Vytrvalý dážď

Vytrvalý dážď

15.09.2021 19:00
CO kryt, Divadlo P. O. Hviezdoslava, Laurinská 20, 811 01 Bratislava

Denny a Joey sú celoživotní priatelia. Živelný a trochu vulgárny Denny má všetko to, čo jeho introvertnému priateľovi chýba. Ženu, deti, dom, chuť žiť. Joey je naopak sám, má problémy s pitím a nad vodou ho drží hlavne priateľ Denny s rodinou. Okrem toho ich spája aj nezvyčajná práca, služba v chicagskej polícii.

Dlhoročný monotónny chod vecí sa zmení v momente, keď niekto zaútočí na Dennyho dom a vážne zraní jeho syna. Táto zlomová udalosť spustí lavínu temných udalostí. Pochybenie, zanedbanie a porušenie nielen služobných postupov, ale aj etických noriem, prevráti naruby pevné priateľské puto. Mysteriózna atmosféra príbehu vyskúša nielen nervy, ale aj nádej a morálku dvoch skúšaných hrdinov. Dynamický a neuveriteľne napínavý príbeh vychádza zo skutočných udalostí, ktoré sa udiali v okolí Chicaga v osemdesiatych rokoch. Jeho nadčasové motívy dôvery a zrady, tragédie aj vášne sú nezvyčajne spojené so súčasným mestským prostredím a ponúkajú originálny detektívny zážitok. 

Autorom hry Vytrvalý dážď je známy dramatik a scenárista Keith Huff, ktorý je rovnako aj autorom hier Detektívova žena, (The Detective’s Wife), Prenasledovaní šťastím (Pursued By Happiness), Vták a pán Banks (The Bird and Mr. Banks) a Veľké jazero, veľké mesto (Big Lake Big City). Významná je aj jeho spolupráca na kritikou oceňovaných televíznych seriáloch, napr. Mad Men, American Crime a House of Cards. V inscenácii Vytrvalý dážď na Broadway hlavné postavy stvárnili Hugh Jackman a Daniel Craig.

 

Autor: Keith Huff

Hrajú: Kamil Mikulčík a Juraj Hrčka

Preklad a dramaturgia: Martin Ondriska

Scéna a kostýmy: Zuzana Hudáková

Produkcia: Lenka Görfölová

Réžia: Michael Vyskočáni

 

UPOZORNENIE: V inscenácií zaznie jeden hlasný výstrel. Do CO krytu sa dostanete hlavným vchodom DPOH. Prosíme návštevníkov, aby sa dobre obliekli. V podzemí je chladno.

 

Autor fotografií: Juraj Majerský

 

  


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie. 

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.


Vytrvalý dážď
  • Voľné sedenie
    Cena
    15,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

Informácie k aktuálnej situácii
Koncert

Informácie k aktuálnej situácii

aktuálne informácie - Predpredaj.sk
Slovensko
Detail podujatia
School of Rock Musical (Škola ro(c)ku, muzikál)
Divadlo

School of Rock Musical (Škola ro(c)ku, muzikál)

09.10 - 10.10.2021
Divadelná sála IUVENTA, Karloveská 2951/64, 841 04 Bratislava
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2021
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
LORD OF THE DANCE TOUR 2022
Show

LORD OF THE DANCE TOUR 2022

25.02.2022 19:00
Incheba Expo Arena, Bratislava
Detail podujatia
LUCIE V OPEŘE TOUR
Koncert

LUCIE V OPEŘE TOUR

20.10.2022 20:00
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia