Ako už mnohí z vás určite postrehli, tento ročník nastali okolo Medzinárodných leteckých dní zmeny. Celý organizačný tím totižto balí „techniku“ a presúva sa smerom na západ, konkrétne na leteckú základňu Malacky, letisko Kuchyňa. Pozrite si, aký famózny program je pre návštevníkov pripravený.

SIAF je každoročne najprestížnejšou leteckou udalosťou, ktorá je zároveň aj najnavštevovanejším podujatím na území Slovenska. Spája a kombinuje to najlepšie z unikátnej akrobatickej, vojenskej a civilnej leteckej show, za ktorou cestuje množstvo fanúšikov a priaznivcov leteckej techniky z celej Európy. Každé podujatie SIAF sa koná s dôrazom na ochranu bezpečnosti divákov, ako najvyššej priority.

Program podujatia sa pravidelne dopĺňa a aj keď už teraz znie fantasticky, definitívny bude až 2 týždne pred podujatím. Takže sa skutočne máte na čo tešiť.

Účasť na MLD SIAF 2021 potvrdilo aj Britské kráľovské letectvo, ktoré sa na statickej ukážke predvedie návštevníkom s vrtuľníkom PUMA HC.Mk2. Vrtuľník sa využíva v rôznych bojových úlohách, vrátane taktického pohybu vojakov, zbraní, streliva a zásob na bojiskách, ako aj na lekárske pohotovosti v prvej línii. Využíva sa tiež pri evakuáciách nebojujúcich osôb a pri humanitárnych operáciách a operáciách na odstraňovanie následkov katastrof.

The Flying Bulls vás dostanú na kolená

Vidieť ich špičkovú, ale aj precízne renovovanú techniku na jednom mieste, je v dnešnej dobe skutočný zázrak. Táto účasť je vnímaná od Red Bullu doslova ako pocta SIAF-u a už teraz je jasné, že si to pri ich číslach užijeme naplno. Veď stačí spomenúť ich ikonickú techniku z druhej svetovej vojny North American B-25J „Mitchell“, ako aj nádherný Chance Vought F4U-4 „Corsair“ či čerešnička na torte v podobe Lockheed P-38 „Lightning“. No a pre skutočných adrenalínových fajnšmekrov tu bude od The Flying Bulls aj helikoptéra BO 105C, ktorá je legendárna akrobaciou „dole hlavou“.

Poľskí akrobati

Poliaci priletia na siedmich lietadlách PZL-130 Orlik ako akrobatická skupina Orlik Team. Tí návštevníci, ktorí majú slabosť na akrobatické skupiny, si pri tomto vystúpení prídu určite na svoje.

Sláviť budú aj naši Očovskí Bačovia

Slovenská letecká skupina Očovskí Bačovia tento rok oslávi svoje krásne, okrúhle 40. výročie. Za 40 rokov svojej existencie Očovskí Bačovia absolvovali 221 vystúpení, z toho 84 v zahraničí. Očovskí Bačovia sú jedinou skupinou na svete , ktorá je od roku 2003 tvorená vlečným lietadlom Z 137 T a štyrmi vetroňmi (L-13, L-23 Blaník).

Žihadlo L-39NG

Prvýkrát L-39NG vzlietol do neba koncom roka 2018 a v septembri 2019 ho Aero Vodochody predstavili širokej verejnosti na Dňoch NATO v Ostrave, kde tento výrobca oslávil aj svoje okrúhle 100. výročie.

Belgických 75 rokov a závan histórie z kórejskej vojny

Okrem nich oslávi 75. výročie aj belgické letectvo. Priletia s vynovenou technikou v novej kamufláži. Ide konkrétne o F-16 Solo Display Team DARK FALCON.
Závan histórie prinesú na SIAF dve legendárne stíhacie lietadlá MiG-15 z kórejskej vojny.  

Slovinský Pilatus

Slovinsko sa predvedie s turbovrtuľovým cvičným lietadlom Pilatus PC-9M, ktoré ukáže svoju krásu vo vzduchu, ale aj na zemi.

Nemci s najväčším lietadlom na SIAF-e

Skutočnú pastvu pre oči zaobstarajú aj nemecké vzdušné sily s ich gigantickým Airbusom A400M, ktoré bude najväčším lietadlom na tohtoročnej leteckej show SIAF.

Ohúriť chce aj České letectvo

Najpočetnejšie zastúpenie leteckej techniky bude z Českej Republiky. Ohúria vás dynamickou ukážkou JAS-39 Gripen, vrtuľníka Mi-171Š spolu s Mi-24/35 Hind v novom „šate“. Takisto vás na SIAF-e neminie ukážka vrtuľníka W3A a za obdiv bude tiež určite stáť statická ukážka transportného lietadla C-295 CASA. „Fajnšmekrov“ istotne ohúri aj dynamická ukážka dvojice L-159 ALCA.

Silák z Dánska

Dánska priletí taktické dopravné lietadlo C-130J Super Hercules, ktoré je určené na prepravu vojakov, ale aj ľahkých vojenských vozidiel. Pre zaujímavosť toto lietadlo unesie 92 vojakov s výstrojov, 64 výsadkárov, 74 nosidiel s pacientmi, 6 paliet nákladu alebo už spomenuté 2 ľahké vojenské vozidlá.

Tradične najfarebnejší taliani

Na SIAF-e nemôžu chýbať Talianske vzdušné sily na čele s ich legendárnou akrobatickou skupinou Frecce Tricolori. Talianske vzdušné sily so sebou „privezú“ okrem Frecce Triclori, aj transportné lietadlo C-27J Spartan, stíhačku Eurofighter F-2000 Typhoon a T346.

Stálica Zoltán 

 

VSTUPENKY

Sobota/ nedeľa:
Divácka zóna – obyčajná vstupenka – 15,00 eur.
Divácka zóna – zľavená vstupenka – 10,00 eur (platí pre deti deti do 15 rokov, ZŤP, pre dôchodcov nad 62 rokov; ZŤP-S - sprievod zdarma).

Parkovné

zdarma

Atrakcie v rodinnej a detskej zóne vrátane X-BOX

zdarma

Deti do 6 rokov (rok narodenia 2015 vrátane)

Zdarma

Deti do 15 rokov (rok narodenia 2006 vrátane)

zľava

 

 

--Text a foto: www.siaf.sk--