Vladimír Mišík / ETc + Slniečko

Vladimír Mišík / ETc + Slniečko

17.5.2018, 19:00
Dom Kultúry, Rytierska 2, 841 10 Devín

VLADIMÍR MIŠÍK & ETc / SLNIEČKO

17.5.2018, 19:00 hod, Dom kultúry Devín, Rytierska 2, Bratislava – Devín

Vladimír Mišík, ktorý v minulom roku oslávil krásne 70-te narodeniny mimo iné aj vypredaným koncertom v bratislavskom Ateliéri Babylon, sa po viac ako roku  vracia do Bratislavy. Už desaťročia je zárukou vysokej kvality a hudobného, muzikantského ale aj textového majstrovstva. Tak tomu bolo ostatne počas celej jeho hudobnej kariéry či už bol súčasťou skupín Matadors, Blue Effect či Flamengo. Neskôr založil skupinu ETc, s ktorou s rôznymi personálnymi obmenami, v posledných rokoch však v stabilnej „statickej“ zostave (Pavel Skála, Petr Kulich Pokorný, Jiří Veselý, Jiří Zelenka, Vladimír Pavlíček) koncertuje dodnes.

Počas svojho života sa podieľal na viacerých zlomových a dnes už kultových albumoch československej rockovej a bigbeatovej scény akými sú napr. Meditace (s Blue Effectom) či Kuře v hodinkách (s Flamengom). I keď na nový radový album si asi budeme musieť počkať, v uplynulom roku vyšiel v reedícii  eponymný album Vladimír Mišík, premiéru mal aj celovečerný autobiografický dokument Nechte zpívat Mišíka, v ktorom poodhalil nielen svoj muzikantský, ale aj súkromný život. S celou rodinou vystúpil v ojedinelom koncertom projekte Family Jam, kde sa na jednom pódiu za spievodu skupiny ETc stretli Vladimír, jeho synovia Adam, Maťo, dcéra Barbora a manželka Eva. K jeho životnému jubileu vyšla v treťom rozšírenom vydaní aj reedícia knihy rozhovorov Ondřeje Bezra s Vladimírom Mišíkom Byl jsem dobrej. A len nedávno vyšlo vôbec po prvýkrát vo formáte CD album Pár tónů, které přebývají - záznam koncertu z Malostranskej besedy z roku 1980, ktorý vyšiel takmer pred 30 rokmi len na vinyle. Okrem tohto všetkého Vladimír pravidelne koncertuje a 17.mája 2018 príde pri jednej z mála príležitostí aj na Slovensko.

Ako malé prekvapenie večera pripravili organizátori namiesto tradičnej predkapely ešte jedno hudobné vystúpenie. Divákom sa predstaví piešťanská folk-rock-punková kapela s prvkami world music a gypsy soundu Slniečko alebo Punto & rybacé hlavy. A i keď niektorým z vás asi ich názov nie veľa hovorí, vedzte, že sú na slovenskej hudobnej scéne už viac ako tri desaťročia a na svojom konte majú osem radových albumov. Hneď od začiatku sa charakteristickým rysom ich tvorby stala špecifická hudobná produkcia, ale najmä texty spievané v írečitom trnavskom nárečí a osobitý humor.

Vstupenky v cene 17,00 € sú už v predaji na www.drhorak.sk a na predajni Dr.Horák, Medená 19, Bratislava.

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest

  • Voľné sedenie
    Cena
    17,00 €
    Vypredané

Odporúčané