Noc Besov – Spoločne na pomoc Ukrajine

Noc Besov – Spoločne na pomoc Ukrajine

16.04.2022 19:00
Randal Club, Karpatská 2, 811 05 Bratislava

Noc Besov XV. – Spoločne na pomoc Ukrajine

Pagan black/folk metalová akcia Noc Besov sa vracia po dvoch rokoch na scénu. V časoch invázie Ruska na Ukrajinu, sme sa rozhodli podporiť náš susedný štát a zorganizovať koncert, z ktorého vyzbieranú čiastku venujeme na pomoc ukrajinským rodinám utekajúcim pred vojnou. Na koncerte sa predstavia dve domáce a dve zahraničné kapely v duchu tradície žánrov charakteristických pre koncert Noc Besov.

KRAJINY HMLY (pagan black metal) Domáca kapela zo severného a východného Slovenska, zložená zo skúsených hudobníkov sa uchytila na scéne od prvého split albumu z roku 2012. V súčasnosti vyšla „Krajinám“ už druhá plnohodnotná nahrávka, ktorú vydalo poľské vydavateľstvo Werewolf productions. Album nesie názov Poza čierne hory a niekoľko skladieb z neho zaznie aj na našom koncerte.
https://www.facebook.com/krajinyhmlysk/
https://krajinyhmly.bandcamp.com

SOLIPSISM (atmosferický black metal) Mladá stredoslovenská kapela, ktorá svoju prvú nahrávku (recenzia tu) vydala hneď pod rumunským vydavateľstvom Sun and Moon records si na domácej scéne buduje dobré meno svojím atmosferickým black metalom. Práve v čase koncertu vychádza kapele novinka, debutový album s názvom Our Night Never Ends.
https://www.facebook.com/solipsismband
https://solipsismband.bandcamp.com/releases

MERKFOLK (pagan folk metal) Na koncerte Noc Besov, tiež nesmie chýbať pagan/folk metalový žáner, ktorý je od počiatkov jeho súčasťou. Poľská kapela Mekrfolk je známa slovenským fanúšikom už vystúpenia na Noci Besov v roku 2018, kedy sa predstavili v legendárnom klube Tartaros (fotogaléria tu). Od tej doby už prešlo veľa času a medzitým kapele vyšiel v roku 2020 ďalší album s názvom Echo. Pohanský folk metal s ženským growlom je na Slovensku vyhľadávaným žánrom, o čom svedčil aj kotol pod pódiom pred štyrmi rokmi.
https://www.facebook.com/Merkfolk
https://merkfolkofficial.bandcamp.com

TANKUOJIS (paritzánske a tradičné piesne) Špeciálnym hosťom akcie bude akustická zostava z Litvy s názvom Tankuojis. V našich končinách neznáme, avšak zaujímavé zoskupenie typických viachlasných spevov, ktoré sú v príznačné pre litovskú kultúru. Tankuojis spievajú prevažne staré piesne z vojnových časov. Tie sa venujú litovskému odboju, ktorý až do roku 1956 bojoval proti sovietskej okupácii. Zážitok z koncertu Tankuojis si môžete prečítať v reportáži (odkaz tu) šéfredaktora webu Bes a zároveň aj organizátora akcie.
Okrem tradičných piesní sa môžete tešiť aj na krátku prednášku a predstavenie témy litovského partizánskeho odboja, ktorý sa nazýval „miško broliai“ (v preklade lesní bratia).
https://www.facebook.com/Tankuojis

 

Vstupné bude venované na pomoc UKRAJINE vrátane provízie Predpredaj.sk.


Upozornenie: Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach).

Predpredaj.sk
vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

 

  • Vstup
    Cena
    12,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25
Šport

FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25

Sezóna 2024/25
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
FC Spartak Trnava - Aston Villa
Šport

FC Spartak Trnava - Aston Villa

20.07.2024 16:00
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Detail podujatia
Filip Jančík - Show filmovej hudby
Koncert

Filip Jančík - Show filmovej hudby

August, September
Zvolenský zámok, Námestie SNP 1, 960 01 Zvolen
Detail podujatia