Shirley Valentine

Shirley Valentine

2023
Slovensko

Bravúrna komédia o hľadaní vlastnej identity stratenej vo všednosti každodenného života v hlavnej úlohe s nezameniteľnou Simonou Stašovou! V zábavnej divadelnej inscenácii sa zoznámime so ženou, ktorej osud je nám tak dobre známy, ale tiež ženou, ktorá sa ho rozhodne pevne vziať do svojich rúk a poriadne s ním zatočiť. Nové životné dobrodružstvo je na obzore!

Shirley Valentine je 40-ročná matka a manželka počestného občana. Aj keď sa musí starať hlavne o to, aby život jej rodiny žijúcej v Liverpoole bežal vo vychodených koľajach, sny a túžby dievčaťa, ktorým kedysi bola, v nej pretrvávajú. Asi aj preto podľahne návrhu svojej kamarátky a urobí niečo, čo od nej nikto neočakáva – odíde na dovolenku na miesto, kde sa pestuje vínna réva, do Grécka a tam začína nový život, nové dobrodružstvo, všetko to, čo už považovala za stratené. Komédia však nie je určená len ženám stredného veku, ale všetkým, ktorí majú radi dobrú zábavu.

“Viete, Shirley Valentine je magická postava. Hra ako taká je až neskutočne naplnená životom nás žien, ktoré sme sa dostali na rázcestie a nejako neviem, kam ďalej. Je to veľmi intímny pohľad do myslenia a pocitov žien, ktoré vychovali deti, ktoré ich už veľmi nepotrebujú, pretože už majú svoj vlastný život. Žien, ktorých manželstvo sa dostalo do stereotypu, ale v nich je stále túžba po živote. Túžba po silnom prežívaní. Túžba po dobrodružstve. Jednoducho túžba naplno žiť a nevzdať to,” hovorí Simona Stašová. “Shirley Valentine sa premieňa so mnou samotnou. Všetko, čo sama prežívam do nej vojde. Keďže komunikujem s ľuďmi v hľadisku, tak vidím, ako sa mení aj publikum, teda jeho zloženie. Predtým chodili na predstavenie len ženy, sem-tam sa objavil nejaký muž. Dnes vidím predovšetkým páry, ktoré sa držia za ruky, a to ma nesmierne teší. Tá hra má obrovský zmysel. Ľudia sa smejú a vzápätí plačú. Napĺňa ma to pocitom, že i herectvo môže niekomu zlepšiť život. Čo viac si človek môže priať.”

Hru napísal známy britský komediograf Willy Russell “pod vplyvom života v ženskom svete”. Réžie sa ujal Zdeněk Kaloč, kostýmy vytvorila Michaela Červenková. Inscenácia vznikla v spolupráci Městské divadla pražská a FDA, pôvodne bola uvedená na scéne Divadla Rokoko.


Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach predpredaj.sk).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.
Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť.

Odporúčané

Dylan Moran We Got This - Bratislava
Show

Dylan Moran We Got This - Bratislava

03.03.2023 20:00
A4 Studio, Trnavská cesta 39, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
Fight Night Challenge 3
Šport

Fight Night Challenge 3

27.12.2022 18:00
Zoner BOBYHALL, Sportovní 559/2A, 612 00 Brno-Královo Pole, Czechia
Detail podujatia
Richard MÜLLER ´22 TOUR - pokračovanie
Koncert

Richard MÜLLER ´22 TOUR - pokračovanie

Jeseň / zima 2022
Slovensko
Detail podujatia
Sima Magušinová s kapelou – Advent s Vami
Koncert

Sima Magušinová s kapelou – Advent s Vami

December 2022
Slovensko
Detail podujatia
Sit Down s Veronikou - Bratislava
Show

Sit Down s Veronikou - Bratislava

11.12.2022 19:00
Hotel Color, Pri Starom mýte 3095/1, 831 04 Bratislava
Detail podujatia