SILO

SILO

02.09.2018 18:00
Silo v areáli rimavsko-sobotského cukrovaru, Cukrovarská, Rimavská Sobota 979 01

Cukrovar v Rimavskej Sobote končí. Do konca roka dôjde k postupnému útlmu výroby a prepusteniu vyše 120 zamestnancov. Rozhodlo o tom v pondelok vedenie rakúskej skupiny Afrana, ktorá je majoritným vlastníkom spoločnosti Slovenské cukrovary, so závodmi v Rimavskej Sobote a Seredi." Denník Korzár, 25.1. 2006

Priemyselný areál zo šesťdesiatych rokov sa stal depresívnym pozadím novovzniknutého nákupného centra s parkoviskom. Investor dlhodobo neprichádza, budovy sú znečistené a vyrabované, stometrový komín bol zdemolovaný v roku 2015 a rovnaká budúcnosť čaká i najzachovalejšiu časť cukrovaru, dvadsaťšesť metrov vysoký zásobník na cukor - silo.

Priestory sila sme doteraz navštevovali len s umelcami vystupujúcimi na festivale RUINY, najmä za účelom obohatenia ich pobytu v regióne. Verejné podujatie sme pôvodne plánovali zorganizovať až v roku 2019, počas príprav na demoláciu to už nebude možné. Ďakujeme realitnej kancelárii RS-Real za dôveru a jednorázové sprístupnenie objektu verejnosti. Hlavnými partnermi sú Banskobystrický samosprávny kraj a Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota.

Audiovizuálne site specific diela pre priestory sila vytvoria:
Performerka Veera Lohiniva (FI)
Skladateľ Julo Fujak s českými hosťami Gabrielou Vermelho (spev, kvinton) a violončelistom Janom Kavanom (violončelo)
Skladateľ Ian Mikyska (CZ)

Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť.

 • Voľné sedenie
  Cena
  8,00 €
  Nie je v predaji
 • Voľné sedenie+podpora OZ Projekt RUINY
  Cena
  12,00 €
  Nie je v predaji

Odporúčané