Marco Mendoza

Marco Mendoza

23.11.2022 20:00
Randal club, Karpatská 2, 81105 Bratislava

Marco Mendoza je známy zo svojho pôsobenia napríklad v skupinách The Dead Daisies, Whitesnake, Journey, Thin Lizzy, Ted Nugent, Blue murder... ,tentoraz k nám zavíta opäť so svojím sólovým produktom a nadväzuje tak na veľmi úspešné turné „Viva la rock“, ktoré odštartoval už predminulý rok.

Marco je jedným z najviac vyťažených a najvyhľadávanejších basgitaristov súčasnosti. Rodák zo San Diega od piatich rokov vyrastal v mexickej Tijuane. Marco vyrastal v hudobnej rodine, a tak už v ranej mladosti hral na gitare. Prvým albumom, na ktorom sa objavil, bol sólový album Billa Warda z Black Sabbath, nazvaný Ward One: Along The Way. Písal sa rok 1990. O rok neskôr ho vynikajúci gitarista John Sykes berie do formácie Blue murder, kde pôsobí do roku 1992 a podieľa sa na albume „Nothin‘ But Trouble“. V ďalšom roku sa ešte objavil na živom „Screaming Blue Murder“, zároveň však už funguje so znovuobjavenými Thin Lizzy (spolu so Sykesom, Gorhamom, Whartonom a Brianom Downeyem). Kapela nepravidelne koncertuje a v roku 2000 vydáva album One Night Only. V tom čase už Mendoza začína na ďalšie tri roky nahrávať a cestovať po boku gitarového šialenca Teda Nugenta. Počas svojho pôsobenia v Thin Lizzy Marco stíha nahrávať ešte niekoľko albumov Johna Sykesa a ďalších umelcov a v roku 2000 sa objaví na sólovom albume Davida Coverdala „Into The Light“. Rok 2004 sa u Marca nesie v znamení turné s kapelou Whitesnake, avšak v ďalšej sezóne sa opäť vracia na dva roky do Thin Lizzy. Neskôr prijíma ponuku Georga Lynche (ex-Dokken) a pokračuje v koncertovaní s jeho formáciou Lynch Mob. V roku 2021 je súčasťou americkej hviezdnej kapely Journey a opäť hrá na veľkých pódiách v Amerike. Okrem spolupráce s mnohými ďalšími hudobníkmi na ich projektoch sa niekoľko rokov objavoval v radoch kapely Black Star Riders (nasledovníka Thin Lizzy), alebo vo fantastickej americko-austrálskej kapele The Dead Daisies s Johnom Corabim, spevákom Motley Crue.

Okrem rôznorodých spoluprác, Marco je aktívny aj vo svojej sólovej kariére. V roku 2007 nahral svoj prvý sólový album Live For Tomorrow, o tri roky neskôr, v 2010 bol vydaný album Casa Mendoza a v 2018 vynikajúci Viva La Rock. Ani počas dvoch ťažších rokov, kedy kvôli opatreniam boli rušené mnohé podujatia, Marco nezaháľal. Pripravuje svoj ďalší sólový album, ktorý plánuje vydať tento rok a na konci roka 2021 mu vyšla kniha „Showtime“, mapujúca jeho život, hudobnú kariéru a projekty, ktorých sa zúčastňuje. Príjemným prekvapením pre fanúšikov sú fotky, ktoré mu mohli do knihy posielať a Marco ich na záver, ako poďakovanie svojej fanúšikovskej základni, v knihe uvádza.

Dôležité je spomenúť kapelu, s ktorou Marco vyráža na turné v tomto roku. Na Slovensku s ním zahrá Kyle Hughes, vynikajúci bubeník, ktorý pôsobí v kapele Bumblefoota (ex-Guns n Roses), alebo sa objavuje v Oliver/Dawson Saxon či doprovodnej kapele Grahama Bonneta (ex-Rainbow, Alcatrazz). Na gitare bude hrať, rovnako ako už na niekoľkých predchádzajúcich Marcových turné, britský gitarista Mickey McCrystal, ktorý pôsobí v kapele Tygers Of Pan Tang.


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

  • Voľné státie
    Cena
    22,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

James Blunt - Bratislava
Koncert

James Blunt - Bratislava

06.03.2024 19:00
TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
PARA - Bratislava - PRIDANÝ KONCERT
Koncert

PARA - Bratislava - PRIDANÝ KONCERT

03.04.2024 20:00
STARS auditorium, Junácka 10, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
HELENA VONDRÁČKOVÁ 60 LET NA SCÉNĚ
Koncert

HELENA VONDRÁČKOVÁ 60 LET NA SCÉNĚ

Jarné turné 2024
Slovensko
Detail podujatia
TOPFEST 2024
Festival

TOPFEST 2024

27.6. - 29.6.2024
Letisko Žilina, 013 41 Dolný Hričov
Detail podujatia
NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
Koncert

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024

Marec 2024
Bratislava a Košice
Detail podujatia