Vianočný koncert ženského komorného zboru Les Sirènes v Prešove

Vianočný koncert ženského komorného zboru Les Sirènes v Prešove

08.12.2023 19:00
Evanjelický chrám sv. Trojice, Hlavná 2942/143, 080 01 Prešov

Vianočný koncert Les Sirènes v Prešove

Benjamin Britten - Ceremony of Carols
Svetové vianočné koledy
Ženský komorný zbor Les Sirènes
zbormajster: Lukáš Kunst


Ženský komorný zbor Les Sirènes bol založený v roku 2018 pri nemocnici a kláštore Milosrdní bratia. Od roku 2019 zbor funguje ako samostatné teleso a zakladateľom, zbormajstrom a umeleckým vedúcim je Lukáš Kunst. Repertoár telesa je mimoriadne rozsiahly a zahŕňa všetky druhy hudby a žánre – jeho veľkú časť tvorí slovenská a česká hudba (Suchoň, Hrušovský, Špilák, Dvořák, Martinů, Eben, Janáček atď.), okrem toho klasický zborový repertoár, ale aj muzikálová a populárna tvorba.
Zbor si zakladá na kvalitnej interpretácii, vynikajúcej hlasovej kultúre, intonačnej a rytmickej precíznosti s veľkou dávkou muzikality. Spoľahlivo to dokazuje skutočnosť, že Les Sirènes sa úspešne zúčastňujú na medzinárodných zborových súťažiach – zlaté pásmo a víťazstvo vo svojej kategórii získal zbor v roku 2018 na medzinárodnom zborovom festivale Bratislava Cantat II, v roku 2022 nasledovala zlatá medaila na súťaži Slovakia Cantat, v tom istom roku zlatá medaila na 49. ročníku Svátky písní – International Choir Festival Olomouc a v roku 2023 zbor na tej istej medzinárodnej súťaži získal ďalšie dve zlaté medaily.
Komorný zbor tiež účinkuje s viacerými inštrumentálnymi súbormi ako Haydnov komorný orchester, Ensemble Band, The House Band of Les Sirènes, The Ladies Ensemble, či Hilaris Chamber Orchestra a so sólistami ako Dominika Hanko, Sisa Sklovská, Otokar Klein, Peter Mikuláš, Pavol Kubáň, Martin Gyimesi, David Árva, Eva Dovcová a ďalší. Od roku 2022 zbor Les Sirènes úzko spolupracuje s MČ Bratislava-Staré Mesto.

Základ predstavuje ženský komorný zbor Les Sirènes, ktorý vďaka nedávno vytvorenej mužskej zborovej zložke Les Marins (Námorníci) získal možnosť postupného rozširovania repertoáru o skladby pre miešaný zbor. K dlhodobým aktivitám zboru sa nedávno pričlenil aj detský zbor Sirénčatá.

O dirigentovi:
Dirigent Lukáš Kunst sa venoval spevu najprv v detskom zbore Kantiléna pri Filharmónii Brno, vďaka ktorému účinkoval napr. ako detský sólista v pražskom Rudolfine a Národnom divadle Brno. Následne študoval operný spev u MgA. Ireny Vašíčkovej-Pollini a organ u MgA. Zdeňka Špatku. V štúdiu operného spevu ďalej pokračoval na Cirkevnom konzervatóriu a na Konzervatóriu v Bratislave v triede Mgr. art. Márie Repkovej. Dirigovanie zboru študoval súkromne u Yevgenia Galatenka, Jakuba Kleckera, Zuzany Kadlčíkovej a Blanky Juhaňákovej. Dirigovanie orchestra ďalej študoval na konzervatóriu v Prahe u Jana Pellanta. Od roku 2011 bol druhým zbormajstrom Kantilény pri Filharmónii Brno a umeleckým vedúcim Kantilény – komorný zbor.
V roku 2012 dirigoval Lukáš Kunst na Novej scéne v Bratislave muzikál Mozart a podieľal sa na hudobnom naštudovaní a dirigovaní koncertov zboru Cirkevného konzervatória v Bratislave. V roku 2016 vyučoval na inkluzívnej Základnej škole Plavecký Štvrtok hudobnú výchovu a detský zbor. Je spoluzakladateľom Komornej opery Bratislava, pôsobil aj ako jej hudobný riaditeľ a dirigent. V súčasnosti je zakladateľom, zbormajstrom a dirigentom ženského zboru Les Sirènes.

Les Sirènes - YouTube

 

 

 


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.


Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 

 

  • Voľné sedenie
    Cena
    10,00 €
    Počet

Odporúčané

Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert
Koncert

Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert

17.02.2024 19:00
NTC aréna, Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Detail podujatia
James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
Koncert

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024

Marec 2024
Bratislava a Košice
Detail podujatia
Richard MÜLLER Večery trojkráľové
Koncert

Richard MÜLLER Večery trojkráľové

11.1. - 15.1.2024
Slovensko
Detail podujatia