Vianočný večierok Hviezdnych nocí

Vianočný večierok Hviezdnych nocí

07.12.2019 19:00
V Uličke, Kragujevských Martýrov 799, 014 01 Bytča

Vianočný večierok Hviezdnych nocí
Longital / This is Kevin / Posthype
sobota, 7.12.2019 o 19:00
vstupné: 7€ na mieste / 5€ predpredaj
Kaviareň V Uličke (Kragujevských Martýrov 799, Bytča)

Hviezdne noci pozývajú na už tradičný vianočný večierok s punčom, dobrou hudbou a vianočnou atmosférou. Na programe bude koncert troch výnimočných slovenských kapiel.  Do predaja pustíme limitovaný počet predpredajových lístkov na Festival Hviezdne noci 2020 a dozviete sa prvé mená pripravovaného programu. Lístky v uvádzacej cene 20€ bude možné kúpiť len počas eventu, hodnota bude stúpať.
Stretneme sa  v Bytči!


LONGITAL
Osemnásť rokov na scéne, deväť štúdiových albumov a koncerty na Slovensku i v zahraničí. K tomu hudba do filmov, divadiel a živé akustické aj sláčikové nahrávky. Oceňovaná skupina Longital v septembri 2019 vydala nový materiál pod názvom Mauna a pozýva na koncert v rámci MAUNA TOUR.

Čo môžeme od štúdiovej novinky po nedávnych pozoruhodných sólových odbočkách všetkých troch členov kapely očakávať? Novú synergiu, nahromadenú energiu a Longital 2.0 v top forme a dokonalej žánrovej neuchopiteľnosti.

Mauna je havajské slovo pre horu alebo tiež názov kmeňa afrických motýľov, ktoré sa vyznačujú zaujímavými geometrickými vzormi na krídlach. Viac ako geometriu v hudobných motívoch sa však oplatí hľadať ešte tretí význam pochádzajúci z hinduistickej filozofie, ktorým je pre Longital ticho. Nie v doslovnom zmysle, ale skôr v rovine vnútorného pokoja.

Novinka znie, akoby akoby Shina, Dano Salontay a Marián Slávka s ľahkosťou spojili všetky žánrové obdobia, projekty a svety, ktorými si za posledné roky prešli. Nechýbajú zimomriavkové sláčikové momenty, orchestrálne aranžmány, zbor, klavírne plochy ale tiež experimentálne zvukové výlety, analógová elektronika a prvky vážnej hudby.

Longital sú známi veľmi energickým koncertným výrazom, ktorý sa často líši od štúdiových nahrávok a dodáva im živelnosť. Vzájomná komunikácia medzi hudobníkmi a improvizácia robia každý koncert jedinečným. Živé prevedenie albumu bude napínavé, prekvapujúce a radostné.


THIS IS KEVIN
Projekt This is Kevin sa vracia do klubov pri príležitosti 20. výročia vydania kultového albumu Slowly to the Sun z roku 1999. Táto nahrávka patrila k zásadným album na formujúcej sa slovenskej elektronickej scéne. Zabodovala invenčným skĺbením alternatívnej elektroniky, drum’n’bassu a slovenských folklórnych motívov či samplov z iných umeleckých žánrov. V podobnom duchu inteligentnej tanečnej elektroniky sa niesli aj nasledujúce albumy Communication (2002), Welcome to my Planet (2006), Karma Free (2011), Stories to Tell (2017), Deep (2018).  Aktuálny set je teda nabitý tým najlepším z dvoch desaťročí existencie projektu a svojou dynamikou uspokojí starých fanúšikov aj novú generáciu prívržencov tanečnej elektronickej hudby. 
POSTHYPE
Sú noví, sú draví, znejú svetovo. Slovenská nezávislá rocková scéna splodila opäť partičku, ktorej sa oplatí venovať. Vyliezli zo skúšobne a opadáva z nich brnčiaca energia nováčikov. Zatiaľ málo známa žilinská kapela Posthype už stihla obehnúť pár klubových akcií a festivalov a predpokladáme, že čoskoro prerazí vyššie, preto je ten správny čas zaradiť ju aj do programu Hviezdnych nocí. Ak ste fanúšikmi našlapanej gitarovej muziky britského strihu, ich koncert vám nemôže v žiadnom prípade utiecť. Ak by sme mali prirovnávať, tak môžeme spomenúť mená ako Placebo. Pripomínajú ho nielen ostrým a svižným gitarovým tempom, drzou melanchóliu, ale aj farbou hlasu suverénneho speváka kapely. Skpina má napriek svojej krátkej existencii veľmi dobré technické prepracovanie skladieb a udivuje ich veľká rôznorodosť. 


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

  • Vstup
    Cena
    5,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

Informácie k aktuálnej situácii
Koncert

Informácie k aktuálnej situácii

aktuálne informácie - Predpredaj.sk
Slovensko
Detail podujatia
Medzinárodné letecké dni SIAF 2021
Festival

Medzinárodné letecké dni SIAF 2021

04.09. - 05.09.2021
Letisko Kuchyňa, Letecká základňa Malacky
Detail podujatia
FOLKLÓR VO FRAKU
Koncert

FOLKLÓR VO FRAKU

25.06.2021 19:30
Bratislavský hrad - západná terasa, Hrad, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
TOPFEST 2021
Festival

TOPFEST 2021

02.07. - 03.07.2021
Jazdiareň Banát, Častkovce
Detail podujatia