KROKE

KROKE

22.08.2024 19:30
Koncertná sieň Klarisky, Farská 4, 811 03 Bratislava

Nultý ročník festivalu Kolovrátok prinesie jedinečný zážitok

V druhej polovici augusta sa v koncertnej sieni kostola Klarisky odohrá nultý ročník hudobného festivalu Kolovrátok.

Počas štyroch letných dní od 19. do 22. augusta sa v kostole Klarisky v centre Bratislavy odohrá séria koncertných večerov. Každý z nich bude venovaný jednému z domácich aj zahraničných mien, ktoré štartovací ročník festivalu tvoria. Spájať ich bude komorne ladená atmosféra umocnená jedinečnými priestormi kostola Klarisky, už niekoľko rokov slúžiaceho rôznym kultúrnym podujatiam a koncertom. Podujatie organizuje Pavol Maruščák a vstupenky budú v blízkom čase dostupné aj na stránke hudobného obchodu Dr. Horák a predpredaj.sk

Pondelok, 19. august bude patriť českému folkovému triu Neřež. Hudobná skupina Neřež vznikla ako voľné pokračovanie legendárnych Nerez. Jej ústrednými postavami sú hudobníci Zdeněk Vřeštál a Vít Sázavský. V priebehu rokov sa stali sprievodnou kapelou mnohých zvučných mien československej hudobnej scény (Jaromír Nohavica, Marie Rottrová či Katka Koščová.) Na festivale Kolovrátok sa
predstavia so svojou tvorbou, ktorú od roku 1997 zaznamenali na ôsmich štúdiových albumoch.

V utorok, 20. augusta ožije hudba Mariána Vargu v podaní Moyzesovho kvarteta a Vladislava Šarišského. Všetky tri mená sú rokmi navzájom prepojené. Prvú spoluprácu Mariána Vargu s Moyzesovým kvartetom datujeme k začiatku osemdesiatych rokov. O vyše dvadsaťpäť rokov neskôr sa spojili opäť, keď Mariána Vargu kvarteto sprevádzalo ako sólového umelca. Klavirista Vladislav „Slnko“ Šarišský sa celkom prirodzene svojimi hráčskymi aj interpretačnými schopnosťami stal azda jediným hráčom schopným sa Vargovej hre priblížiť čo najvernejším spôsobom. Zaznie tak pestrý inštrumentálny výber piesní a Mariána Vargu predstaví v polohe rockového pesničkára aj vážneho skladateľa.

V stredu, 21. augusta sa predstaví legendárny Pavol Hammel. Celkom symbolicky, v deň 56. výročia okupácie Československa, predstaví špeciálny výber piesní z pôvodne nevydaného albumu Pokoj Vám, ktorý bol priamou reakciou na udalosti augusta 1968. Špecialitou bude to, že Pavol Hammel vystúpi sám, so svojou gitarou, ústnou harmonikou a nástojčivou výpoveďou, ktorá ani po rokoch na svojej sile nič nestratila.

Tento koncertný repertoár je unikátny a jeho premiéra na českom festivale Valašský Špalíček v roku 2022 zožala mimoriadny úspech.

22. augusta, vo štvrtok vyvrcholí festival s poľskou skupinou Kroke. Skupina bola založená v roku 1992 tromi absolventmi Krakovskej hudobnej akadémie. Hudba skupiny Kroke sa odohráva v štýle world music a najmähudobnej tradícii judaizmu – klezmer. Skupina pochádza z Krakova, čo sa stalo inšpiráciou pre názov skupiny – Kroke je v jazyku jidiš názov Krakova. Skupina spolupracuje tiež s ďalšími sólovými
hudobníkmi (Nigel Kennedy, Edyta Geppert či Maja Sikorowska).


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

  • Voľné sedenie
    Price
    25.00 €
    Count

Recommended

Filip Jančík - Show filmovej hudby
Concert

Filip Jančík - Show filmovej hudby

August, September
Zvolenský zámok, Námestie SNP 1, 960 01 Zvolen
Event detail
FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25
Sport

FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25

Sezóna 2024/25
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Event detail
Štúdio L+S
Theatre

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Event detail
FC Spartak Trnava - Aston Villa
Sport

FC Spartak Trnava - Aston Villa

20.07.2024 16:00
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Event detail