.00 €
  Not in sale
 • Prízemie lóža 3 - vpravo
  Price
  35.00 €
  Not in sale
 • Prízemie lóža 4 - vpravo
  Price
  35.00 €
  Not in sale
 • Balkón lóže
  Price
  30.00 €
  Not in sale
 • Balkón
  Price
  28.00 €
  Not in sale

Recommended

Havasi Symphonic
Concert

Havasi Symphonic

December 2024
Bratislava, Košice
Event detail
FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25
Sport

FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25

Sezóna 2024/25
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Event detail
Štúdio L+S
Theatre

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Event detail
FC Spartak Trnava - Aston Villa
Sport

FC Spartak Trnava - Aston Villa

20.07.2024 16:00
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Event detail
Filip Jančík - Show filmovej hudby - Zvolenský zámok
Concert

Filip Jančík - Show filmovej hudby - Zvolenský zámok

August
Zvolenský zámok, Námestie SNP 1, 960 01 Zvolen
Event detail