Lišiak a Lišiačik
Lišiak a Lišiačik

Lišiak a Lišiačik

19.04.2020 14:30
Bábkové divadlo Košice, Alžbetina 38, 04001 Košice

Marta Guśniowska: LIŠIAK A LIŠIAČIK

Vtipný a poučný príbeh o zasvätení mladého Lišiačika do tajomstiev života v lese z pera známej a úspešnej poľskej autorky.

Dramaturgia Bábkového divadla v Košiciach už po tretíkrát siahla po hre známej a mimoriadne úspešnej poľskej autorky Marty Guśniowskej. Témou jej hry Lišiak a Lišiačik v preklade Juraja Andričíka je zasvätenie mladého Lišiačika do tajomstiev života v lese. V jednom lese žijú dvaja lišiaci – Starý Lišiak a Lišiačik. Život im plynie v rozhovoroch, skrývaní sa pred zlým Pytliakom a – v prípade Lišiačika – v bezstarostných hrách. Ale len dovtedy, kým sa nestane nešťastie – Starý Lišiak je smrteľne postrelený. To však nie je koniec, vlastne len začiatok dlhej cesty. Od tohto momentu je príbeh tragikomický. Viditeľné umieranie je akcentované ako súčasť života a aj výchovy, kedy Starý Lišiak napomína Lišiačika. Po Starého Lišiaka totiž prichádza Smrť, ktorá je v našej rozprávke milá, nežná, dobrá a milujúca. Volá Starého Lišiaka na poslednú cestu do záhrobia. Lišiačik však tvrdohlavo chce ísť s nimi, chce sa ubezpečiť, či je nebo nádherné a či tam Starému Lišiakovi bude dobre. Rozlúčia sa teda so všetkými lesnými priateľmi a dajú sa na cestu. V nebi zistia, že je to naozaj prekrásne miesto, ale len pre tých, ktorí už zomreli. Lišiačik sa veľmi nudí, najmä preto, že ho tam ako živého nik nevidí, ale aj preto, že má ešte urobiť veľa zaujímavého na zemi. Vracia sa teda, aby naďalej žil, a Starý Lišiak, ktorý v nebi stretol dedka, pozoruje Lišiačika zhora. Je to teda rozprávka o živote, smrti, priateľstve a láske, plná nežného humoru, ale aj o poznaní, že všetko má svoj čas.

Inscenácia je určená divákom od 4 rokov.

Dĺžka inscenácie je 45 minút.

Účinkujú: Kristína Medvecká Heretiková, Viktória Sedláková, Miroslav Kolbašský, Peter Creek Orgován, Andrej Sisák.

Recenzia: https://www.monitoringdivadiel.sk/recenzie/recenzia/o-smrti-s-nadhladom/


Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

Predpredaj.sk je záruka pravosti Vašich vstupeniek. Na stránkach Predpredaj.sk zakúpite vždy len originálne vstupenky na podujatia.
Spoločnosť Predpredaj.sk neručí za pravosť vstupeniek zakúpených cez druhotné stránky, tento spôsob predaja nepodporuje a ani s ním nemá nič spoločné.

Lišiak a Lišiačik
 • Sedenie A
  Cena
  3,00 €
  Nie je v predaji
 • Sedenie B
  Cena
  3,00 €
  Nie je v predaji
 • Sedenie C
  Cena
  3,00 €
  Nie je v predaji

Odporúčané

Informácie k aktuálnej situácii
Koncert

Informácie k aktuálnej situácii

aktuálne informácie - Predpredaj.sk
Slovensko
Detail podujatia
DESMOD 20 rokov VYROBENÝ PRE TEBA
Koncert

DESMOD 20 rokov VYROBENÝ PRE TEBA

09.10.2020 19:00
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2020
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
HEX V ŠTIAVNICI
Koncert

HEX V ŠTIAVNICI

14.08.2020 19:00
Amfiteáter Banská Štiavnica, Novozámocká ul. 20/A, 969 01, Banská Štiavnica
Detail podujatia
9. ročník dm ženský beh 2020
Šport

9. ročník dm ženský beh 2020

19.09.2020
Eurovea, nábrežie Dunaja, centrum mesta Bratislava, Slovenská republika
Detail podujatia