Talk show a gala večer „Nad oblakmi je vždy slnko alebo žiť život s vášňou“

Talk show a gala večer „Nad oblakmi je vždy slnko alebo žiť život s vášňou“

07.04.2019 19:00
Štátne divadlo Košice, Hlavná 58, 042 77 Košice

Talk show a gala večer „Nad oblakmi je vždy slnko alebo žiť život s vášňou“

Dňa 07.04.2019, v historickej budove Košického Štátneho divadla, pokračuje Eva Černá so svoju výnimočnou Talk show.

Dvojhodinová talk show ma charakter gala večera, k čomu ju predurčuje už samotné impozantné prostredie. Eva Černá Košice miluje, vyrástla tu a tvrdí, že Košice sú mäkkou krásnych a talentovaných ľudí.  Navyše miluje ľudí a život.  Dáva si za ciel, nie len Vás zabaviť, odľahčiť, no zmyslom večera, je nahliadnuť do životov a duší vzácnych hostí, podeliť sa o to, ako sa v čase ťažkých životných situácií, odraziť nad oblaky, kde stále svieti slnko a nakoniec žiť život s vášňou, najviac, ako sa len dá. Zmyslom projektu je dospieť k zamysleniu, ukázať rôzne pohľady zainteresovaných či publika, na rôzne situácie, no nakoniec nájsť možnosti riešenia, motivovať, ale tiež zabaviť, odľahčiť a smiať sa. Večer je pretkaný hudobnými vstupmi Marcely Laiferovej a snáď sa niekto pridá.

Pozvanie moderátorky večera prijali osobnosti, ktoré sú významné svojimi skutkami, či žijú život cez svoje vášne.

Súčasťou Talk show je stály hosť, šarmantný, vtipný a pozitívny spisovateľ a lekár Mikuláš Štefan, ktorého bohaté poznatky zo spirituálneho sveta vždy obohatia prítomných hostí i publikum. Mikuláš Štefan vyštudoval medicínu na Karlovej univerzite v Prahe a roky pracoval ako lekár. Dnes vedie súkromnú prax a na človeka nazerá z pohľadu celostnej medicíny.  Je autorom bestselleru Odkaz slnečnice a zástancom myšlienky, že s láskou a pochopením má homo sapiens šancu uspieť. Motivuje ľudí k odpusteniu, ktoré vníma ako kľúč k zdravšiemu a spokojnejšiemu životu. Má rád ľudí, humor, svetlo v duši a hru na klavíri. Počas večera glosuje, prispieva svojimi hlbokými vedomosťami  z úplne iného uhla pohľadu, čo dáva nám ostaným priestor uvažovať nad životom a jeho situáciami inak.

Spevácka legenda Marcela Laiferová, vyštudovala medicínu, avšak spev bola vášeň, ktorá ju nakoniec sprevádza celý život. Jej život, nebol vždy ružový, no Marcela s gráciou sebe vlastnou ním prechádza a spieva ďalej. Jej prvá skladba - Lampy už dávno zhasli sa stala obrovským hitom v roku 1970, kedy si Marcela vyspievala Zlatú bratislavskú lýru. Nasledovalo množstvo úspešných hitov a ocenení, ktoré sa viažu k menu tejto legendy. Vydala tri úspešné knihy, zaoberá sa astológiou a miluje život.

Rímskokatolícky kňaz Peter Gombita, je človekom, ktorý svoj život venuje ľuďom, ktorí sa z rôznych dôvodov ocitli na okraji záujmu spoločnosti. Svoju lásku a starostlivosť zasvätil ľuďom bez domova, aby do ich sŕdc zasvietil Božieho svetla. Jeho príbeh je zaujímavý, pretože nie vždy mal Boha vo svojom srdci. Bol rebelom, ktorý neveril v existenciu Boha, pretože ho nedokázal vidieť ani cítiť. Omše v čase jeho detstva boli vedené v latinčine a nedávali mu zmysel. Zistil, že ho baví viac to čo je po omší. Futbal a zábava s priateľmi. Až raz, dovolil Bohu vstúpiť do svojho srdca…

Peter Gombita je asi jediným kňazom v Európe ak nie aj na svete, ktorý aby upozornil na otázku chudoby, zahájil svoj 1550 kilometrový beh z Košíc priamo do Ríma a naspäť. Kalendárny vek mu vtedy písal okolo 60tky. Láska k Bohu a ľuďom v biede je jeho hybnou silou.

Krásny človek svojim úsmevom i vyžarovaním je aj hosť Evy Černej, Milan Zimnýkoval. Vyštudoval Filozofickú fakultu Prešovskej univerzity v odboroch dejepis a angličtina. Desať rokov svojho života venoval tancu vo folklórnom súbore Zemplín, no miluje aj slovo, ktoré sa mu prostredníctvom éteru stalo láskou na celý život. Milan má čaro úsmevu, bezprostrednosti a pohotovosti, no najmä humoru, čomu rozumejú nie len rozhlasoví poslucháči, ale aj televízni diváci po celej našej krajine. To je aj dôvod, prečo sa dostáva do rebríčka diváckych ankiet a nominácií. Je držiteľom ceny Prix Danube, súčasťou prestížnych projektov no najmä miláčikom divákov a producentov. Iste však žije život so všetkými situáciami, ktoré mu prichádzajú do cesty a o tom ako ich zvláda, i o vášňach v jeho živote nám porozpáva na doskách historického divadla v Košiach.


Eva Černá je držiteľkou významných ocenení, ako najlepšia moderátorka publicistických relácii, najlepšia redaktorka sprav tv Markíza, majiteľka zlatej knihy vydavateľstva Ikar za knihu Reportérkina spoveď, Slovenka roka v oblasti Charita. Z rúk Baronessi Soarez, si v Talianskom Miláne prevzala vzácne ocenenie - Rytier humanity.

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie. 

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť na obyčajný kancelársky papier. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Talk show a gala večer „Nad oblakmi je vždy slnko alebo žiť život s vášňou“
 • Prízemie vľavo
  Cena
  21,00 €

 • Prízemie vpravo
  Cena
  21,00 €

 • Prezidentský balkón vľavo
  Cena
  21,00 €

 • Prezidentský balkón vpravo
  Cena
  21,00 €

 • Lóže vľavo, prízemie
  Cena
  21,00 €

 • Lóže vpravo, prízemie
  Cena
  21,00 €

 • II. balkón vpravo
  Cena
  18,00 €

 • Lóže vľavo, 1. poschodie
  Cena
  18,00 €

 • Lóže vpravo, 1. poschodie
  Cena
  18,00 €

 • Galéria vľavo
  Cena
  12,00 €

 • Galéria vpravo
  Cena
  12,00 €

 • Galéria bočná vľavo
  Cena
  12,00 €

 • Galéria bočná vpravo
  Cena
  12,00 €

 • Lóže vľavo, 2. poschodie
  Cena
  12,00 €

 • Lóže vpravo, 2. poschodie
  Cena
  12,00 €

Odporúčané