Krst kompilácie Best of World Music from Slovakia 2019-2023

Krst kompilácie Best of World Music from Slovakia 2019-2023

24.05.2024 19:00
Kácečko, Kamenné námestie 1/A, 811 06 Bratislava

Minulý rok sme v spolupráci s Hudobným fondom vydali kompiláciu tých najlepších slovenských world music počinov v rokoch 2019 - 2023. Prišiel čas ju pokrstiť, o čo sa postará riaditeľ HF Matúš Jakabčic! 

Príďte sa zabaviť do Kácečka, kde vystúpia viaceré kapely z kompilácie a spoločne oslávime vznik tohto jedinečného albumu!

Účinkujúci:

Ondro a kamaráti
Varkocs
Sisa Michalidesová
Dj Potkan (Hudba sveta_FM)

Ondro a kamaráti:

Projekt zameraný na experimentálne spracovanie ľudovej hudby. Upravuje piesne zo stredného Slovenska a severného Srbska viacerými prístupmi - väčšinou kombináciou spevu, sláčikových nástrojov a klavíra, ale tiež kombináciou organu a horehronského viachlasného spevu zapísaného v Zozname nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO. V hudobných úpravách kombinujú tiež autentické prvky slovenskej ľudovej hudby s experimentálnymi prístupmi.

Varkocs:

Pri počúvaní ich tvorby sa ocitnete na poriadnej dedinskej slávnosti v mýtmi opradenom stredoveku. Svoj štýl sami označujú ako "chuligánsky folklór" - nezameniteľný a podmanivý zážitok pre poslucháča: energický zvuk ľudových nástrojov v kombinácii s rytmami, ktoré nabádajú k tancu. Varkocs (vrkoč) pri hre používa jedinečnú kombináciu hudobných prvkov 21. storočia s našimi najstaršími pohanskými nástrojmi. Využíva najmä staré pohanské keltské, slovanské a staré maďarské akustické ľudové nástroje.

Sisa Michalidesová:

Skladateľka a flautistka Sisa Michalidesová vám so svojim kvartetom predstavia skladby z jej najnovšieho albumu Drops of me. Na harfe sa predstaví Mária Kmeťkova, na gitare Pavol Bereza a na basgitare Robert Vizvari.

„Album je ako kvapky, ktoré sa vás dotknú a zanechajú stopy. Stopy, ktoré prenikajú do hlbín vašej duše a tam, kdesi hlboko započujete hudbu…“

DJ Potkan:

Redaktor v rádiu FM s world music reláciou Hudba sveta_FM sa postará o poriadnu afterparty!

Mediálni partneri podujatia: Rádio_FM a Hudba.sk 

Vstupné na mieste 12 eur.


Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach predpredaj.sk).
Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

  • voľné státie/sedenie
    Cena
    10,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25
Šport

FC Spartak Trnava - Permanentka 2024/25

Sezóna 2024/25
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Detail podujatia
Štúdio L+S
Divadlo

Štúdio L+S

Sezóna 2024
Štúdio L+S, s.r.o., Námestie 1. Mája 5, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
FC Spartak Trnava - Aston Villa
Šport

FC Spartak Trnava - Aston Villa

20.07.2024 16:00
Štadión Antona Malatinského, City Arena Trnava
Detail podujatia
Filip Jančík - show filmovej hudby - Zvolenský zámok
Koncert

Filip Jančík - show filmovej hudby - Zvolenský zámok

August
Zvolenský zámok, Námestie SNP 1, 960 01 Zvolen
Detail podujatia