Alan Bartus 2023 Spring Tour

Alan Bartus 2023 Spring Tour

Máj 2023
Slovensko a Rakúsko

Born in Millennium: Alan Bartuš narodený v najlepších rokoch vyráža na koncertné turné po Slovensku.

K najvýraznejším osobnostiam presahujúcim domácu scénu patrí klavirista Alan Bartuš. Napriek svojmu veku má na konte trojicu albumov a sériu ocenení z medzinárodných súťaží. Poslucháč viedenskej Jam Lab Uni pod dohľadom vynikajúceho amerického klaviristu Dannyho Grissetta sa v septembri chystá na jednu z najprestížnejších jazzových škôl – Manhattan School of Music v New Yorku. Ešte predtým však stihne predstaviť svoj nový album na niekoľkých domácich i zahraničných koncertoch.

Alan Bartuš (22) je v súčasnosti jednotkou medzi jazzovými klaviristami, čo dokazujú viaceré ocenenia z prestížnych medzinárodných zápolení. V minulom roku sa stal víťazom klavírnej súťaže Excellence Piano Awards a tiež získal ocenenie Ö1 Jazzstipendium v rámci JAM MUSIC LAB. Začiatkom mája 2023 si rovnako odniesol najvyššie ocenenie v rámci ARTEDEA Jazz Competition v rakúskom Klagenfurte, kde spolu s trubkárom Lorenzom Widauerom prezentovali novátorský projekt „Bartuš & Widauer Experiment“.

Jednou z minuloročných udalostí bol jeho album „Solology“. Alan Bartuš prijal v mladíckom veku obrovskú výzvu sólového recitálu, zloženého prevažne z vlastného materiálu a zhostil sa jej s nevídanou odvahou a so cťou. Jeho mladícky dravý prístup prezradil okrem obdivuhodných technických dispozícií aj široký žánrový rozptyl. Dôkazom Bartušovho napredovania je aktuálny album „Born in Millennium“, ktorý vychádza pod krídlami prestížneho nemeckého vydavateľstva Double Moon Records. Oceňovaný klavirista ním nadväzuje na projekt „Connectivity“, ktorý v roku 2021 nahral spolu s otcom, Štefanom Bartušom. Ten patrí k popredným európskym kontrabasistom a projekt Alan & Štefan Bartuš Trio bolo logickým vyústením domácich muzicírovaní a rodinnej tradície. Obaja Bartušovci pravidelne spolupracujú s renomovanými hudobnými kolegami a aj na nahrávke „Born in Millennium“, ktorú Bartuš dokázal až na jedinú výnimku vystavať z vlastných kompozícií, sa objavuje legendárny americký bubeník Gregory Hutchinson. Ďalšími členmi zoskupenia sú maďarský trubkár Kornél Fekete-Kovács a bubeník David Hodek.

„Úžasný projekt moderného jazzového klavíra na vysokej úrovni,“ napísal o albume „Born in Millennium“ vynikajúci saxofonista Tony Lakatos. Chválou nešetrí ani

 

renomovaný newyorský saxofonista Tim Armacost: „Alan Bartuš je už teraz stelesnením zrelého jazzového umelca newyorskej scény. Melodická nápaditosť? Samozrejme! Harmonická predstavivosť? Taktiež! Rytmické majstrovstvo a swing? To všetko má už dávno hlboko zakorenené.“ A ďalší zo svetových majstrov saxofónu, Jerry Bergonzi, dodáva: „Tento album ma núti vyskočiť priamo na pódium a pridať sa ku kapele.“

Toto všetko bude možné zažiť počas série jarných koncertov, na ktorých Alan Bartuš predstaví album „Born in Millennium“. Oceňovaný klavirista si k spolupráci tentokrát prizval vynikajúcich kolegov – kontrabasistu Štefana „Pištu“ Bartuša a rakúskeho bubeníka Klemensa Marktla.

Alan Bartuš „Born in Millennium“ Spring Tour 2023 Alan Bartuš – klavír / SK/AT
Štefan „Pišta“ Bartuš – kontrabas / SK/AT
Klemens Marktl – bicie nástroje / AT

Ut 23. 5. – Trnava / Caffe Milano2 / 20:00 

St 24. 5. – Nitra / Lifehouse / 19:00

Št 25. 5. – Bratislava / Nu Spirit Bar / 20:00 

Pi 26. 5. – Piešťany / La Musica / 19:30

So 27. 5. – Viedeň / Buchhandlung zum Gläsenden Dachl / 19:30


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie. 

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia. 
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

Recommended

CIBULA FEST 2023
Festival

CIBULA FEST 2023

21.07 - 23.07.2023
Letisko Holíč, Staničná 789/13, 908 51 Holíč
Event detail
Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // LETO ´23
Concert

Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // LETO ´23

Leto 2023
Slovensko
Event detail
Grape Festival
Festival

Grape Festival

11.8.2023 - 12.8.2023
Letisko Trenčín, Legionárska 160, 91104 Trenčín
Event detail
LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej
Concert

LEVANDULOVÁ - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej

Sezóna 2023
Slovensko
Event detail
Žákovic open 2023
Festival

Žákovic open 2023

28.7.- 29.7.2023
Areál Penziónu Žákovic, 311, 913 06 Trenčianske Bohuslavice
Event detail
VODA A KRV NAD VODOU 2023
Theatre

VODA A KRV NAD VODOU 2023

Jeseň 2023
Slovensko
Event detail
Senecké leto
Festival

Senecké leto

17.6.2023 10:00 - 24:00
Slnečné jazerá - juh, 903 01 Senec
Event detail
Opera fest na hrade 2023
Concert

Opera fest na hrade 2023

23.06. - 25.06.2023
Bratislavský hrad - západná terasa, Hrad, 811 06 Bratislava
Event detail