Koncert Kataríny Málikovej a BULP

Koncert Kataríny Málikovej a BULP

09.03.2019 20:00
V Uličke, Kragujevských Martýrov 799, Bytča 014 01

Po štyroch rokoch festivalu Hviezdne noci mladý kolektív spúšťa projekt celoročného kultúrneho centra v Bytči. Príďte túto výnimočnú udalosť osláviť!

Viac o centre tu: http://hviezdnenoci.sk/hviezdne-noci-cely-rok/

PROGRAM:
20:00 KATARÍNA MÁLIKOVÁ
22:00 Bulp

Akcia sa bude konať v novej bytčianskej kaviarni V Uličke - reštaurácia, bistro, kaviareň (za námestím smerom k parku Rajčula, Kragujevských Martýrov 799).

VSTUP
5€ v predpredaji
7€ na mieste

Viac o programe:
KATARÍNA MÁLIKOVÁ
https://www.youtube.com/watch?v=PGGnQbKth2M
Študovala u najlepších skladateľov v regióne, rozumie slovenskému folklóru ako málokto, jej prístup k hudbe je výsostne moderný, nebojí sa experimentovať s elektronikou a svojím hlasom posúva hore dole slovenské hory. Emočná smršť – to je asi jediné, čo sa dá o jej tvorbe a koncertoch špeciálne povedať. Od svojho vstupu na scénu uchvacuje nielen domáce publikum. Jej debut Pustvopol (Slnko Records 2016) vyhral, čo sa dalo a je považovaný za jeden z najzásadnejších albumov dekády. Široká škála výrazov, neha premiešaná s divokými vášňami, schopnosť pôsobiť hudbou na najhlbšie tóny ľudskej imaginácie a zemitý atavizmus sú tým, čím si získala široké publikum doma aj v zahraničí. V Bytči sme ju prvýkrát uviedli na Hviezdnych nociach v roku 2017 spolu s jej ansámblom a Pustvopolovým repertoárom, teraz prinášame jej unikátny sólo koncert, kde okrem svojich starých skladieb zahrá aj nové kúsky z pripravovaného druhého albumu. V nich sa púšťa ešte hlbšie do experimentálnych polôh a zahrávania sa s elektronickou hudbou.

BULP
https://www.youtube.com/watch?v=5IpnKmA7VBk
Projekt Sama Štefanca a jeho sestry Jany sa už etabloval na elektronickej scéne ako jedno z najzásadnejších mien. Duo na jednu stranu dokáže produkovať výborné štúdiové nahrávky plné melodických liniek, úderných beatov a malebnej imaginatívnej elektroniky, na druhu stranu uviesť do pohybu publikum v kluboch. Samo svoje live shows obohacuje o hranie na elektronické bicie, klávesy či dokonca gitaru. Zamatový a éterický hlas jeho sestry dokresľuje niekedy melancholické inokedy euforické skladby. Ich tvorba je odpoveďou na ambientnú tanečnú elektroniku ako Mount Kimbie či Moderat. Debut Yrsa z roku 2017 bol jedným z najočakávanejších albumov a svoje kvality potvrdil hneď po vydaní. Enigmatická, prepracovaná a rôznorodá pomalšia elektronická hudba si získala srdcia divákov aj kritikov, album dostal cenu za najlepší slovenský elektronický album na RHA. Kapela pravidelne hráva na našich najväčších akciách ako Pohoda, ale aj v susednom Česku, Maďarsku či dokonca v Anglicku. Ich forma sa zlepšuje každým koncertom a preto sa veľmi tešíme, že sa opäť po dvoch rokoch vracajú aj do Bytče.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, partnerom podujatia je V Uličke - reštaurácia, bistro, kaviareň

Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na rôzne hudobné, kultúrne, športové a iné podujatia. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky kurzov, adrenalínových zážitkov, výrobkov a služieb. Nezabúdame ani na najmenších, pre ktorých máme v ponuke detské tábory a zaujímavé akcie.

Po zrealizovaní platby si môžete vaše vstupenky vytlačiť. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na niektorom z našich predajných miest.

 

  • Vstup
    Cena
    5,00 €
    Nie je v predaji

Odporúčané

Informácie k aktuálnej situácii
Koncert

Informácie k aktuálnej situácii

aktuálne informácie - Predpredaj.sk
Slovensko
Detail podujatia
Medzinárodné letecké dni SIAF 2021
Festival

Medzinárodné letecké dni SIAF 2021

04.09. - 05.09.2021
Letisko Kuchyňa, Letecká základňa Malacky
Detail podujatia
FOLKLÓR VO FRAKU
Koncert

FOLKLÓR VO FRAKU

25.06.2021 19:30
Bratislavský hrad - západná terasa, Hrad, 811 06 Bratislava
Detail podujatia
LUCIE V OPEŘE TOUR
Koncert

LUCIE V OPEŘE TOUR

30.09.2021 20:00
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
Detail podujatia