Pozoruhodné osudy prvorepublikových víl

Pozoruhodné osudy prvorepublikových víl

30.11.2020 19:00
Ateliér Babylon, Kolárska 3, 811 06 Bratislava

Boli ódou na moderný život a ich znamenitosť vyžaruje aj v dnešnej dobe. Zoznámte sa so zlatou érou československého staviteľstva a s funkcionalizmom svetovej úrovne! Legendárna Vila Tugendhat a jej magnetizujúca sklenená izba, “levitujúca” Vila Savoye či kráľovstvo organickej architektúry Vila v Löbau. Poďte sa dozvedieť viac o do detailoch premyslených stavbách 20. a 30. rokov minulého storočia a ich často skúšaných osudoch. Živú históriu nám priblíži uznávaný historik architektúry Vladimír Šlapeta, ktorý je tiež vynikajúcim rozprávačom, a tak sa rozhodne máme na čo tešiť. Spolu s ním uvidíme a budeme počuť to, čo sme zatiaľ nevideli a nepočuli.

Po prednáške je pripravená diskusia.

Prof. Ing. arch. Vladimír Šlapeta, DrSc.
je historik architektúry a vysokoškolský pedagóg, ktorý absolvoval štúdium architektúry na ČVUT, kde neskôr pôsobil ako dekan. Ako dekan pôsobil aj na fakulte architektúry VUT v Brne. Bol tiež vedúcim oddelenia architektúry Národného technického múzea v Prahe. Je členom Akadémie der Kuenste v Berlíne a čestným členom Amerického inštitútu AIA a Kráľovského inútitutu britských architektov RIBA. Je tiež vynikajúci rozprávač, ktorý nafotil množstvo záberov v slávnych vilách v zahraničí i doma a túto problematiku pozná dôverne. Napokon, jeho otec za Prvej republiky tiež pôsobil ako architekt. Je tiež autorom zástupu publikácií o modernej architektúre 20. storočia a urbanizme a získal viacero ocenení. 


Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach predpredaj.sk).

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.
Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia. 
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

Pozoruhodné osudy prvorepublikových víl
  • Prízemie
    Cena
    8,00 €

  • Balkón
    Cena
    8,00 €

Odporúčané

Informácie k aktuálnej situácii
Koncert

Informácie k aktuálnej situácii

aktuálne informácie - Predpredaj.sk
Slovensko
Detail podujatia
DESMOD 20 rokov VYROBENÝ PRE TEBA
Koncert

DESMOD 20 rokov VYROBENÝ PRE TEBA

09.10.2020 19:00
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2020
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
HEX V ŠTIAVNICI
Koncert

HEX V ŠTIAVNICI

14.08.2020 19:00
Amfiteáter Banská Štiavnica, Novozámocká ul. 20/A, 969 01, Banská Štiavnica
Detail podujatia
9. ročník dm ženský beh 2020
Šport

9. ročník dm ženský beh 2020

19.09.2020
Eurovea, nábrežie Dunaja, centrum mesta Bratislava, Slovenská republika
Detail podujatia